logo

ADI TAKİPSİZLİK KARARI 1

osman fahri
Sevgili dostlar;
Yargılanmanın önünü kesen, suçu ört bas eden, bir kesimi kollayan, kayıran demek takipsizlik, dünyada bir örneğini Afrika’da bile bulamazsınız, bir başka deyişle yargının siyasallaşması anlamı daha uygun.
Savcılık, 17 Aralık yolsuzluk dosyalarını incelemiş ve suç olmadığına karar vermiş, bizim hukuk sistemimizde bunun adına takipsizlik kararı deniyor.
Gerekçe ise, deliller usulsüz toplanmış, örgüt yokmuş, rüşvet, müşvet oluşmamış.
AKP’li dostlar dahil her şeyi bir kenara bırakalım, şüphelilerin arasında geçen telefon görüşmelerini dinlediğinizde olayın vahameti ortaya çıkıyor. Neredeyse bütün dünya bunu gördü de, bizim savcımız farkına varamadı demek ki. Neden yargılamayı engelliyorsun demek ki korkun var, bu zan altında olan bakanlar ve diğerleri için yapılabilecek en büyük iyilik yargılanmaları olacaktı. Belki aklanıp, alınlarının akıyla halkın arasında dolaşacaklardı veya varsa cezalarını çekeceklerdi, bu iktidar ve hükümranlık bir gün bitecek, bu kişiler bundan sonra halkın arasına hangi yüzle çıkabilecekler.
Şu andan itibaren RTE’nin yapması gereken bu pırıl pırıl, tertemiz bakanlarını görevlerine iade etmektir, hatta özür dilenip, tazminat ödenmesi bile gerekir diye düşünüyorum.
Hz.Muhammed diyor ki!!
“Kafirin iktidarı bile eğer adil ise sürebilir. Ama, müminlerin iktidarı eğer adaletsiz ise, mutlaka yok olur!!”
Dini kendine referans edinerek siyaset yapan AKP’liler peygamberimizin bu sözleri umarım sizlere bir şeyler hatırlatır.
ADI TAKİPSİZLİK KARARI 2
Günlerce kamuoyunu meşgul eden 10 vatandaşımızın hayatını kaybettiği asansör kazasında Cumhurbaşkanı RTE’nin yakın dostları, Torunlar inşaatın sahipleri Aziz-Mehmet Torun’unda içinde bulunduğu 9 kişi hakkında takipsizlik kararı verdi.
Ölen, öldüğüyle kaldı yine dostlar. Yakın bir gelecekte ölenler suçlu bulunup, ailelerinden tazminat bile istenebilir, örnekleri var. Biz, böyle bir ülkede yaşıyoruz.
PYD VE PKK TERÖRİSTTİR.
Bu sözleri söyleyeli 2 gün oldu. Hatta, Kobani’den bize ne demişti Cumhurbaşkanı RTE, Genelkurmayda PYD için terör örgütüdür açıklaması yapmıştı. Davutoğlu ise Kobani eyleminde yakıp yıkanlara Vandallar demişti.
24 Saat önce Obama ile RTE ile bir görüşme yaptı, sanki bu sözler hiç söylenmedi, bu dik duruş darmadağın oldu, açıklamaya bak: Peşmergenin Kobani’ye geçişine yardımcı oluruz, Kobaninin düşmesini arzu etmeyiz demeye başladı, bizim bıçkın delikanlı yine ağır bir darbe aldı.
ABD işi yumuşatmak yerine PYD ye silah yardımı için Türkiye’nin rızasını aramadık
Sadece bildirdik, bizim için PYD terör örgütü değildir dedi, internetten Avrupa ve ABDnin en saygın gazetelerine bir bakın, haber şu: “Türkiye ABD’ye teslim oldu, ABD baskısına dayanamayan Türkiye Kobani politikasında U dönüşü yaptı” diye yazıyorlar. Hani AKP’liler Kılıçdaroğlu için; “üç koyun güdemez” diyorlardı ya, Türkiye’yi bu bataklığın içine sokan Davutoğlu’na bir koyun bile çok gelir inanın.
APOYA VİLLA
Sevgili Yılmaz Özdil, böyle bir başlık atmış yazısına, görüştüğümüzü iddia edenler şerefsizdir demişti bir zamanlar, şimdide herhalde kalkıp özel villa tahsis edecek değiliz diyor.
Demekki apo yakında kesin villaya çıkacak!!
29 EKİM RECEPSİYONU
Atatürk’ün mirası üzerinde 300 milyon dolar harcayarak kurdukları 1000 odalı kaçak yapıda açılış ve 29 Ekim resepsiyonu yapacak sn.RTE. Esas mesele Atatürk’ü yok etmeyi düşünerek Çankaya’ya kilit vurmak, çok çabaladınız iş buraya gelince takılıp kalıyorsunuz, aşamıyorsunuz öyle de olacak, asla gücünüz yetmeyecek aslında bunun farkındasınız.
Gelin bize insanca yaşamı armağan eden Cumhuriyetimize hep birlikte sahip çıkalım dostlar, bayraklarımızı asalım, yürüyüşlere ve kutlamalara katılalım çoluk çocuk, coşalım dostlar bu bizim bayramımız.
Kalın Sağlıcakla….

Share
202 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?