logo

ADD Kestel Şubesi Çanakkale’yi ziyaret etti

     Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kestel Şubesi, bu yıl 108.si kutlanan Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümü etkinlikleri kapsamında Çanakkale’ye ziyaret etti.

     Dernek üyelerinin yanı sıra vatandaşların da katıldığı Çanakkale ziyaretinde ADD üyeleri, binlerce şehit verilerek kazanılan savaşın, şanlı tarihini bir kez daha yerinde görme imkânı buldu.

     Rehber Burak Parlakbilek’in muazzam anlatımı karşısında, etkilenen dernek üyeleri Çanakkale’de olmanın mutluluğunu ve orada verilen mücadelenin ne zor şartlarda geçtiğini dinledikçe gözyaşlarına hakim olamadılar.

     Savaşın en çetin geçtiği alanları ziyaret eden olan dernek üyeleri ve vatandaşların yoğun duygu seline kapıldılar. Ziyaretle ilgili açıklamada bulunan ADD Kestel Şube Başkanı Ramazan Kestane, Çanakkale Zaferi’nin önemine dikkat çekerek, “Nesilden nesile aktarılması gereken bu büyük zaferi bir kez daha yerinde anmanın gururunu yaşadık.

Çanakkale Zaferi, bu toprakların ne zorluklarla kazanıldığının en yakın göstergesi. Tüm dünyaya Türk’ün gücünün kabul ettirildiği Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yıldönümü kutlu olsun.

Çanakkale ziyaretimizde bizleri yalnız bırakmayarak, etkinliğimize destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Share
294 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?