logo

“AKP’DE İSRAF POLİTİKASI SÜRÜYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi Kestel ilçe Başkanı Hatice Doğan, Kestel Belediyesi tarafından yaptırılan ve atıl durumda olan Kestel Belediyesi Oteli önünde bir basın açıklaması yaptı. Doğan, yaptığı açıklamasında şöyle dedi:

İlçe başkanlığına seçildiğimiz günden beri, pandemiye inat söyleyeceklerimizi söyleme, yapacaklarımızı yapma gayreti ve çabası içerisindeyiz.

Bundan bir ay önce Kestel Belediyesi’nin sosyal tesislerinde tüyü bitmemiş yetimin de hakkının olduğu ve bu hakkın korunmadığından bahsederek, zamanında 6 milyon liraya yapılmış, şu anki değeri ise değeri 15 milyon olan ve atıl durumdaki sosyal tesislerin pandemi döneminde esnafımızı desteklemek üzere kullanılmasını önermiştik.

Görüyoruz ki, AKP’li Belediye Başkanı Önder Tanır, muhalefetin tüm çağrılarına, söylemlerine, yol gösterici ve ilçe halkının menfaatlerine olacak çağrılarına kulaklarını tıkamış durumda.

Her zaman söylüyoruz, Aklın yolu birdir. Eğer bir ilçede yöneticiyseniz, o ilçenin dinamiklerine, sivil toplum örgütlerine, halkına ve hatta muhalefetine kulak vermek zorundasınız.

Bunları yapmazsanız, diktatörden bir farkınız kalmaz.

Bugün burada, hemen arkamda gördüğünüz 7.500 m2 kapalı alan, 2018 yılında yapımı bitirildikten sonra kaderine terk edilmiş bir şekilde tıpkı belediye sosyal tesisleri gibi çürümeye bırakılmış durumda.

Zamanın parasıyla yaklaşık 5.5 milyon liraya mal olan ve otel olarak kullanılması düşünülen yerin içerisinde, 51 oda ve 11 dükkan bulunmaktadır.

Bu bina buraya yapılırken, bizim meclis üyelerimiz, “Buraya böyle bir binanın yapılması ileride hastanenin büyümesine engel olacaktır. Hastanemiz yetersizdir, ek bina yapılması gerekebilir” demelerine rağmen, halkın ve STK’ların talep ve isteklerine duyarsız kalan AKP, maalesef ki, kendi bildiğini okumuştur…

Ve maalesef gördüğünüz gibi bu proje halkımıza hüsran yaşatmıştır.

Kestel’in milyonlarca lirası burada çürümeye terk edilmiştir.

Maalesef üzülerek söylüyorum; AKP’de israf politikaları tüm hızıyla devam etmektedir.

AKP ülkeyi yönetemiyor, ekonomi başta olmak üzere oradan oraya savruluyor…

AKP Bursa’yı yönetemiyor. AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı da oradan oraya savruluyor. Yürüyen bir tek projesi yok. Yarım kalan, çürümeye terk edilmiş yatırımların bitmesi için tek kuruş ayıramıyor.

Bu acı ortamdan ne yazık ki Kestel de nasibini aldı.

Aciz bir görüntü çizen AKP’li Kestel Belediye Başkanı da maalesef ilçeyi yönetme iradesinden yoksun…

AKP’li belediye başkanı Önder Tanır, belediye meclisinden bu binayı devretmek veya kiraya vermek için yetki almış, fakat yapılan ihaleye kimse girmeyince, aldığı yetki de elinde kalmış, biçare durumda…

Bu bina da, maalesef hesapsız-kitapsız, ileriyi görmeden yapılan bir ölü yatırım olarak tarihe geçecek…

Bunun önüne geçmek için, belediye Başkanına önerimiz var…

CHP olarak bizim önerimiz şudur:

Bu binayı, en güzel örneği burçlarında sosyal demokrat belediyeciliğin bayrağı dalgalanan Nilüfer ilçemizde sergilendiği gibi, ‘dernekler yerleşkesi’ olarak kullanılarak ilçemizdeki dernekleri tek çatı altında toplamak için ideal bir mekan olarak görüyor ve belediye başkanına çağrıda bulunuyoruz.

Gelin, Kestel’deki derneklerimizi tek çatı altında toplayalım, hem atıl durumdaki bina kullanılsın, hem Kestel halkımıza en güzel hizmetlerden biri verilmiş olsun.

Çünkü Kestel Belediyesi’nden beklenen hizmet, otel işletmeciliği yapan insanlarla haksız rekabete girip onların ekmeğiyle oynamak değil, ilçe halkımıza, esnafımıza hizmet vermek, destek olmak, yaşamı kolaylaştırmak ve güzelleştirmektir.

GELECEĞE YÖNELİK BİR ÇALIŞMA YOK

Mevcut Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, 2023 yılında Kestel Nüfusunun 135 bin olacağını söylüyor. Bu tespitine bizlerde katılıyoruz.

Ama madem 2 yıl sonra ilçe nüfusumuz 135–140 binleri bulacak, neden ona göre çalışmalar yapılmıyor?

AKP’nin günü kurtarma ve yalan politikalarından genel anlamda halk nasıl bıktıysa, İlçemizde de daha 2 yılı bile dolmamış olmasına rağmen, Kestelliler de Önder Tanır ve AKP iktidarından bıkmışlardır.

Önder Tanır da, ekibi de, partisi de gayet iyi biliyor ki, emaneti Kestellilere geri vermenin zamanı geldi… Arife tarif gerekmez, ilk seçimde Abbas yolcu…

Önder Tanır’ın, eğer Kestel’e hizmet etmek istiyorsa, yapabileceği tek bir şey kaldı, Kestel’in dinamiklerine kulak vermek, Kestel halkına kulak vermek, CHP’ye kulak vermek…

Çünkü, aklına estiği gibi davrandığında, ne yapmaya kalkarsa kalksın, eline-yüzüne-gözüne bulaştırıyor..

Bu nedenle diyoruz ki, gelin bize kulak verin, ilçemizi daha fazla zarara uğratmayın!

Share
6114 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?