logo

“AKP, BİTMİŞLİĞİN, TÜKENMİŞLİĞİN SENDROMUNU YAŞIYOR”

CUMHURİYET HALK PARTİSİ KESTEL İLÇE BAŞKANI

HATİCE DOĞAN, EKİM AYI MECLİSİNİ DEĞERLENDİRDİ:

“AKP, BİTMİŞLİĞİN, TÜKENMİŞLİĞİN SENDROMUNU YAŞIYOR”

     Cumhuriyet Halk Partisi Kestel İlçe Başkanı Hatice Doğan, Ekim ayı olağan meclisinin 2. oturumunda yaşananları değerlendirerek, “AKP ülkede bitmişliğin, tükenmişliğin sendromunu yaşıyor. Üzülerek, bu sendromu Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’ın da yaşadığını görüyoruz.”diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

     “Ekim ayında meclis sizlerinde bildiği gibi iki defa toplandı. Ek Bütçe için 15 Ekim2021 Cuma günü Kestel Belediye Meclisinde yaşananları bizlerde hayretler içerisinde izledik.

     Sanki, ilçemize bir şeyler kazandırılmış gibi, olmamış hizmetlerin anlatılmaya çalışılmasına bir anlam veremedik.

     TANIR’DA AĞABEYLERİNİN İZİNDE…

     AKP’li Belediye başkanı Önder Tanır, ağabeylerinin hesabını bile veremediği 128 Milyar doları unutmuş, onların izlediği siyaseti izleyerek, göz boyayıcı siyaset yapa dursun. Biz, bu halkın, sizler tarafından nasıl kandırıldığını gayet iyi biliyoruz. Kestel için ne yaptınız da utanmadan sıkılmadan, ek bütçe istiyorsunuz.

     BELEDİYENİN BÜTÇESİ AÇIK VERMİŞTİR…

     Sürekli özvarlıklarımızı satarak, günü kurtarma politikaları yürüterek, bütçenin açık vermesini sağladınız. 2020 yılında yapılan 2021 yılı bütçesinin 81 milyon TL olduğunu unutmuş olmalısınız ki, bütçe açık verdiğinden dolayı 29 Milyon liralık daha ek bütçe istiyorsunuz.

     Peki ne yaptınız bu 81 Milyonluk bütçeyle..?

     Kent Meydanını mı bitirdiniz…?

     Sürekli sökülüp takılan kaldırım çalışmalarını mı tamamladınız..?

     Halkın, vatandaşın ve tüyü bitmemiş yetimin parasını hoyratça harcamaktan başka ne yaptınız..?

     Festival adı altında, ilçede zor günler geçiren esnaflara bir darbe de siz vurmadınız mı..?

     Pandemiyi yaşadığımız şu döneminde, konser adı altında milyarlarca lira belediyeyi zarar ettirmediniz mi..?

      Üstelik tüm bunları sanki siz yapmamışsınız gibi, birde meclisi toplayarak, ek bütçe istiyorsunuz.!

     Ama, yemezler…

     Sizin gibi egosu tavan yapmış, kendini beğnemişler mi, CHP’nin kalitesinin düştüğünü söyleyecek. Sizin kalite anlayışınız, halkın, tüyü bitmemiş yetimin  parasını çarçur etmek  midir.  

     Önder Tanır; Siz ülkemizi kötü yöneten bir siyasi anlayışın, devamısınız.

     Nasıl ki, ülke doğru dürüst yönetilemiyorsa, siz de Kestel’i yönetemiyorsunuz…

          Bizler şunu çok iyi biliyoruz; AKP iktidarında yoksulluk azalmıyor daha da derinleşiyor. Siyasal, toplumsal kutuplaşmayı tırmandırmayı da güzel beceriyorsunuz.

     Üretimin artmadığı, milyarlarca liranın betona gömüldüğü bir rant ekonomisinde birilerinin oransızca zenginleşmesi, çoğunluğun yoksullaşmasıyla mümkündür. Böylesi bir durum, maalesef ilçemizde de yaşanmaktadır. Ve bu kişinin kim olduğunu etrafınıza bakarsanız, gözünüzü açarsanız, daha net bir şekilde göreceğinize inanıyorum.

     YANDAŞI DEĞİL, HAKKI SAVUNACAĞIZ

     CHP iktidarında yandaşlık değil vatandaşlık temelli, kamuyu önceleyen, hak temelli bir sosyal belediyecilik anlayışını mutlaka hayata geçireceğiz.

     Güçlü sosyal belediyenin ilk adımı olarak yandaşa değil, hak edene, cemaatçilere değil, liyakata önem verilecektir.. Vatandaşlarımıza asgari bir gelir düzeyi mutlaka sağlanacaktır.   Sessiz sedasız gizli kapılar ardında pazarlıklar yapılarak, belediyeye işçi alınmayacak, Birilerinin istediği doğrultuda atamalar yapılmayacaktır. Her şey şeffaf olacaktır. Sizlerin anlayamadığı ve asla da anlamayacağı şeffaflığı, Kestel belediyesine de biz kazandıracağız.

     KİMSE YATAĞA AÇ GİRMEYECEK

     Özellikle şunun da unutulmasını istemiyoruz; Bu topraklarda hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecektir. Vatandaş devlet yardımlarını lütuf olarak değil, hakkı olarak görecektir.

     Bir elin verdiğini diğeri görmeyecek, hiçbir kimse rencide edilmeyecektir.

     İnsanları birbirine kırdırma politikalarından vazgeçip, insanları birbirine sevdirme yolu izlenecek, sizlerde olan kin ve nefret duygularından da kaçınılacaktır.

     Kestel Belediye Meclisinin nasıl yönetileceğini de, sizlere yakın zamanda göstereceğiz.” dedi.

Share
331 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?