Sevgili okurlarım, Karadeniz de doğalgaz bulunmuş, halka müjde verildi.

     Merak ediyorum, bize niye müjde verildi?

     Bulunan gazın Türk toplumuna ne gibi bir faydası olacak? gerçekten merak ediyorum.

     Artık şu gerçeği idrak edelim, Türkiye’nin her tarafından gaz, petrol fışkırsa Türk halkına bir kuruş faydası olmaz. Zira, bu kaynaklar özel şirketlere peş keş çekilir. Görünen köy kılavuz istemez şekil A da görüldüğü gibi. Bu güne kadar Türkiye’nin kaynakları kimin emrindeyse, bundan sonra doğal kaynaklar aynı kişilerin hizmetinde olacak.

     Onun için çölde susuz kalınca, serap gören kişilerin durumuna düşmeyelim.

     Şunu iyi bilin ki, Arap ülkelerinde, İran’da çıkan petrol, doğalgaz Araplara, Farslara ne kadar olduysa bize de o kadar faydası olacak, daha açık bir ifadeyle izah edersek, bu günden çıkacak gaz sahiplerini bulmuştur, bize bir bardak soğuk su içmek düşer.

     Onun için, “gazın bize faydası olur” diye hayal kurup gaza gelmeyelim. Şu gerçeği artık ne zaman kabul edeceğiz, bu düzen sömürücü zalimlerin düzenidir. Bu düzende ülke kaynaklarının ne bu gün, ne de hiç bir zaman bize en ufak bir faydası olmayacak. Çünkü, bir düzende adalet yoksa, eşitlik yoksa, barış yoksa o düzen bozuk, sapık, sömürü ve zulüm düzenidir.

     Ne kadar zengin doğal kaynakları olursa olsun o ülkede bolluk ve bereket OLMAZ. Huzur ve barış OLMAZ. Kaynakları ne kadar az olursa olsun. ADALET ve EŞİTLİK varsa o ülkede bolluk ve bereket OLUR, huzur ve barış olur. İste bu nedenden dolayıdır ki, bize adalet eşitlik ve barış müjdesi verin.

     Türk halkının refahını huzurunu isteme konusunda samimi olanların yapacağı iş, önce ülkemizde, sonra bölgemizde ve dünyada adalet, eşitlik ve barış için çaba sarf edelim. Zira bütün insanlığın sömürü ve zulmün düzeninden kurtuluşu buna bağlı.      İnsan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir