logo

Aciz Muhalefet..!

rmzn
Geçtiğimiz hafta, AK Parti Kestel ilçe teşkilatının Sosyal tesislerde basına kahvaltısı vardı. Kahvaltıya yönetim kurulu neredeyse tam kadro katılarak, yapılacak olan ilçe başkanlığı seçimleri için “yine hep beraberiz” mesajı verir gibiydi.
Belediye Başkanı Yener Acar, toplantıya geç katılan isim oldu.
Toplantıda, “Yeniden adayım” demeyen fakat, “Göreve hazırım” mesajı veren mevcut ilçe başkanı Mehmet Gürel, ailesel sorunlardan dolayı partisine faydalı olamadığını, bundan sonra daha yararlı olacağını düşündüğünü dile getirerek, muhalefeti eleştirirken, AK Partiye sahip çıkılmasını istedi.
Gürel: “Hiçbir söylem geliştiremeyen aciz muhalefet karşısında, ülkemizin tek şansı olarak gördüğümüz bu siyasi hareketi zedelemememiz gerekiyor. Partimizdeki; Görev istenmez, verilir anlayışını bütün arkadaşlarımız benimsemeli. Ülkemizin geleceği ile özdeşleşmiş Ak Partinin geleceği, istikrar ve başarısı devam edecektir. Kongremizin yeni ufuklara yelken açmasını temenni ediyorum” dedi.
Aciz muhalefet konusunda Gürel’e katılmamak elde bile değil.
İlçemizdeki muhalefetinde ne durumda olduğu ortadadır.
İktidar partisi ilçe başkanının bunu sesli olarak dile getirilmesini önemsiyorum.
Muhalefetin olmadığı yerde, başıbozukluk olur, bencilik olur, ben yaptım oldu olur her şey…
O bakımdan muhalefetin öneminin büyük olduğunun altını çiziyor Gürel..
***** ***** ******
İlçe başkanlığına aday olacak veya adaylığı düşünen bazı kişilerin, memleketleri yüzünden önlerinin kapandığı, bu konunun gündeme sık sık gelmesinden dolayı rahatsızlıkların olduğu, ilçemizde bir yerlilik ayrışımının yaşandığından duyulan rahatsızlıklarda masaya yatırıldı.
Herkesin yaşadığı yere sahip çıkması lazım. Doğduğun değil, doyduğun yer ilkesinin ön planda olması gerekir.
Ve, Kestel’li olma bilincini bu geri kafalı insanların beynine işlenmesi gerekir.
Bu konudan duyduğu rahatsızlığı sık sık dile getiren Belediye Başkanı Yener Acar ise burada yaptığı konuşmasında, “Kimseye memleketinden dolayı ayrımcılık yapmadım. Aracımın plakasını 25’mi yapmışım. Ben geldiğimde 2500 olan nüfus şimdilerde 50 bini geçmiş durumda. 50 bin kişi bizden sonra gelmiş. Öz Kestel’li biz sayılırız. Bu tür ayrımcılıklara son verilmeli. Ne yani biz ölene kadar Kestel’li olamayacak mıyız”diyerek, bu ayrışmaların bitmesi gerektiğini ifade etti.
***** ***** *****
Genç yaşına rağmen bir çok başarıya imza atmış, Gençlik kollarından tutunda, bir çok yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuş bir kardeşimizdir Ferhat Erol…
Elini attığı her işin üstesinden başarıyla gelmeyi biliyor.
Genç yaşta girmiş olduğu siyasette de, gelecek için iyi yoğrulan insanlardan biri…
“Büyüklerim el verirse, her türlü göreve talibim” diyebilecek kadar da mütevazi…
Her işi, yeri ve zamanında yapmak için sıra bekleyen, İşin yükünü ve hamallığını sonuna kadar götürebilecek bir görev sevdalısı…
Onsuz, Ak Parti teşkilatı düşünmedim hiç.
Zamanı geldiğinde, beraber çalıştığı ilçe başkanlarının yükünü hafifleten, zamanı geldiğinde önlerini açan Ferhat Erol’un yapılacak olan bu kongrede de görev alacağından şüphemiz yok.
O da, insanların memleketlerinden dolayı yapılan ayrışımlardan en çok rahatsız olanlardan..
Bitmesi gerek bu ayrımcılıkların diyor…
Bu konuda ne gerekirse yapmaya hazır olan Ferhat Erol, aynı zamanda Kestel Belediyespor Yönetim kurulu üyesi..
Gençlerle hep iç içe olan, gençlerin sorunlarını birebir dinleyen, onlarla vakit geçirmekten zevk alan Ferhat Erol, kuşkusuz ilçemizde geleceğin parlayan yıldızı olacaktır..
Bu gerçeklikte ilerde görülecektir..
Kalın Sağlıcakla…

Share
336 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?