logo

Ak Güvercin Parkının Çehresi Değişiyor

Kestel Belediyesi, ilçenin daha yeşil ve yaşanabilir olabilmesi yönünde bir süredir fizibilite çalışmalarını sürdürdüğü Ak Güvercin Piknik Alanı’nı yeni çehresine kavuşturmak için önemli bir projeyi hayata geçiriyor.
Şehre en yakın piknik ve mesire alanı olması nedeniyle ilçe halkının özellikle hafta sonları tercih ettiği Ak Güvercin Piknik Alanı, 115 bin metrekarelik alanıyla kentin doğu bölgesindeki en büyük parkı olması özelliğine sahip olacak.
Belediye Başkanı Yener Acar, ilçenin sembollerinden Ak Güvercin Piknik Alanı’nın vatandaşların buraya geldiklerinde tüm ihtiyaçlarının karşılanabileceği şekilde yeniden dizayn edilerek donatılması amacıyla hazırlanan projenin önümüzdeki ay ihaleye çıkarılıp ardından çalışmalara başlanacağını söyledi.
Buraya gelecek vatandaşların sadece piknik amaçlı değil aynı zaman da sağlıklı yaşamın gereksinimi spor yapabilecekleri alanların da planlandığı yürüyüş yolları, koşu parkurları spor aletlerinin de içinde yer alacağı projenin birinci etabı yaz sezonu öncesi hizmete girmiş olacak. Tamamının ise yılsonun da tamamlanmış olması hedefleniyor.

Share
1151 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?