logo

23 Nisan 2020

ADALET BU DEĞİL


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

     Sevgili dostlar kişiye özel bir infaz yasası çıkardılar meclisten yine her zaman olduğu gibi sabaha karşı, 90 bin tutuklu ve hükümlü serbest bırakıldı bırakıldı da bakın kimler çıktı kimler çıkamadı.

     Bırakılanlar hırsızlar, organize suç örgütü üyeleri, soyguncular, gaspçılar, devlet malını yağmalayanlar, mafya mensupları, rüşvetçiler, kadın satıcıları, sahtekarlar, çeteciler ve milleti dolandıranlar.

     Bu kadar suç işlemiş kişiler aftan yararlandı ve çıktı çıkamayanlar kim haklarında henüz mahkumiyet kararı bile olmayan eli kalem tutan tek suçları haber yapmak olan gazeteciler, neden tutuksuz yargılanmıyorlar, bu insanları ceza evinde tutmak suçtur, ayıptır. Ne yazık ki, muhalif gazetecilere virüs diyebilen sakat bir zihniyette olanlar  tarafından yönetiliyor bu ülke….

     Bunun adı ADALET değil..

     YÜK OLAN SİZLERSİNİZ  SN. VALİ

     Aylardır evlerine gidemeyen, çocuklarına sarılamayan saatlerce uykusuz, yorgun hizmet vermeye çalışan, can siper hane mücadele eden, virüse yakalanan hatta hayatlarını kaybeden  sağlıkçılarımız için “bize yük oldular” diyebilen bir valimiz var Zonguldak’ta, adı Erdoğan Bektaş. Bu ilk saldırısı değil daha öncede doktorların fazla ücret aldığını söylemişti sn. valimiz. Tepki büyük olunca özür dilemiş yok böyle bir şey, bir  şehri yönetmek için sorumluluk almış insanların bu durumlarda yapacağı tek onurlu şey istifa etmektir  etmiyorsa da hakkında soruşturma açılıp açığa alınır.

     Sizlerden rica ediyorum, sosyal medyada da dolaşıyor lütfen girip bu valimizin kullandığı makamı ve araçlarındaki inanılmaz lüksü ve şatafatı bir görün, böyle bir israf yok. Bu valimiz acaba 1-2 saatini acil veya yoğun bakım servislerinde geçirmiş midir o zaman şunu söyleme hakkımız var, asıl yük olan sizlersiniz sn. valim…

     AKIL ALMIYOR

     İmamoğlu, dediği için günlerce yapmadılar, Atatürk hava limanını sonunda baktılar adam doğru söylüyor aklın yolu da bir, doğru bir tane burada bir hastane yapılmalı. Bu hava limanının binlerce metre kare kapalı alanı var alt yapı her şeyiyle hazır hatta bir tanede otel var içinde sağlık çalışanlarının kalabileceği her şey uygun kısa bir sürede de bitirilebilir.Başka ülkeler katlı otoparkları,fuar alanlarını ve hangarları hemen sahra hastanesine çeviriverdiler.Bakın bizde neler oldu bu güzelim dev gibi binalar kullanılmadığı gibi 3-4 milyar dolar değerindeki pistler yok edilip yerine hastane yapılıyor inanın akıl alacak gibi değil. Neden mi  burası bir daha hava alanı olarak kullanılmasın bakın ilerde göreceksiniz ne rantlar çıkacak.Birde Adana CHP belediyesi  fuar alanını sahra hastanesine çeviriyor gelin burayı kullanın diyor bırak kullanmayı sen misin yapan mühürlediler  iyimi gerçekten akıl almıyor.

     Bu tamamen sen ön plana çıkma zaten oylarım iyice azaldı onu da size kaptırmam mantığı.Beyler kasa tamtakır bu belli ama israf dur durak dinlemiyor ,Marmaris ve Ahlattaki saray inşaatları tam gaz devam ediyor,kanal İstanbul’da ihaleye çıkılıyor böyle bir zamanda  akıl almıyor dostlar.Birde devletimizin geçiş garantili projelere hazineden yıllık ödediği  8 milyar tl. idi virüs nedeniyle geçen olmadığı için hazineden mütehhite ödenecek rakam ikiye katladı 16,3 milyar tl.,halkımızda 40 gündür maske kolonya bekliyor.

     RESMEN AYAĞINA SIKIYOR

AKP Genel paşkanı Partili Cumhurbaşkanı. sn. Erdoğan, uğraşılacak o kadar iş varken o hala CHP ve Kılıçdaroğlu ile uğraşıyor farkında mısınız  sn. Akşener’le ilgili bir kelime kullanmıyor nedense, sanırım onu Bahçeli’ye havale etmiş. Bu virüs olayı başladığından beri inanılmaz hatalar yapıyor resmen ayağına sıkıyor diyebiliriz, Kanal İstanbul ihalesi ile başlayıp CHP’li belediyelerin bağış kampanyalarına el koyma ki yasasada var bakanlığın izni olmadan toplayabilir,yıllardır hizmet veren aş evlerini kapatıyor, Ak partili belediyelere her şey serbest  CHP’li  belediyelere uygulanan yasaklar birde maske kolonya olayı var ki, evlere şenlik bir türlü insanımıza ulaştırılamadı gitti, gelenlerin üzerinde de Erdoğan , imzalı hediyedir yazmaz mı buna inanamadık.

