logo

ADD Kestel Şubesinden Dumlupınar ve Kocatepe’ye çıkarma

 Kestel’den yola çıkan Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri ilk olarak, Kütahya Dumlupınar şehitliğini ziyaret etti. Ardından Büyük Taarruz’un 97. yıl dönümü kutlamaları Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesindeki Atatürk Evi’nin önündeki törenle başladı. Atatürkçü Düşünce Derneği Kestel Şubesinin de hazır bulunduğu kutlamalara, Türkiye’nin bir çok ilinden vatandaşların akın ettiği görüldü.
 Atatürk Evinden Başlayan Kutlamalar Şuhut Belediyesi Stadyumuna Kadar Mehteran Eşliğinde Kortej Yürüyüşü İle devam etti. Stadyumda devam eden etkinlikte askeri bando konser verdi. 
 Saat 01.30’da başlayan yürüyüşte, Atatürk ve silah arkadaşlarının 94 yıl önce kullandığı aynı güzergah kullanıldı. Soğuk ve yağmurlu havaya rağmen katılımcılar 14 kilometrelik yolu tamamlayarak Kocatepe’ye ulaştı. Kocatepe’ye yaklaşık 3 saatte ulaşan yürüyüşçülere, Hava sıcaklığının sıfırın altına düştüğü zirve yakınlarında vatandaşlar tekbirlerle zirveye tırmandılar. Vatandaşlar Atatürk’ün ünlü Kocatepe heykeli önünde fotoğraf çektirmek için birbiriyle yarıştı.
 Sabaha karşı Kocatepe’ye varan yürüyüşçüler burada askerlerin dağıttığı çorba ikramından sonra, araçlarına binerek geldikleri yöne doğru yola koyuldular.
 Atatürkçü Düşünce Derneği Kestel Şube başkanı Ramazan Kestane, Kestel Belediyesinin Afyon’a gitmek için kendilerine Kestel belediyesi tarafından bir otobüs tahsis edildiğini belirterek, Belediye Başkanı Önder Tanır’a ve başkan yardımcısı Haluk Kürel’e teşekkür etti.

Share
424 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?