logo

11 Temmuz 2020

AH ŞU DANIŞTAY YOK MU


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

     Sevgili dostlar; iktidarın demeyelim de AKP Genel Başkanı sn. Erdoğan’ın aldığı birçok karar, görevde oldukları sürece Danıştay’dan geri döndü ve asrın liderimiz Danıştay’a ve üyelerine söylemediği söz ve etmediği hakaret kalmadı.

     Kısaca bazılarını hatırlayalım, mesela türban’la ilgili alınan karar için “Bu iş senin işin değil, diyanetin işi kınıyorum” demişti.

     Yine, TSK da türban kararı için ise; “Bu Danıştay savcıları eski Türkiye’den kalma” demişti.

      Andımızı kaldıran yönetmelik iptali için, “iyi niyetli değiller, cübbelerini kiraya veren hukukçular” demişti.

     İzmir limanının özelleştirilmesine engel olunca, “Bu işin hesabını kim soracak” demişti.

     Galata Port ihalesi durdurulunca, “Ben böyle yargıya nasıl güveneyim” demişti.

     Hatta, “Danıştay karar mercii ise, ben burada niye oturuyorum” diyebildi. Yani hukuk devletini yok saydı, denetlenmeyeceksin istediğin kararı alıp, uygulayacaksın öyle mi, sonrada hukuk ve adalet diyeceksin.

     Şimdi bu kadar eleştirdiği Danıştay’a topu atıyor. Ayasofya’nın cami yapılması işine “Danıştay karar verecek” diyor, devam ediyor “Biz hukuk devletiyiz, bu nedenle Danıştay’ın kararını bekliyoruz, buradan çıkacak karara göre adımlarımızı atacağız” diyor AKP’nin sn. Genel  Başkanı.

     Yılmaz Özdil, köşesinde şöyle demiş; “Türbanla ilgili kararı Diyanetin vermesi doğruysa, Ayasofya’nın cami yapılması ile ilgili kararı niye Danıştay veriyor” içinizde bunu anlayabilen var mı bende anlayamadım” dostlar,işinize gelmedi mi topu ayağınızdan çıkarıyorsunuz ki bu konu ile ilgili Danıştay;’a gidilmesine hiç gerek yoktu tamamen Cumhurbaşkanının yetkisinde istese bu kararı hemen alabilirdi.

     Sonunda Danıştay kararını açıkladı C.Başkanı karar verir bitti.Bunun bir benzeri de HDP’nin PKK terörüne destek verdiğini söylüyorlar doğruda, peki buda yetkilerinde olduğu halde niye kapatmıyorlar neden diye sormazlar mı adama.Şimdi buyurun cenaze namazına ne olacak göreceğiz falan diye düşünmeyin hiçbir şey olacağı yok,sıkıştıklarında temcid pilavı gibi önümüze defalarca getirilen bu olay bir süreliğine rafa kalkacak,cesaretleri varda yapabilirlerse hiç doğru bulmadığım halde alınlarında öperim ama şunu çok iyi biliyorlar Ortadoks dünyası ayağa kalkar ve buna izin vermezler.Şöyle bakalım Müslüman olmayan herhangi bir ülkede bir camiyi kilise yapmaya kalksalar ayni tepkiyi biz vermez miyiz haklı olarak.Bunlar gündem değiştirmekten başka bir şey değil.

     Bu konuda son olarak hala ne yaptığı veya yapmaya çalıştığı anlaşılamayan sn.Devlet Bahçeli Ayasofya’dan çan sesi duyulmayacak dedi sn. Bahçeli sanırım çok yaşlandı burada 500 yıldan fazla bir zamandır çan sesi duyulmuyor sn. Bahçeli arada bir oralardan geçsen iyi olacak.

     CÜBBELERİNE DÜĞME DİKTİRMEYENLER

     İtalya’nın faşist lideri Mussolini, “Avukatlar olmasa İtalya’yı daha mükemmel yönetirdim” demiş,şuna benziyor öğrenciler olmasa Milli eğitimi yönetmek ne kolay olurdu diyen zamanın bir bakanının söylediği gibi.

     Emperyalist güçler yıllardır ele geçirmek istedikleri ülkelerde böl, parçala, yönet sistemini kullanıp başarılı olmuşlardır. Osmanlı’yı da böyle parçalamadılar mı, Allah’tan Atatürk gibi dehanın arkasında toplanan kuvayi milliye ruhu buna izin vermedi ve bizi esaretten kurtardı, neyse konumuza dönelim barolara yani hukuk sisteminin olmazsa olmazları avukatlarımıza. Bu günkü iktidarın anlayışı bize kimse karşı çıkmasın,dayanışma olmasın, biat etsinler bizde istediğimiz gibi at oynatalım bunun aksine kimse iddia edemez.

     Fakat, bu avukatlar ordusu buna izin vermiyor, her yerde karşılarına çıkıyor davalar açıyorlar, müdahil oluyorlar daha doğrusu engel oluyorlar. O zaman ne yapmak lazım, bunları bölüp, parçalamak güçlerini zayıflatmak lazım. Çünkü, bu anlayış buraları bir türlü ele geçiremiyor hepsi tahsilli okumuş çocuklar, en büyük sıkıntı ise yasaları, kanunları biliyorlar, bakın neler yapmışlar hadleri olmadan.