      Siz partili bir Cumhurbaşkanısınız, bunu yazdırmanız için bunların parasını cebinizden ödemeniz gerekiyor o zaman sorun yok. Ama, bizim paramızla alınmış bir şeyi bize hediye edemezsiniz, üzerinde T.C. Devletinin hediyesidir yazmalıydı..

     Geçen akşam CHP’yi Feto ve PKK ile bir tuttu, CHP’li belediyelere devlet içinde devlet dedi ki belediyeler tamda öyledir, birde sözcüsü var Mahir Ünal, eline tutuşturulan kağıtları çıkıp okuyan oda CHP’li belediyelerin yardım kampanyası için paralel dedi sanırım karıştırdı paralellik konusunda sizin elinize kimse su dökemez yanlış konuşup onu da  CHP’ye kaptırmayın sn. Ünal…

     Bütün bu yapılanlar yetmedi CHP’li başkanlara halka yardım ettikleri için soruşturma açtılar iyimi, sıkılan son kurşun bu.

     Şöyle bitirelim biraz akıllı olsalar, bu işten siyasi olarak karlı çıkabilirlerdi. Ama, beceremediler, ben olsam  CHP’li belediye başkanlarına bu yaptıkları nedeniyle teşekkür eder birlik beraberlik mesajı verirdim. Ülkemiz nüfusunun neredeyse yarısı CHP’li  belediyeler tarafından yönetiliyor, bunun daha da artacağı belli tek korkuları iktidarı kaybetmek ve yargılanmak o nedenle de bu yenilgiyi bir türlü içlerine sindiremediler, kabullenemiyorlar. Ama, bunlar bir gün mutlaka yaşanacak bu millet artık o kadar kör değil.

Kalın Sağlıcakla…

Share
4530 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Atamalar Şaşırtıyor!

  16 Ekim 2021 Yazarlar

       İlçemizde yerel seçimler bitmiş, seçim çalışmaları süresince Tarikat tarafından Önder Tanır’ın yanına verilen Recep Alper Çelik, görevini tamamlamış ve Tanır’da belediye başkanı seçilince, Rıfat Amil’in yerine Özel Kalem Müdürü olarak Çelik’i atamıştı.      Ve akabinde de “Kestel Belediyesi Menzil tarikatı tarafından mı yönetiliyor?” sorusu akıllarda yer edinmişti.      TÜMSİAD tarafından desteklenen Recep Alper Çelik, 2015 Milletvekili seçimlerinde de AKP’den aday adayı ol...
 • YERLİ VE MİLLİ ÖYLE Mİ !!!

  15 Ekim 2021 Yazarlar

       Yıllar önce bu garantili projeler başlarken, “kimsenin cebinden bir lira çıkmayacak” denmişti hatırlayın dostlar, hazineden ödenen bu geçiş, uçuş, hasta garantili paralar kimin cebinden çıkıyor acaba tam bir komedi. Bu kara deliklere bir yenisi daha ekleniyor Çanakkale köprüsü ve Ulaştırma bakanı bu köprünün geçiş fiyatını açıkladı 15 Euro yanlış duymadınız 15 Euro.      Bu köprünün yapım maliyeti 1,8 milyar Euro olarak hesaplanmış ve yıllık 16 milyon 425 bin araç geçiş garantisi verilmiş yapan ...
 • Şirin görünmenin bedeli mi 100 bin lira..?

  11 Ekim 2021 Yazarlar

       Milyarlarca geliri olmasına rağmen, adı her zaman yolsuzlukla anılan, hiçbir fırsatı kaçırmayıp, vatandaşlara sürekli iban numarası veren Kızılay, Kestel belediyesinden de 100 bin liralık nakdi yardım istemiş.      Ekim ayı meclisine geldi konu.      CHP ve İyi Parti doğru olanı yaparak, “Hayır” oyu kullandılar.      Ama, her zamanki gibi bir acelesi vardı Önder Tanır’ın, konuyu hemen oylatıp, biran önce gündeminden düşürmek istiyordu.   ...
 • DİKTATÖR REFLEKSİ HÜKÜMETLERE Mİ HAS?

  10 Ekim 2021 Yazarlar

  Siyasete ilişkin yorumlarımızda genelde hükümete yönelik eleştirilerimizi belirtiriz. Ülkeyi yöneten ve olanlardan sorumlu olan siyasi iktidar olduğundan bu durum çok doğal. Bugün ise doğrudan CHP ve CHP’de cisimleşmiş bir siyaset yapma biçiminden bahsedeceğiz. Belki görmüşsünüzdür. CHP’de Yüksek Disiplin Kurulu gibi önemli bir yerde üye olan, mesleği avukatlık olan Tuba Torun isimli bir hanımefendi. Fenerbahçe Stadı’nın Kadıköy merkezden taşınması ile ilgili bazı tweet’ler attı. Demokratik toplumlarda her konu tartışılabilir. Elbette bu fikri...