logo

13 Kasım 2021

AKP Belediyesinde Çifte Standart!


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’ın, kendisi gibi düşünmeyen, kendisi gibi yaşamayan insanlar için kin, böbürlenme ve nefret duygularını beslediğini, bilmeyeniniz yoktur.

     Kestel’in belediye başkanı olamayan, sadece belirli bir zümrenin başkanı olmayı beceren Önder Tanır, belediyenin imkanlarını da, kendisine yakın olanlara kullandırırken, kendisi gibi düşünmeyenleri yok saymaya devam ediyor.

     Kültür gezileri adı altında, ülkenin bir çok yerine ücretsiz araç temini sağlayan Tanır’ın, söz konusu Atatürk, olduğunda aynı hassasiyeti gösterememesinden dolayı kınıyorum.

     Geçtiğimiz hafta içerisinde, Atatürk Düşünce Derneği olarak, 10 Kasım günü Anıtkabire gitmek için  Kestel Belediyesinden bir araç istediğimizde, “ret” cevabı aldık.

     Kamu yararına çalışan dernekler statüsünde yer alan Atatürkçü Düşünce Derneği Kestel şubesinin talebinin neden geriye çevrildiğini bilmeyen yoktur sanırım.

     İşi ile görevini birbirine karıştıran Önder Tanır’ın, kin ve nefreti burada daha net ortaya çıkmıştır.

     Eğer, “Ben Kestel’in Belediye başkanıyım” diyorsanız, Nasıl ki, Konya’ya, İstanbul’a otobüs veriyorsanız, Ankara’ya Anıtkabir’e gitmemiz için de vermek zorundasınız.

     Yoksa; dediğimiz gibi, “Siz Kestel’in Belediye başkanı olamamışsınız” tezimiz de burada doğruluk kazanmaktadır.      

     Kestel Belediyesini kendi babasının çiftliği gibi görenlere, bu halk elbette en güzel cevabı sandıkta verecektir.  

     Acaba, Menzil’e gitmek için bir otobüs isteseydik, aynı cevap ile karşılaşır mıydık, bunu da merak ediyorum.

Share
293 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Avrupa’daki Kestel’liler

  29 Kasım 2021 Yazarlar

      Kıymetli Okuyucular,      Değerli Can Dostlar.      Herkes gibi bende seyahat etmekten keyif alıyorum. Fırsat buldukça da imkanlarımı kullanıyorum. Kendimi yeniliyorum. Dağarcığımda yeni ufuklara yelken açıyorum. Yeni yeni şeyler öğreniyorum. Pandemi dolayısı ile uzun bir süredir bu imkanı bulamadık.  Esasen Mimarlık öğrencisi kızımla 29 Ekim Cumhuriyet bayramı tatiline odaklanmıştık.   İstanbul da okuyan kızımızın online eğitimi sonlanınca ev, yurt vs. d...
 • Neden yok edilmeli

  29 Kasım 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Şu anda Türkiye çok ciddi anlamda tarihi bir maddi ve manevi kriz yaşıyor. Bu kriz, her geçen gün hayatımızı daha güçlü bir şekilde etkiliyor. Bu beladan nasıl kurtulacağımız konusunda her hangi bir çare bulmuş değiliz. Şu anda ülkede topluma siyasi öncülük yapan kurumların başvurduğu yöntemler ve kullandığı argümanlara baktığımızda var olan krizi çözmeleri mümkün değil, benim kanaatim böyle. Zira kimse sorunu neden sonuç ilişkisi babında ele almıyor, dolayısıyla sorunu çözmeleri de mümkün değil. ...
 • KESBELTAŞ’TA USULSÜZLÜK..!….. İŞLER YOLUNDA…

  27 Kasım 2021 Yazarlar

       AKP; Ülkeyi yönetemediği gibi, onun uzantısı olan Kestel Belediyesi de iyi yönetilemiyor.      Geçtiğimiz günlerde, Kebeltaşı ve belediyeyi incelemek üzere ilçemize bir müfettiş gelir. Hatta, aldığım duyumlara göre de, bu müfettişin Menzil tarikatıyla bağlantısı olduğu bile söyleniyor.      Hazırlamış olduğu raporda, Kestel Belediyesinin yan kuruluşu olan Kesbeltaş’ta yaklaşık 2 milyonluk usulsüzlük tespit eder.      Bende bu duyum sonrası, bazı mec...
 • DÜŞÜNCENİN ANLATILMASI

  16 Kasım 2021 Yazarlar

  Ruh kavramı, Aristo’ya aittir. Aristo, diyaloglarında, bir aleti insanın kullandığını, yönettiğini belirtir. İnsan vücudunu, bir alete benzetir. İnsan vücudunu kullananın, yönetenin ruh olduğunu belirtir. Tıp bilgisine göre, insan vücudunu, beyin organı yönetir. Hareket ettirir. Beyin, elektrik üreterek vücudun her yeriyle iletişim kurar. Tıp bilgisi, dünya bilgisi olur. Yaratılış teorisine göre, canlı-cansız varlıkları ve insanı Allah yarattı. Ruhlar, Kalübela’da Allah tarafından yaratıldı. Kalübela, ruhların yaratıldığı zaman olur. All...