logo

08 Aralık 2018

114 gün kaldı


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Yukarıdaki başlığı okuyanlar merak edebilir; “Neye 114 gün kaldı” diye.
Hemen söyleyeyim, 15 yıllık kötü gidişe “dur” demeye 114 gün kaldı.
Güzel ilçemizi yaşanmaz kılan, nefes alamadığımız, çarpık yapılaşmadan dolayı adım atamadığımız, her metrekaresinde bizleri isyan ettiren, yağışlı havalarda yürünmeyen sokak ve caddeler oluşturan Kestel’in belediye başkanı Yener Acar’dan kurtulmamıza 114 gün kaldı.
Kestel’in talihsizliği ve boşa geçen 15 yıl sonunda, belediye başkanı kim olur orası bilinmez. Ama, bir durum var ki; burada atalarımız yalancı çıkacaktır.
Gelen, asla gideni aratmayacaktır.
Çünkü, hiç bir kimse, idareciliği bu kadar kötü ve rezil şekilde yapamaz.
İşte onun için, kaybolan 15 yıl için 114 gün kaldı.
Düşünüyorum; “Acaba, Yener Acar, Kestel için hakikaten ileriye dönük başarılı bir projeye imza atmış mıdır?” bulamıyorum.
Aklıma, Projeyi çizenin bile sahip çıkmadığı Kent Meydanı geliyor.
Burası bile eski haliyle daha kullanışlıydı.
En azından trafik sorununa çözüm oluyor, ilçede sıkıntı olmuyordu.
Şimdi ise, sokaklarında – caddelerinde yürünmeyen bir ilçe bırakıyor ardında, 15 yıl içinde.
Sorunların çözümü için aday olunur, sorun bırakmak için olunmaz. Allah aşkına birisi gelsin bana, benim göremediklerimi göstersin, bende bu sütunlardan yanıldığımı yazayım.
“Bir emsali sadece Ankara’da” diye gösterişli bir şekilde açılışı yapılan Kestel Sosyal tesislerinin durumu içler acısı.
Eski haliyle Kestel’de güzel ve nostaljik bir görüntü oluşturan Kestel Belediye binasının köy kahvesinin dibine ucube gibi dikilmesi, bırakın 10 yılı, şuan bile ihtiyaca cevap verememesinin suçlusu kim ve kimlerdir acaba.?
Bu insanların vebalini aldınız, sayın başkan ve sayın yöneticiler..!
“Aman bana ne, benim koltuğum garanti olsun da, isterse Kestel yansın” diye düşünen ve kendi ekonomilerinden, çıkarından başka bir şeyi aklına getirmeyen meclis üyeleri, sizlerinde bu ilçenin bu duruma gelmesinde vebaliniz büyüktür.
Vicdanınız nasıldır, var mıdır bilemem..!
Ama, halk nezdinde Yener Acar ile birlikte aynı kefedesiniz…
Her yeni başlangıç bir umuttur. Bu umutlar, hayat devam ettiği sürece olacaktır.
Kestel için en hayırlısı olacak olanın, her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.
Yeter ki, dürüst olsun birileri için, birilerine imar rantı sağlamasın, ben böyle yaptım siz de baksaydınız demesin. Görevini Kestellilik bilinciyle yapsın.
Kestel’li esnafları korusun kollasın, Kestel’de Belediye başkanı olduğunu unutmasın, Bu halkın, esnafın takdiriyle geldiğini unutmasın, ilçemizin çıkarlarını korusun yeterli…
Eğer, seçilecek olan da, bu dediğim şartlarda olmazsa, Yener acar gibi onun da gideceği günleri sayar durarız…
Kalın Sağlıcakla…

Share
268 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Çiftçinin Eyüp Kılıç’ı var

  21 Ocak 2021 Yazarlar

       Kestel’in her sorununa sahip çıkan bir Oda başkanı.      Kararlı ve dik duruşuyla, siyaset yapmaya çalışan oynaklara örnek olmayı da ihmal etmiyor.      Kendisini de eleştiriyor, çiftçiye yapılanları da.      Geçtiğimiz hafta, Gölcük köyünün barajında su kalmadığını ve buraya su basmanın toplamda maliyetinin 150 bin lira olduğunu duyunca çılgına dönen Kestel Ziraat Odası Başkanı Eyüp Kılıç, “Bunların Allah’tan korkuları yok” diyerek, görev başındaki i...
 • MUTLU OLMAK

  18 Ocak 2021 Yazarlar

  Üzgünüm, kırgınım kelimeleri yerine, davranışı belirterek, sitem etmek gerekir. Düşünce, kural, eylem bir bütündür. Düşünce, kural, davranış bir bütündür. İnanç kişiseldir. Hayatta inançların yeri vardır. Din, inançlardan biridir. Kurallara göre davranan kişiye, inanılır, güvenilir. Allah bütün, kul parça olur. Toplum bütün, birey parça olur. Toplumsal ilgi düşüncesi, toplumla ilgili ideal davranışları belirtir. Din kuralları, idealist özellik taşır. Toplumsal ilgi düşüncesi kuralları, idealist özellik taşır. Kul, Allah’a karşı sorumlu olur...
 • KİŞİSEL VERİLER VE GİZLİLİK

  18 Ocak 2021 Yazarlar

  Akıllı telefon ve kamera kullanımının artışı ile özel hayatın gizliliği ve kişisel veriler alanı hem büyük yara aldı hem de önemi arttı. İnsanların rızası olmadan görüntüleri, özel konuşmaları ve diğer kişisel bilgileri depolanmaya ve kullanılmaya başlandı. Hemen herkesin kullandığı whatsapp uygulamasının kişisel verilerin ve özel görüşmelerin tümünü kullanma iznini kullanıcılarından talep etmesi ile kullanıcıların büyük kısmı başka uygulamalara geçtiler. Whatsapp ın bu izni istemesi basit ticari kaygıların yanı sıra gerektiğinde istihbarî ...
 • GENÇLİK MECLİSİ ve DÜŞÜNCELERİM

  17 Ocak 2021 Yazarlar

      Değerli Okuyucular,     Kadirşinas  Dostlar;      Kanaatimce herkes istişare etmenin, bilgi paylaşımının önem ve değerini bilir. Şeffaflık, samimiyet ve tarafsızlık esaslı her Şura, her Meclis mükemmele yakın memnuniyet kaynağıdır. Katılımcı üyelerini motive eder. Çözüm bekleyen bir sürü konuda hedefi doğrultusunda üyeleri adına, ait olduğu grubun sesi soluğu olur. İlgili birimlere karşılıklı köprü olur.       Yazımızın konusu Kestel ilçemizde Gençlik...