logo

“Acilen Milli Görüş Politikalarına Dönülmesi Gerekir!”

     Saadet Partisi Kestel İlçe Başkanı Ahmet Demirağ, yapmış olduğu yazılı basın açıklamasıyla, çiftçilerimizin yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti. Demirağ’ın yaptığı yazılı açıklaması şöyl:

    “Son yıllarda yaşamış olduğumuz pandemi sonrasındaki gıda ve gıdaya ulaşma konusundaki krizler özellikle tarım ve hayvancılığın çok önemli bir konu olduğunu gözler önüne sermiştir.

   Biz aslında kendi kendimize yeten bir ülke iken, bugün birçok gıda ürünü ithal ediyor olmamız, gıda üretimi konusunda gerekli ve doğru politikaları oluşturmadığımızı gösterir.

   Üretimin yapılabilmesi için tarımsal girdi maliyetlerinin en uygun seviyede olması gerekirken, neredeyse tüm girdi maliyetlerinin dolar ve euroya endeksli olmasından kaynaklı üreticimiz geçen yıllara göre %300’lere varan girdi maliyet artışlarına maruz kalmış ve üretemez hale gelmiştir.

    Zorla da olsa üretim yapmaya çalışan çiftçilerimiz ürettiklerinin karşılığı olan değeri alıp alamayacağı konusunda endişeye düşmüştür.

  Bugün maalesef ki, tüm çiftçilerimiz umutsuzluk içerisinde yarınlarını beklemektedir. Acilen Milli Görüş Politikalarına Dönülmesi Gerekmektedir!

-Tarım ve Hayvancılıkta gerekli reformlar yapılmalı, mevcut ve hatalı olan politikalar kökten değiştirilerek üretimi ve üreticiyi merkeze alan politikalar yapılmalıdır.

-Köylerimizin sosyoekonomik yapısında gerekli düzenlemeler yapılarak köylerimiz yaşanabilir cazibe merkezi haline getirilmelidir.

-Tarımsal girdilerdeki tüm vergi kaldırılmalıdır.

-Faize kredilere mahkum edilen çiftçilerimize ödemeleri ötelemek yerine faizler kökten sıfırlanmalıdır.

Saadet Partisi olarak yerel yönetimlerde de her zaman çiftçilerimizin yanında olacağız.

Görselde, sözde değil işlevde fiziksel olarak yanlarında olacağız!

-Şu an ki iktidarın verdiği gülünç yakıt destekleri yerine gerçekçi bir mazot desteği sağlayacağız.

-Üreticilerimize ücretsiz danışmanlık hizmetleri ile ürünleri yetiştirme, saklama ve pazarlama konularında destek olacağız.

-Üretimde ihtiyaç olan tüm zirai ürünleri dönemsel olarak destek paketlerimizle çiftçilerimize nefes aldıracağız.

Bu dile getirdiğimiz projelerimizin kaynağını ise tek bir kalem olan israfı ortadan kaldırarak temin edeceğiz.

            Bu duygu ve düşüncelerle tüm çiftçilerimize hayırlı bereketli hasatlar diliyoruz.”

27 Mayıs 2022 12:50:04Son Güncelleme:
Share
325 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?