logo

Abhazya’dan Ambargo yok

02Ahmet Ceylan
Abhaz Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Ceylan açıklamasında “Abhazya’dan Türkiye’ye Ambargo haberlerini ve özellikle sosyal medya üzerinden başlatılan kara propaganda ve kampanyayı hayretle ve üzülerek takip etmekteyiz” dedi.
Abhazfed Genel Başkanı Ceylan “Türkiye Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu arasındaki gerilimin bölgemizi ve ülkelerimizi olumsuz yönde etkilediği açıktır, ancak Abhazya ve Türkiye arasındaki ilişkileri zedelemeye yönelik yanlı ve abartılı açıklamalar, kuruluşundan günümüze kadar asli unsuru olmaktan ve yurttaşı olmaktan gurur duyduğumuz Türkiye ile tarihsel anavatanımız Abhazya arasında gelişmekte olan iyi ilişkileri etkilemeyecek, Abhazya kendisi için vazgeçilemez tarihsel bir parçası olan Türkiye’deki Abhaz diasporası ile ilişkilerini zedeleyecek hiçbir baskı ve yaptırıma boyun eğmeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu arasındaki bu krizin akılcı, yapıcı ve bölgede barışı tesis edecek güçlü adımlar atılmak suretiyle kısa sürede çözülmesi öncelikli dileğimizdir.
Abhazlar Türkiye Aleyhine Olmayacak
Son günlerde yazılı ve görsel basınımızda çıkan Abhazya Devletinin Türkiye’ye yönelik yaptırımları konusunda haberler gerçeği yansıtmamaktadır, bizler Abhazya Devleti ile Türkiye ilişkilerinin daha iyi bir seviyede olmasını arzu etmekteyiz. 152 yıldır Anadolu topraklarında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu asli unsuru olmuş ve Mustafa Kemal Atatürk’’ün en yakın silah arkadaşları başta olmak üzere her zaman Türkiye neferleri olan Abhaz vatandaşları olarak ülkemizin aleyhine olabilecek hiç bir konunun içerisinde olmayacağımızın bilinmesini isteriz” açıklamasında bulundu.

Share
224 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?