logo

08 Aralık 2018

114 gün kaldı


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Yukarıdaki başlığı okuyanlar merak edebilir; “Neye 114 gün kaldı” diye.
Hemen söyleyeyim, 15 yıllık kötü gidişe “dur” demeye 114 gün kaldı.
Güzel ilçemizi yaşanmaz kılan, nefes alamadığımız, çarpık yapılaşmadan dolayı adım atamadığımız, her metrekaresinde bizleri isyan ettiren, yağışlı havalarda yürünmeyen sokak ve caddeler oluşturan Kestel’in belediye başkanı Yener Acar’dan kurtulmamıza 114 gün kaldı.
Kestel’in talihsizliği ve boşa geçen 15 yıl sonunda, belediye başkanı kim olur orası bilinmez. Ama, bir durum var ki; burada atalarımız yalancı çıkacaktır.
Gelen, asla gideni aratmayacaktır.
Çünkü, hiç bir kimse, idareciliği bu kadar kötü ve rezil şekilde yapamaz.
İşte onun için, kaybolan 15 yıl için 114 gün kaldı.
Düşünüyorum; “Acaba, Yener Acar, Kestel için hakikaten ileriye dönük başarılı bir projeye imza atmış mıdır?” bulamıyorum.
Aklıma, Projeyi çizenin bile sahip çıkmadığı Kent Meydanı geliyor.
Burası bile eski haliyle daha kullanışlıydı.
En azından trafik sorununa çözüm oluyor, ilçede sıkıntı olmuyordu.
Şimdi ise, sokaklarında – caddelerinde yürünmeyen bir ilçe bırakıyor ardında, 15 yıl içinde.
Sorunların çözümü için aday olunur, sorun bırakmak için olunmaz. Allah aşkına birisi gelsin bana, benim göremediklerimi göstersin, bende bu sütunlardan yanıldığımı yazayım.
“Bir emsali sadece Ankara’da” diye gösterişli bir şekilde açılışı yapılan Kestel Sosyal tesislerinin durumu içler acısı.
Eski haliyle Kestel’de güzel ve nostaljik bir görüntü oluşturan Kestel Belediye binasının köy kahvesinin dibine ucube gibi dikilmesi, bırakın 10 yılı, şuan bile ihtiyaca cevap verememesinin suçlusu kim ve kimlerdir acaba.?
Bu insanların vebalini aldınız, sayın başkan ve sayın yöneticiler..!
“Aman bana ne, benim koltuğum garanti olsun da, isterse Kestel yansın” diye düşünen ve kendi ekonomilerinden, çıkarından başka bir şeyi aklına getirmeyen meclis üyeleri, sizlerinde bu ilçenin bu duruma gelmesinde vebaliniz büyüktür.
Vicdanınız nasıldır, var mıdır bilemem..!
Ama, halk nezdinde Yener Acar ile birlikte aynı kefedesiniz…
Her yeni başlangıç bir umuttur. Bu umutlar, hayat devam ettiği sürece olacaktır.
Kestel için en hayırlısı olacak olanın, her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.
Yeter ki, dürüst olsun birileri için, birilerine imar rantı sağlamasın, ben böyle yaptım siz de baksaydınız demesin. Görevini Kestellilik bilinciyle yapsın.
Kestel’li esnafları korusun kollasın, Kestel’de Belediye başkanı olduğunu unutmasın, Bu halkın, esnafın takdiriyle geldiğini unutmasın, ilçemizin çıkarlarını korusun yeterli…
Eğer, seçilecek olan da, bu dediğim şartlarda olmazsa, Yener acar gibi onun da gideceği günleri sayar durarız…
Kalın Sağlıcakla…

Share
288 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • MONTRÖ

  14 Nisan 2021 Yazarlar

               Askerlik yapanlar bilir. Askerlerin bir istek ya da talep dile getirirken toplu hareket etmeleri kesinlikle yasaktır. Hele birden fazla kişinin imzaladığı bir belgeyi amirine sunmak toplu işlenen bir suçtur ve Askeri Ceza Kanunu’na göre ağır suç teşkil eder.             Emekli amirallerin bildirisini görünce aklıma bu geldi. Hangi akla hizmet, gece yarısı adeta bir muhtıra gibi açıklama yapma gereği hissettiler. He...
 • GENÇLİK ve HEMDE GÖNÜLLÜ

  13 Nisan 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas Dostlar ;       O kadar çok konu başlığı var ki, önceliklendiremiyorum. Bazı konuları ise seri olarak yazmak gerekiyor. Örneğin Mahallelerimiz-Köylerimiz veya Fırsat ve Feraset başlıklarının devamları var. İnşallah yazacağım. Hakeza Trafik ve Parklanmayı haftasına devamını yazacağım demiştim. Yazamadım.  Yazmam gereken BESOB-Çataltepe Büyük sanayi sitesi (!!!) aylardır yazamadığım bir konu. Gündemden düşmeyecek bir konu. Umutlar yok edildi. ...
 • Otoparktı Fitnes Salonu oluyor..! AKP’de Kazan kaynamaya başladı

  11 Nisan 2021 Yazarlar

       İlçemizin en büyük sorunlarının başında kuşkusuz Trafik gelmekte.      Trafik sorununu ve parklanmayı önlemek için yapılan, Kestel katlı otoparkın üst katında bu aralar ummalı bir çalışma yapılmakta.      Acaba, buraya ne yapılıyor diye araştırdığımızda; Böyle bir saçmalığın ancak Kestel’de bu yönetimce yapılacağı kanaatine biz de vardık.      Katlı otoparkın en üstüne fitnes spor salonu yapılıyormuş.     Oysa ki, çürümeye terk edilm...
 • Demokratik Anayasa

  11 Nisan 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım. Kişi, akılcı düşünme melekesini kaybedince her türlü akıl, mantık dışı fikir ileri sürer, artık o kişiden normal davranmayı beklemek eşyanın tabiatına aykırıdır.      Adaletsiz, bozuk düzenin alabildiğine derinleşen krizini çözme yeteneğini tamamen kaybeden yönetim kadroları, söylem ve eylemleriyle ekonomik ve sosyal krizin daha çok derinleşmesine sebep oluyorlar. Bu anlamda, en basit bir hadisede dahi akıl dışı beyanatlar vererek, bir bardak suda fırtınalar koparma basiretsizl...