logo

27 Şubat 2021

Adana’da Büyük Buluşma!…. Zabıta Müdürü Neden Görevden alındı?


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Audi A6 arabasını Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’a makam aracı olarak satan ve bu davranışıyla ilçe siyasetinin gündeminden düşmeyen Fatih Amil, daha sonrasında ilçe başkanlığı tarafından gurup sözcülüğünden alınmıştı.

     İlçemiz tarihinde hiç yaşanmayan bu olay, birden herkesin gündemine oturdu.

     Kimisi, Fatih Amil’in işlerinin bozukluğunu öne sürdü, kimisi de Önder Tanır’ın böyle yaparak, MHP gurubunu bir şekilde bağladığını söyledi.

     Ama, bu işin altındaki gerçeği kimse bilmiyor.

     Üstelikte bu satış göze batmaması ve herkesten gizli tutulması için, şeytanın bile aklına gelmeyen hülle yoluyla satış yapıldı.

     Yani, araç önce bir başkasına, ardından belediyeye satıldı.

     İki defa masraf olmuş oldu.

     Masrafları da muhtemelen belediye karşılamıştır.

     Hatta, araç belediyeye alındıktan sonra, bakımları v.s. işin astarı yüzünü de geçmişti.

     Bu araç satışı ile pekişen dostluk, bırakın ilçemizi, ilimizin sınırlarını dahi aşmış.

     Fatih Amil ve Önder Tanır, bu kez da Adana’da buluşmuşlar.

     Shereton Grand Otelinde bir araya gelen ikilinin yanındaki 3. kişide Kestel Belediyesi İmar Müdürü Taner Kahveci.

     Adana’nın en lüks otelinde buluşup, ne konuştular merak ediliyor.

     Kırmızı konutları dönüştüremediler, başka bir yerleri mi dönüştürmenin toplantısı yapıldı bilinmez.

     Ama, insanın aklına ilk gelen; Fatih Amil’in yeni aldığı Audi A7’in pazarlığı mı yapıldı?

     Kestel’e hizmet etmeye değil de, ticarete kafası daha çok çalışan Önder Tanır’ın makam aracı, tekrar değişime uğrayacak mı bekleyip göreceğiz.

     Zabıta Müdürü Neden Görevden alındı?

     Yener Acar’ın belediye başkanlığı döneminde, uzman çavuşluktan istifa ederek, Belediye kadrosunda memurluğa başlayan Selçuk Kalkan’ın hafta içinde zabıta müdürlüğü görevinden alınmasına tepkiler sürüyor.

     Mecliste oylama yapılarak müdür vekilliğine, oradan da müdürlüğe terfi ettirilen Selçuk Kalkan’ın zamanında müdür olmasını isteyenlerden birisi de, şu anki belediye başkanı Önder Tanır’dı.

     Önder Tanır’ın neden durup dururken böyle bir görevden alma yaptığı tartışılırken, akıllara; Kent Meydanı Projesini de Önder Tanır yapmıştı. Ama, daha sonra beğenmeyen de kendisi olmuştu. Aynen Müdürlük için zamanında el kaldırdığı kişiyi bugün görevden alması gibi.

     Liyakata önem vermeyen, sadece kendisine biat edecek kişileri bir yerlere getirerek, kendi egosunu tatmin etmeye çalışan Önder Tanır, bu tutumuyla da saklamış olduğu gerçek yüzünü göstermeye devam ediyor.

     Hiçbir sebep yok iken, görevden alınan Selçuk Kalkan’ın konuyu mahkemeye taşıyacağı kulağımıza gelen bilgiler arasında yerini aldı.

Share
1418 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İLETİŞİM DURUMU

  19 Nisan 2021 Yazarlar

  Bütün kavramına göre, bütünün parçaları eşit olur. Tanrı bütün, kul parça olur. Toplum bütün, birey parça olur. Kullar ve bireyler eşit olur. Bütün kavramına göre, iletişim kurulur. Bütün kavramı, soyutlama olur. Kullar bir bütün olur. Bütünün adına Allah denir. Bireyler bir bütün olur. Bütünün adına toplum denir. Kadın ve erkek bir bütün olur. Bütünün adına insan denir. Tez-antitez bir bütün olur. Bütünün adına sentez denir. Domates, biber, patlıcan bir bütün olur. Bütünün adına sebze denir. Elma, armut, kayısı bir bütün olur. Bütünün adın...
 • MONTRÖ

  14 Nisan 2021 Yazarlar

               Askerlik yapanlar bilir. Askerlerin bir istek ya da talep dile getirirken toplu hareket etmeleri kesinlikle yasaktır. Hele birden fazla kişinin imzaladığı bir belgeyi amirine sunmak toplu işlenen bir suçtur ve Askeri Ceza Kanunu’na göre ağır suç teşkil eder.             Emekli amirallerin bildirisini görünce aklıma bu geldi. Hangi akla hizmet, gece yarısı adeta bir muhtıra gibi açıklama yapma gereği hissettiler. He...
 • GENÇLİK ve HEMDE GÖNÜLLÜ

  13 Nisan 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas Dostlar ;       O kadar çok konu başlığı var ki, önceliklendiremiyorum. Bazı konuları ise seri olarak yazmak gerekiyor. Örneğin Mahallelerimiz-Köylerimiz veya Fırsat ve Feraset başlıklarının devamları var. İnşallah yazacağım. Hakeza Trafik ve Parklanmayı haftasına devamını yazacağım demiştim. Yazamadım.  Yazmam gereken BESOB-Çataltepe Büyük sanayi sitesi (!!!) aylardır yazamadığım bir konu. Gündemden düşmeyecek bir konu. Umutlar yok edildi. ...
 • Otoparktı Fitnes Salonu oluyor..! AKP’de Kazan kaynamaya başladı

  11 Nisan 2021 Yazarlar

       İlçemizin en büyük sorunlarının başında kuşkusuz Trafik gelmekte.      Trafik sorununu ve parklanmayı önlemek için yapılan, Kestel katlı otoparkın üst katında bu aralar ummalı bir çalışma yapılmakta.      Acaba, buraya ne yapılıyor diye araştırdığımızda; Böyle bir saçmalığın ancak Kestel’de bu yönetimce yapılacağı kanaatine biz de vardık.      Katlı otoparkın en üstüne fitnes spor salonu yapılıyormuş.     Oysa ki, çürümeye terk edilm...