logo

27 Şubat 2021

Adana’da Büyük Buluşma!…. Zabıta Müdürü Neden Görevden alındı?


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Audi A6 arabasını Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’a makam aracı olarak satan ve bu davranışıyla ilçe siyasetinin gündeminden düşmeyen Fatih Amil, daha sonrasında ilçe başkanlığı tarafından gurup sözcülüğünden alınmıştı.

     İlçemiz tarihinde hiç yaşanmayan bu olay, birden herkesin gündemine oturdu.

     Kimisi, Fatih Amil’in işlerinin bozukluğunu öne sürdü, kimisi de Önder Tanır’ın böyle yaparak, MHP gurubunu bir şekilde bağladığını söyledi.

     Ama, bu işin altındaki gerçeği kimse bilmiyor.

     Üstelikte bu satış göze batmaması ve herkesten gizli tutulması için, şeytanın bile aklına gelmeyen hülle yoluyla satış yapıldı.

     Yani, araç önce bir başkasına, ardından belediyeye satıldı.

     İki defa masraf olmuş oldu.

     Masrafları da muhtemelen belediye karşılamıştır.

     Hatta, araç belediyeye alındıktan sonra, bakımları v.s. işin astarı yüzünü de geçmişti.

     Bu araç satışı ile pekişen dostluk, bırakın ilçemizi, ilimizin sınırlarını dahi aşmış.

     Fatih Amil ve Önder Tanır, bu kez da Adana’da buluşmuşlar.

     Shereton Grand Otelinde bir araya gelen ikilinin yanındaki 3. kişide Kestel Belediyesi İmar Müdürü Taner Kahveci.

     Adana’nın en lüks otelinde buluşup, ne konuştular merak ediliyor.

     Kırmızı konutları dönüştüremediler, başka bir yerleri mi dönüştürmenin toplantısı yapıldı bilinmez.

     Ama, insanın aklına ilk gelen; Fatih Amil’in yeni aldığı Audi A7’in pazarlığı mı yapıldı?

     Kestel’e hizmet etmeye değil de, ticarete kafası daha çok çalışan Önder Tanır’ın makam aracı, tekrar değişime uğrayacak mı bekleyip göreceğiz.

     Zabıta Müdürü Neden Görevden alındı?

     Yener Acar’ın belediye başkanlığı döneminde, uzman çavuşluktan istifa ederek, Belediye kadrosunda memurluğa başlayan Selçuk Kalkan’ın hafta içinde zabıta müdürlüğü görevinden alınmasına tepkiler sürüyor.

     Mecliste oylama yapılarak müdür vekilliğine, oradan da müdürlüğe terfi ettirilen Selçuk Kalkan’ın zamanında müdür olmasını isteyenlerden birisi de, şu anki belediye başkanı Önder Tanır’dı.

     Önder Tanır’ın neden durup dururken böyle bir görevden alma yaptığı tartışılırken, akıllara; Kent Meydanı Projesini de Önder Tanır yapmıştı. Ama, daha sonra beğenmeyen de kendisi olmuştu. Aynen Müdürlük için zamanında el kaldırdığı kişiyi bugün görevden alması gibi.

     Liyakata önem vermeyen, sadece kendisine biat edecek kişileri bir yerlere getirerek, kendi egosunu tatmin etmeye çalışan Önder Tanır, bu tutumuyla da saklamış olduğu gerçek yüzünü göstermeye devam ediyor.

     Hiçbir sebep yok iken, görevden alınan Selçuk Kalkan’ın konuyu mahkemeye taşıyacağı kulağımıza gelen bilgiler arasında yerini aldı.

Share
1838 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 10 Numara 5 yıldız yönetim!

  18 Eylül 2023 Yazarlar

       Babasının ani ve beklenmedik vefatı dolayısıyla, çok genç yaşta ticaretin göbeğinde kendisini bulan ve aldığı ticari terbiyeyle önce muhtarlığa 2 dönem soyunan ardından, Bursaspor yönetim kurulu üyeliğinde bulunan, hatta Bursaspor’a destek olabilmek adına bir tır bağışlayan, Bursaspor camiası içerisinde de ayrı bir yeri olan, MHP Kestel İlçe Başkanlığı yapan, ardından muhtarlık görevinden istifa ederek, siyasete MHP Kestel ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak devam eden, son yapılan yerel seçimlerde de, milletvek...
 • Sentez olmuş halkların vilayetidir Kerkük

  16 Eylül 2023 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Eğer çok boyutlu bir sorunla karşı karşıya iseniz o sorunu bütün boyutlarıyla ele alıp, kapsamlı bir çözüm bulmak zorundasınız. Eğer, çok boyutlu sorunun sadece bir parçasına odaklanarak bütününü çözmeye yeltenirseniz, kısır döngü içine düşersiniz, sorunu çözdüğünüzü zannederken kendinizde sorun olursunuz.      Bugün, yaşadığımız coğrafyada yaşayan toplumların maddi ve manevi sorunları iç içe geçmiştir, onun için bölge halklarının sorunları parça parça değil de, top yekün ele a...
 • CHP il kongresi

  15 Eylül 2023 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar.       Kanaatimce bu hafta sonu, 17 Eylül 2023 Pazar günü, Atatürk kongre ve kültür merkezinde yapılacak olan CHP il kongresi Bursa’mız siyaseti ve hatta ilçemiz Kestel siyasetinin bence belirleyen bir aktivitesi olacaktır diye düşünüyorum. Kaybedilmiş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, demoralize olmuş millet ittifakının taraflarının yine yeniden ilimizde seçmelerin umutlarının yenilenmesi olacaktır.  &...
 • 101 YIL ÖNCE

  02 Eylül 2023 Yazarlar

       Evet… Tam 101 yıl önce Ordunun durumu iyi değil, askerin çoğunda ayakkabı yok yalın ayak, geceler soğuk, kaput, iç çamaşırı yok, yeterli suyu yok, süngüsü yok, süvarilerin kılıcı yok.      Köyde, kentte çocuklarını cepheye göndermiş anne, babaların unu, şekeri, Tuz’u, bezi yok, kaynamış mısırla, kavrulmuş buğdayla karınlarını doyurduğu günler, İstanbul’da bile açlıktan can vermiş bir sürü insan cesedi var çöplüklerde.      Birinci dünya savaşı galipleri Osmanlı’ya Sevr anla...