–Kanal İstanbul ile ilgili 14 baro dava açmış.

–Soma’da köle gibi çalıştırılan kaybettiğimiz, iktidarın ölümleri fıtrattır dediği 301 madencimizin davalarına 7 baromuz müdahil olmuşlar.

–Diyanet tarafından aşağılanan ve hedef gösterilen eşcinsellere arka çıkmışlar utanmadan

–Denetimsiz tarikat yurtlarında yanarak ölen ve Ensar vakfı gibi yerlerde tecavüze uğrayan çocuklarımızın için davalar açıp, müdahil olmuşlar.

–Salda gölü,Kazdağları, Cerattepe ve buna benzer birçok yerde doğa katliamına dur demişler, kadın cinayetlerini de buna ekleyebiliriz.

     Dostlar şunu anlarım, 80 Baronun yarısı bu çıkacak yasaya tepki koyar, yarısı savunur. Eyvallah kardeşim.  Ama içinde AKP’de görev yapmış avukatlarında olduğu 80 Baroda bu işe karşı çıkıyor, bir oturup düşünün bu insanlarında bir fikrini alın bu kadar zor mu Allah aşkına evet bu ben anlayışı ve bu düşünceyle zor.

     Bu baroların bu yaptıkları yetmiyor gibi, birde ne yaptılar biliyorsunuz? Ankara’ya yürüdüler iyi mi, halbuki benimde şu anda hakaret davası nedeniyle tarafıma dava açılan Metin Feyzioğlu, ağabeylerinin arkasına takılıp saraya gidiverseler hiçbir sorun kalmayacak.

     Dostlar şaka bir yana, her kes aklını başına toplasın böyle ülke yönetilmez, yeteri kadar bölünüp parçalandık, düşman edildik, milli duygularımızı kaybediyoruz, bu nedenle herkesin korku imparatorluğundan saklanmaya çalıştığı ,biat ettiği, yalakalığın tavan yaptığı bu dönemde sahipsiz millete sahip çıkmak için mücadele eden bu yürekli insanlara ve barolarımıza sahip çıkalım.

     Kalın Sağlıcakla…

Share
5142 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 10 Numara 5 yıldız yönetim!

  18 Eylül 2023 Yazarlar

       Babasının ani ve beklenmedik vefatı dolayısıyla, çok genç yaşta ticaretin göbeğinde kendisini bulan ve aldığı ticari terbiyeyle önce muhtarlığa 2 dönem soyunan ardından, Bursaspor yönetim kurulu üyeliğinde bulunan, hatta Bursaspor’a destek olabilmek adına bir tır bağışlayan, Bursaspor camiası içerisinde de ayrı bir yeri olan, MHP Kestel İlçe Başkanlığı yapan, ardından muhtarlık görevinden istifa ederek, siyasete MHP Kestel ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak devam eden, son yapılan yerel seçimlerde de, milletvek...
 • Sentez olmuş halkların vilayetidir Kerkük

  16 Eylül 2023 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Eğer çok boyutlu bir sorunla karşı karşıya iseniz o sorunu bütün boyutlarıyla ele alıp, kapsamlı bir çözüm bulmak zorundasınız. Eğer, çok boyutlu sorunun sadece bir parçasına odaklanarak bütününü çözmeye yeltenirseniz, kısır döngü içine düşersiniz, sorunu çözdüğünüzü zannederken kendinizde sorun olursunuz.      Bugün, yaşadığımız coğrafyada yaşayan toplumların maddi ve manevi sorunları iç içe geçmiştir, onun için bölge halklarının sorunları parça parça değil de, top yekün ele a...
 • CHP il kongresi

  15 Eylül 2023 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar.       Kanaatimce bu hafta sonu, 17 Eylül 2023 Pazar günü, Atatürk kongre ve kültür merkezinde yapılacak olan CHP il kongresi Bursa’mız siyaseti ve hatta ilçemiz Kestel siyasetinin bence belirleyen bir aktivitesi olacaktır diye düşünüyorum. Kaybedilmiş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, demoralize olmuş millet ittifakının taraflarının yine yeniden ilimizde seçmelerin umutlarının yenilenmesi olacaktır.  &...
 • 101 YIL ÖNCE

  02 Eylül 2023 Yazarlar

       Evet… Tam 101 yıl önce Ordunun durumu iyi değil, askerin çoğunda ayakkabı yok yalın ayak, geceler soğuk, kaput, iç çamaşırı yok, yeterli suyu yok, süngüsü yok, süvarilerin kılıcı yok.      Köyde, kentte çocuklarını cepheye göndermiş anne, babaların unu, şekeri, Tuz’u, bezi yok, kaynamış mısırla, kavrulmuş buğdayla karınlarını doyurduğu günler, İstanbul’da bile açlıktan can vermiş bir sürü insan cesedi var çöplüklerde.      Birinci dünya savaşı galipleri Osmanlı’ya Sevr anla...