logo

13 Kasım 2021

AKP Belediyesinde Çifte Standart!


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’ın, kendisi gibi düşünmeyen, kendisi gibi yaşamayan insanlar için kin, böbürlenme ve nefret duygularını beslediğini, bilmeyeniniz yoktur.

     Kestel’in belediye başkanı olamayan, sadece belirli bir zümrenin başkanı olmayı beceren Önder Tanır, belediyenin imkanlarını da, kendisine yakın olanlara kullandırırken, kendisi gibi düşünmeyenleri yok saymaya devam ediyor.

     Kültür gezileri adı altında, ülkenin bir çok yerine ücretsiz araç temini sağlayan Tanır’ın, söz konusu Atatürk, olduğunda aynı hassasiyeti gösterememesinden dolayı kınıyorum.

     Geçtiğimiz hafta içerisinde, Atatürk Düşünce Derneği olarak, 10 Kasım günü Anıtkabire gitmek için  Kestel Belediyesinden bir araç istediğimizde, “ret” cevabı aldık.

     Kamu yararına çalışan dernekler statüsünde yer alan Atatürkçü Düşünce Derneği Kestel şubesinin talebinin neden geriye çevrildiğini bilmeyen yoktur sanırım.

     İşi ile görevini birbirine karıştıran Önder Tanır’ın, kin ve nefreti burada daha net ortaya çıkmıştır.

     Eğer, “Ben Kestel’in Belediye başkanıyım” diyorsanız, Nasıl ki, Konya’ya, İstanbul’a otobüs veriyorsanız, Ankara’ya Anıtkabir’e gitmemiz için de vermek zorundasınız.

     Yoksa; dediğimiz gibi, “Siz Kestel’in Belediye başkanı olamamışsınız” tezimiz de burada doğruluk kazanmaktadır.      

     Kestel Belediyesini kendi babasının çiftliği gibi görenlere, bu halk elbette en güzel cevabı sandıkta verecektir.  

     Acaba, Menzil’e gitmek için bir otobüs isteseydik, aynı cevap ile karşılaşır mıydık, bunu da merak ediyorum.

Share
586 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 10 Numara 5 yıldız yönetim!

  18 Eylül 2023 Yazarlar

       Babasının ani ve beklenmedik vefatı dolayısıyla, çok genç yaşta ticaretin göbeğinde kendisini bulan ve aldığı ticari terbiyeyle önce muhtarlığa 2 dönem soyunan ardından, Bursaspor yönetim kurulu üyeliğinde bulunan, hatta Bursaspor’a destek olabilmek adına bir tır bağışlayan, Bursaspor camiası içerisinde de ayrı bir yeri olan, MHP Kestel İlçe Başkanlığı yapan, ardından muhtarlık görevinden istifa ederek, siyasete MHP Kestel ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak devam eden, son yapılan yerel seçimlerde de, milletvek...
 • Sentez olmuş halkların vilayetidir Kerkük

  16 Eylül 2023 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Eğer çok boyutlu bir sorunla karşı karşıya iseniz o sorunu bütün boyutlarıyla ele alıp, kapsamlı bir çözüm bulmak zorundasınız. Eğer, çok boyutlu sorunun sadece bir parçasına odaklanarak bütününü çözmeye yeltenirseniz, kısır döngü içine düşersiniz, sorunu çözdüğünüzü zannederken kendinizde sorun olursunuz.      Bugün, yaşadığımız coğrafyada yaşayan toplumların maddi ve manevi sorunları iç içe geçmiştir, onun için bölge halklarının sorunları parça parça değil de, top yekün ele a...
 • CHP il kongresi

  15 Eylül 2023 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar.       Kanaatimce bu hafta sonu, 17 Eylül 2023 Pazar günü, Atatürk kongre ve kültür merkezinde yapılacak olan CHP il kongresi Bursa’mız siyaseti ve hatta ilçemiz Kestel siyasetinin bence belirleyen bir aktivitesi olacaktır diye düşünüyorum. Kaybedilmiş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, demoralize olmuş millet ittifakının taraflarının yine yeniden ilimizde seçmelerin umutlarının yenilenmesi olacaktır.  &...
 • 101 YIL ÖNCE

  02 Eylül 2023 Yazarlar

       Evet… Tam 101 yıl önce Ordunun durumu iyi değil, askerin çoğunda ayakkabı yok yalın ayak, geceler soğuk, kaput, iç çamaşırı yok, yeterli suyu yok, süngüsü yok, süvarilerin kılıcı yok.      Köyde, kentte çocuklarını cepheye göndermiş anne, babaların unu, şekeri, Tuz’u, bezi yok, kaynamış mısırla, kavrulmuş buğdayla karınlarını doyurduğu günler, İstanbul’da bile açlıktan can vermiş bir sürü insan cesedi var çöplüklerde.      Birinci dünya savaşı galipleri Osmanlı’ya Sevr anla...