logo

ADD’nin Cumhuriyet Tırı Yoğun ilgi gördü

Milli Mücadelemizin 100. ve Atatürkçü Düşünce Derneğimizin Kuruluşunun 30. yılı sebebiyle, tüm Anadoluya Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlığını yaymak için yola çıkan Cumhuriyet Tırı Kestel meydanında yoğun bir ilgi gördü.

15 Haziran Cumartesi günü Saat 10:00 – 22:00 arasında stant  açan ve içerisinde küçük müze oluşturulan tır  gün boyu ziyaretçi akınına uğradı. Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi tarafından tasarlanan ve gitmiş olduğu il, ilçe ve beldelerde büyük bir ilgi odağı haline gelen, ADD’nin Cumhuriyet Tır’ına  aynı ilgiyi ilçemizde de gösterdi.

      Konu hakkında bir açıklama yapan, Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetim Kurulu adına başkan Ramazan Kestane, “Cumartesi günü Kestel kent meydanında Milli Mücadelemizin 100. ve Atatürkçü Düşünce Derneğimizin Kuruluşunun 30. yılı sebebiyle açmış olduğumuz standımıza ilginin beklenenden fazla olması bizleri sevindirmiştir.  Hatta bazı vatandaşlarımızın bu gibi tanıtım ve etkinliklere aç olduğunun farkına vardık. Bu, biz de daha çok çalışmamız gerektiği hissini uyandırdı. Milli Mücadelemizin 100. yıl dönümü münasebetiyle ilerleyen günlerde bir panel ve daha değişik etkinlikler yapmanın hazırlıklarına şimdiden başladık. Bizlerden desteklerini esirgemeyen tüm vatandaşlarımıza göstermiş oldukları ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ayrıca, Atatürk resimleri, anahtarlık, rozet, çakmak, tişört, şapka gibi hediyelik eşyalarında satışa sunulduğu, Atatürkçü Düşünce Derneğinin tanıtım Tırı Pazartesi günü Yenişehir ilçesinde olacak……

Share
354 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?