logo

AKP’de EKİNCİ Aday

rmzn
İktidar partisi AKP’de kongre takvimi sıkıntılı bir şekilde devam ediyor.
Kim olacak, nasıl olacak…?
Okur-yazar veya lise mezunu işe yaramaz.
İlle de üniversiteli olmalıymış…
Aşağısı kurtarmazmış…
Bu kriterlerle yola çıkılarak, Mehmet Gürel, atama yoluyla ilçe başkanı yapıldı. Daha sonrasında, Mehmet Gürel ile buraya kadar diyen il yönetimi bu kez da il binasında, ‘işte aradığımız aday budur’ diyerek Murat Ay’ı ilçe başkan adayı olarak basına tanıttı.
Sonrasında, sebep gösterilmeksizin adaylıktan çekildi.
Her ne kadar sebep gösterilmese de, aldığımız duyumlara göre, Murat Ay’ın çocuğunun cemaat yurduna gitmesi ve seçim sürecinde değişik fraksiyonlar da bulunması yönünde.
Tüm bunlar yaşanırken, geçtiğimiz hafta kongresi beklenen AKP’de ilçe başkan adayının belirlenememesinden dolayı, kongre 21 Aralık tarihine ertelendi.
Çarşamba günü Ankara’da görücüye çıkan, Necmettin Ekinci, Fatih Aydın, Fikri Hafızoğlu, ve Önder Tanır’ı yakından tanıma fırsatı bulan AKP genel merkezi kararını Necmettin Ekinci’den yana verdi.
Dün, saat: 14:00 de il binasında yapılan toplantıyla, başkan adayı açıklandıktan sonra, diğer dedikodularında önü kesilmiş oldu.
Geçtiğimiz dönem Belediye meclis üyeliği ve başkan yardımcılığı görevinde bulunan Necmettin Ekinci, Yener Acar ile uyum içinde çalışmıştı.
Son 4 yılını rahat geçirmek isteyen, Kestel Belediye başkanı Yener Acar’ın Necmettin Ekinci’ye tam destek vermek için Ankara’ya kadar birlikte gitmeleri, “Acar’ın istediği oldu” türünden yorumlanmıştı.
Yapılan yorumlarında, ne kadar yerinde olduğu böylece gerçekliğini gösterdi.
Tek aday, adı altında kongresini gerçekleştirecek olan AKP’de şuanda gözler oluşturulacak yönetim kurulu listesine çevrildi.

MHP’LİLER KAPLAN DEDİ
Geçtiğimiz Pazar günü olağan kongresini Kestel Kültür Merkezinde gerçekleştiren Kestel MHP’de üyeler, “Mehmet Kaplan” dedi.
İki adaylı geçen kongre sonrasında, seçimden yenilgiyle ayrılan Nuh Çil, üye olmayanların listede yer aldığı iddiasıyla, seçimlerin iptali için yargıya başvurdu.
Hemen her seçim sonrasında yaşanan bu gibi sıkıntılar, yeni başkan Mehmet Kaplan’ı üzmüş olsa da, yargının verdiği karar sevindirici oldu.
Nuh Çil’in iddiasının havada kaldığı, Mehmet Kaplan’ın ise başkanlığının tescillenmesi, partilileri de rahat bir nefes alır duruma getirdi.
Ayrıştırma değil, bütünleştirmek için Milliyetçi Harekete başkan olduğunu dile getiren Kaplan, küskünleri partiye yeniden kazandırmak için elinden geleni yapacağını ifade etti.

AYDIN GÖREVDEN ALINDI
Geçtiğimiz hafta, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tarafından Gürsu ve Kestel’e yapılacak hizmetlerin koordinatörü olarak görev verilen, AKP Kestel eski ilçe başkanı Nazif Aydın isminden vazgeçildiği öğrenildi.
Büyükşehir Belediyesi adına ilçelerde yapılacak yatırım ve hizmetlerin koordinatörlük görevinin ise, Gürsu’lu veya Kestel’li bir belediye meclis üyesine verileceği kulislerde dolaşmaya başladı.

Share
223 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?