logo

30 Ağustos Zafer Bayramını bayram edelim

Değerli okuyucular,

 Kadirşinas Dostlar;

    Bugün 30 Ağustos Zafer bayramı. Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasına giden yolun önemli adımlarından biri. Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk’ün işgal kuvvetlerine 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da yaşattığı hezimetin, bir başka deyişle Şanlı ordumuzun kazandığı Büyük Zaferin yıldönümüdür. Böylece, Büyük Taarruz başlatılmış ve işgal güçleri önce İzmir’den ve sonra Bursa’dan denize dökülerek Zafer fiili olarak kazanılmıştır. Kendisini bu ülkenin bir ferdi olarak kabul eden, hisseden her millet evladının Bayramını kutlarım. 

     Bilgisizlik, doğru düşünmeyi, doğru davranmayı engellediği ve insan olma kimliğimizi yok ettiği için. Herkes her şey hakkında olur olmaz iddialarda bulunuyor, doğru olmayan ithamlarla toplumun kendi içinde ayrışmasına, kutuplaşmasına sebeb oluyor.

       Kastettiğim Lozan antlaşmasıdır, Baş komutan Mustafa Kemal Atatürk’tür. İsmet İnönü’dür. Cumhuriyetimizin ilanıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşudur vs… 

       Bu Ayrılma ve birbirinden uzaklaşmalar inanılmaz hasarlara zemin oluşturuyor. Pozitif Enerjimizi yok ediyor. Birliğimizi Beraberliğimizi tehdit ediyor. Geliniz hep beraber 30. Ağustos Zafer Bayramınıda diğer milli ve dini Bayramlarımızda olduğu gibi ortak sevinç değerimiz bilerek, kabul edelim.  H.B.Veli nin sözü ile Dili, dini, rengi ne olursa olsun iyiler iyidir. veya Bir olalım, iri olalım,diri olalım, diyerek birbirimizi sevelim sayalım. Buna gerçekten ihtiyacımız var. Toplum karşı karşıya kaldığı bireysel problemleri ile yüklenmiş yay gibi patlamaya, patlatılmaya hazır bir bomba haline geldi getirildi.

       Asayiş vakaları arttı. Trafikte ki en küçük hatalar bile insanların birbirine hücüm etmelerine vesile olur hale geldi. İşsiz, umutsuz gençlik gelecek kaygısıyla darmadağın. 

       Bazıları yavrularına daha nitelikli öğretmen seçme telaşında, bazıları evlatlarını daha iyi eğitim alacağını sandığındaki üniversite ye yazdırma derdinde, üniversite arayışında, bazıları EYT derdine düşmüş, Hakkını arama peşinde. Birde güneyimizdeki tehdit ve tehlike, teröre karşı verilen mücadele. Çarşı pazarda ki pahalılık ve geçim derdi hepimizi korkuya, karamsarlığa düşürmüş durumda. Gerçekten kardeşin kardeşe, komşunun komşuya ihtiyacı var. Sabrımız zorlanıyor, ruhumuz daralıyor. 

      Gelin 30 Ağustos Zafer Bayramını bayram edelim. Yeni bir umutla günümüzü gün edelim…

       Gününüz keyifli bereketli olsun. Sağlıcakla kalın. Hoşça kalın. 

Share
105 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?