logo

25 Eylül 2021

AKP’DEN İSTİFA EDEN EDENE…


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Türk siyaseti, tarihinde hiç olmadığı kadar içine düştüğü çıkmazı kendi siyasi döngüsü içerisinde yol bulmaya çalışsa da, maalesef toplumun beklentilerine hala çözüm bulabilmiş değildir. Ülkenin uzun süre iktidarında olan siyasetçiler şunu çok iyi öğrendiler; “Bu ülkede, halkın beklentilerine cevap bulamayan siyaset hiçbir zaman iktidarda kalamayacak, halkın beklentilerine cevap veremeyenlerde kendilerini siyasetin dışında bulacaktır.

     Ülkede yaşanan siyasi ve ekonomik krizi dış güçlere veya algı operatörlerine bağlayarak, halkın beklentilerine kulak tıkamak, AKP’nin sonunu hazırlamaktadır. AKP Kestel ilçe teşkilatının ve Kestel’i yönetenlerin ısrarla sokaktan gelen sesi duymamazlıktan gelmesi, oldukça kaygı verici bir durumdur.

     Kendi kabuğundan sıyrılamayan, yıkandığı dereye yeni su yolları açamayan siyasi söylemler, ülkeyi kaosa sürüklediği gibi halkın dış manipülasyonlara karşı savunmasız bıraktığı da bir gerçektir.

     Parti içinde siyasi saltanat oluşturularak, kronik bir siyaset oluşturulan AKP’de istifaların ard arda gelmesine şaşmamalı.

     Daha dün partiye küfür eden, söven, hakaret kişilerin el üstünde tutulduğunu, hatta yönetimlerde görev verildiğini dile getiren istifa edenler, “Biz son çare olarak istifa ettik. Çünkü, dayanılacak bir tarafı kalmadı” demekteler.

     Son 6 ay içerisinde, Kestel AKP’den yaklaşık 800 istifa olduğu söyleniyor.

     Geçtiğimiz hafta sonu istifa edenlerden 50 kişilik bir gurup Yeniden Refah Partisine katıldı.

     İlçemizdeki diğer siyasetçilerle konuştuğumda da, AKP’den istifa edip, partimize katılan var diye söze başlayıp, yakında çok daha bir kopma olacak diye bitiriyorlar.

      Evet, şu bir gerçektir ki; AKP Kestel’de yoğun bir şekilde kan kaybetmeye devam ediyor. Ben konuyu daha önceleri de yazmıştım.

     “İstifaların önüne geçilemiyor” diye..

     İstifaların genelde AKP ilçe başkanına ve Belediye başkanına olan tepkiden kaynaklandığını söyleniyor olsa da, yönetim kurulunda bulunan bazı kişilere karşı da, yapıldığı dikkat çekiyor.

    İstifaların genelde, E-devlet üzerinden yapıldığı ve bu konunun da araştırılmaya başlandığını öğrendik.

     “Bursa’nın diğer ilçelerinde böyle bir sorun yok iken, neden Kestel’den bu kadar istifa oluyor” konusunun önüne geçmeye çalışan AKP’nin nasıl bir yol izleyeceğini merak ediyoruz.

     Kestel’de yaşanan o kadar sıkıntı varken, çıkıp hiç bir açıklama yapamayan AKP ilçe teşkilatının, halktan kopuk bir yönetim anlayışı sergilemesi, vatandaşlarında haklı tepkisine neden oluyor.

     İlçemizde trafik sorunu var, Okulların tadilat sorunu var, Okullarda Kovid hastalığından dolayı bazı sınıflar karantinaya alınmış durumda, Kestel halkı olarak zehir soluyoruz, Çimento fabrikası yeniden yapılıyor, her taraf baz istasyonu v.s  v.s…

     Bu ve bunlar gibi bir çok sorunların hepsine duyarsız kalan AKP Kestel ilçe yönetimi, iktidarda olduğunu unutmuş gibi bir tavır takınmakta.

     Bu sorunlara duyarsız kalınması da, AKP içerisinde bulunan duyarlı üyelerin istifa etmesine neden olmakta…

     Bundan böyle istifaların azalmayacağı, aksine daha da artacağı istifa edenler tarafından söylenmekte..

     Sonbaharla birlikte, AKP’de de yaprak dökümü devam ediyor.

Share
202 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Atamalar Şaşırtıyor!

  16 Ekim 2021 Yazarlar

       İlçemizde yerel seçimler bitmiş, seçim çalışmaları süresince Tarikat tarafından Önder Tanır’ın yanına verilen Recep Alper Çelik, görevini tamamlamış ve Tanır’da belediye başkanı seçilince, Rıfat Amil’in yerine Özel Kalem Müdürü olarak Çelik’i atamıştı.      Ve akabinde de “Kestel Belediyesi Menzil tarikatı tarafından mı yönetiliyor?” sorusu akıllarda yer edinmişti.      TÜMSİAD tarafından desteklenen Recep Alper Çelik, 2015 Milletvekili seçimlerinde de AKP’den aday adayı ol...
 • YERLİ VE MİLLİ ÖYLE Mİ !!!

  15 Ekim 2021 Yazarlar

       Yıllar önce bu garantili projeler başlarken, “kimsenin cebinden bir lira çıkmayacak” denmişti hatırlayın dostlar, hazineden ödenen bu geçiş, uçuş, hasta garantili paralar kimin cebinden çıkıyor acaba tam bir komedi. Bu kara deliklere bir yenisi daha ekleniyor Çanakkale köprüsü ve Ulaştırma bakanı bu köprünün geçiş fiyatını açıkladı 15 Euro yanlış duymadınız 15 Euro.      Bu köprünün yapım maliyeti 1,8 milyar Euro olarak hesaplanmış ve yıllık 16 milyon 425 bin araç geçiş garantisi verilmiş yapan ...
 • Şirin görünmenin bedeli mi 100 bin lira..?

  11 Ekim 2021 Yazarlar

       Milyarlarca geliri olmasına rağmen, adı her zaman yolsuzlukla anılan, hiçbir fırsatı kaçırmayıp, vatandaşlara sürekli iban numarası veren Kızılay, Kestel belediyesinden de 100 bin liralık nakdi yardım istemiş.      Ekim ayı meclisine geldi konu.      CHP ve İyi Parti doğru olanı yaparak, “Hayır” oyu kullandılar.      Ama, her zamanki gibi bir acelesi vardı Önder Tanır’ın, konuyu hemen oylatıp, biran önce gündeminden düşürmek istiyordu.   ...
 • DİKTATÖR REFLEKSİ HÜKÜMETLERE Mİ HAS?

  10 Ekim 2021 Yazarlar

  Siyasete ilişkin yorumlarımızda genelde hükümete yönelik eleştirilerimizi belirtiriz. Ülkeyi yöneten ve olanlardan sorumlu olan siyasi iktidar olduğundan bu durum çok doğal. Bugün ise doğrudan CHP ve CHP’de cisimleşmiş bir siyaset yapma biçiminden bahsedeceğiz. Belki görmüşsünüzdür. CHP’de Yüksek Disiplin Kurulu gibi önemli bir yerde üye olan, mesleği avukatlık olan Tuba Torun isimli bir hanımefendi. Fenerbahçe Stadı’nın Kadıköy merkezden taşınması ile ilgili bazı tweet’ler attı. Demokratik toplumlarda her konu tartışılabilir. Elbette bu fikri...