logo

08 Aralık 2018

114 gün kaldı


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Yukarıdaki başlığı okuyanlar merak edebilir; “Neye 114 gün kaldı” diye.
Hemen söyleyeyim, 15 yıllık kötü gidişe “dur” demeye 114 gün kaldı.
Güzel ilçemizi yaşanmaz kılan, nefes alamadığımız, çarpık yapılaşmadan dolayı adım atamadığımız, her metrekaresinde bizleri isyan ettiren, yağışlı havalarda yürünmeyen sokak ve caddeler oluşturan Kestel’in belediye başkanı Yener Acar’dan kurtulmamıza 114 gün kaldı.
Kestel’in talihsizliği ve boşa geçen 15 yıl sonunda, belediye başkanı kim olur orası bilinmez. Ama, bir durum var ki; burada atalarımız yalancı çıkacaktır.
Gelen, asla gideni aratmayacaktır.
Çünkü, hiç bir kimse, idareciliği bu kadar kötü ve rezil şekilde yapamaz.
İşte onun için, kaybolan 15 yıl için 114 gün kaldı.
Düşünüyorum; “Acaba, Yener Acar, Kestel için hakikaten ileriye dönük başarılı bir projeye imza atmış mıdır?” bulamıyorum.
Aklıma, Projeyi çizenin bile sahip çıkmadığı Kent Meydanı geliyor.
Burası bile eski haliyle daha kullanışlıydı.
En azından trafik sorununa çözüm oluyor, ilçede sıkıntı olmuyordu.
Şimdi ise, sokaklarında – caddelerinde yürünmeyen bir ilçe bırakıyor ardında, 15 yıl içinde.
Sorunların çözümü için aday olunur, sorun bırakmak için olunmaz. Allah aşkına birisi gelsin bana, benim göremediklerimi göstersin, bende bu sütunlardan yanıldığımı yazayım.
“Bir emsali sadece Ankara’da” diye gösterişli bir şekilde açılışı yapılan Kestel Sosyal tesislerinin durumu içler acısı.
Eski haliyle Kestel’de güzel ve nostaljik bir görüntü oluşturan Kestel Belediye binasının köy kahvesinin dibine ucube gibi dikilmesi, bırakın 10 yılı, şuan bile ihtiyaca cevap verememesinin suçlusu kim ve kimlerdir acaba.?
Bu insanların vebalini aldınız, sayın başkan ve sayın yöneticiler..!
“Aman bana ne, benim koltuğum garanti olsun da, isterse Kestel yansın” diye düşünen ve kendi ekonomilerinden, çıkarından başka bir şeyi aklına getirmeyen meclis üyeleri, sizlerinde bu ilçenin bu duruma gelmesinde vebaliniz büyüktür.
Vicdanınız nasıldır, var mıdır bilemem..!
Ama, halk nezdinde Yener Acar ile birlikte aynı kefedesiniz…
Her yeni başlangıç bir umuttur. Bu umutlar, hayat devam ettiği sürece olacaktır.
Kestel için en hayırlısı olacak olanın, her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.
Yeter ki, dürüst olsun birileri için, birilerine imar rantı sağlamasın, ben böyle yaptım siz de baksaydınız demesin. Görevini Kestellilik bilinciyle yapsın.
Kestel’li esnafları korusun kollasın, Kestel’de Belediye başkanı olduğunu unutmasın, Bu halkın, esnafın takdiriyle geldiğini unutmasın, ilçemizin çıkarlarını korusun yeterli…
Eğer, seçilecek olan da, bu dediğim şartlarda olmazsa, Yener acar gibi onun da gideceği günleri sayar durarız…
Kalın Sağlıcakla…

Share
327 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • UYUMUŞ ÖYLE Mİ

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Dostlar; AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın partisi ile yaptığı bayramlaşma konuşmasında, uyuduğu buna rağmen konuşmaya devam ettiği, dilinin dolaştığı bu kadar zaman geçtiği halde muhalefet tarafından dile getirilmeye halen devam ediliyor. Ülkede o kadar çok gündem var ki, bunu dikkate alan bile yok. Türkiye gibi bir ülkeyi tek başına yönetmeye kalkarsan buna yetişemezsin haklı olarak yorgun düşüp uyursun, ha sağlığında bir sorun varsa bu başka bir şey ve oldukça da önemli durum, hepimizi de ilgilendirir. Günü gününe sağlığ...
 • Gaflet ve delalet uykusu

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Kişinin usulüne uygun doğru işler yapabilmesi için, yaşadığı çağda insanlığın ne gibi sorunlarla karşı karşıya olduğunu algılaması, çözümünün nasıl olabileceğini ve kendisinin ne yapması gerektiği konusunda fikir sahibi olması lazım. Söz konusu şeylerin yapılması için akıl etmek ve düşünmek icap eder. Zira, akıl etmeyen, düşünmeyen kişinin doğru şeyler yapmasının olanağı yoktur. O her zaman gaflet ve delalet içinde olur,  çağımızın şu anki aşamasında genel anlamda bütün insanlığın, özelikle kend...
 • Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi

  14 Eylül 2021 Yazarlar

       Hikaye şöyle başlıyor:      "Bayburt halkı Senfoni Orkestrası'nı dinlemek için konser salonunu doldurur. Konser sonunda, bir gazetecinin "Konseri nasıl buldunuz?" sorusuna bir seyirci, "Bayburt Bayburt olalı böyle zulüm görmedi" cevabını verir."      Bende şöyle değiştireyim;      Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi.      Ana caddelerin büyütülmesi, kaldırımların genişletilmesi, sağlam parke taşlarının sökülmesi, yeniden y...
 • İşgal ve Kurtuluş

  11 Eylül 2021 Yazarlar

        Kadirşinas  Okuyucular,       Değerli Can Dostlar.        Eylül ayının ikinci haftası hepimizi ilgilendirmelidir.  Çünkü Yunan işgalinin sonlandırıldığı günleri barındırır.  İlçemiz Kestel’in 10 Eylül  de, payitaht Osmanlı’nın ilk başkenti Bursamızın 11 Eylülde kurtuluşunu yaşadığımız günlerdendir.        Birinci dünya savaşı sonrası yapılan 12 Mayıs 1919 Paris konferansı kararları ile İzmir Yuna...