logo

“20 YILDIR ÜLKEYİ YÖNETEN AKP, EĞİTİMDE DE SINIFTA KALMIŞTIR!”

     İlçemizdeki okulların bazılarında devam eden tadilat çalışmasından dolayı bir çok öğrenci ve velinin mağdur olduğuna dikkat çeken CHP Kestel ilçe başkanı Hatice Doğan, yağmur altında basın açıklamasını gerçekleştirdi. Doğan, “Pandemi döneminde ve okul tatilinde yapılmayan tadilatlar neden şimdi yapılıyor” diye sordu. Ve açıklamasını şöyle sürdürdü.

     Yüz yüze eğitimin 18 ay aradan sonra, yeniden başlamasının üzerinden üç hafta geçti.  İkinci günde Türkiye’nin bir çok kentinde olduğu gibi Kestel’de de de sorunlar gündemden düşmek bilmiyor. Kestel’de yaşanan sorunların başında bazı okulların tadilata alınması, yıkılması ve sınıfların karantinaya alınması geliyor. Cumhuriyet Halk Partisi Kestel ilçe başkanlığının yapmış olduğu  çalışmaya göre, kentte 1 okul yıkılıp,  4 okul tadilata alınarak, öğrenciler başka okullara gönderildi. Öğrencilerin gönderildikleri okullarda dersliklerin yetersiz olmasından dolayı 2’li eğitim sistemine geçildi. Kendi okulları tadilatta olduğu için başka okullara nakil edilen öğrenciler, buradaki dersliklerde yığılmadan dolayı kovid hastalıklarına yakalandılar. Bu anlamda; Hasan Aslanoba okulunda 9G, Kale Mahallesi’ndeki okulda 7C, ve Musa Fırat ortaokulu 7D  sınıfları, çocuklar da kovid hastalığı  çıkmasından dolayı karantinaya alındı.

     “20 YILDIR ÜLKEYİ YÖNETEN AKP, EĞİTİMDE DE SINIFTA KALMIŞTIR!”

       “Şu an pandemi dönemi, Kestel’de 9 bin öğrenci kendi okulların da tadilat olduğu için başka okullara dağılmış durumda. Sosyal mesafe diyoruz ama okullar da  40-45  kişilik sınıflar. İkili eğitimde gün içinde sınıf mevcutu 80 kişi. Böyle kalabalık sınıflarda salgının kontrolü mümkün mü? Kestel’i yönetenlere sesleniyoruz, AKP Kestel İlçe Teşkilatına sesleniyoruz.  Sorumluluğunuzu Milli Eğitim Müdürlüklerine atamazsınız!

     Salgın etkisini sürdürürken, yeni eğitim yılının tam zamanlı yüz yüze eğitime açılması kararının öğrencilerin ve eğitim emekçilerinin sağlık ve güvenliğini riske atmadan uygulanabilmesi için, ciddi ve kapsayıcı tedbirlerin alınması gerekmektedir .Maalesef var olan durum bunun tam aksi bir tabloyu göstermektedir. Çocuklarımızı daha sağlıklı daha güvenli eğitim yuvasına kavuşturmak sizin göreviniz. CHP olarak bu işin takipçisi olacağız.” diyen ilçe başkanı Hatice Doğan, Yarın üzücü durumlar yaşanmaması için, şimdiden tedbirlerin alınmasında fayda var” dedi.

Share
194 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?