logo

AKSOY KAZANDI, ATLI KAYBETTİ

rmzn
Cumhuriyet Halk Partisi Kestel ilçe kongresinde, “Bizim Ergün Aksoy’a verecek 200 bin liramız yok” diyerek, Aksoy’un 2014 yerel seçimlerine girmek için Ali Kök’ten rüşvet aldığını ima eden, CHP Kestel ilçe başkanı Yıldıray Atlı, Ergün Aksoy , tarafından açılan davayı kaybetti.
Bursa 19. Asliye ceza mahkemesinin verdiği karar doğrultusunda, CHP ilçe başkanı Yıldıray Atlı, hakaret etme suçundan 2000 Tl. para cezasına çarptırılırken, mahkemedeki iyi hali yüzünden cezası 5 yıl ertelendi. Ayrıca, süresince gönderilen davetiye bedellerinin sanık Atlı’dan alınmasına karar verildi.
Açmış olduğu hakaret davasıyla, mahkemeyi kazanan Ergün Aksoy, akıllardaki “acaba” sorusunu da böylelikle silmiş oldu.

Üniversite Gitti mi..?
Uzun süre kamuoyunu meşgul eden ve gelip gitmesi, pamuk ipliğine bağlı olan Bursa Teknik Üniversitesinin ilçemize yapılıp, yapılmayacağı merakla bekleniyor.
Muhtemelen yapılması ertelenen Üniversite için Kestel protokolünden de ses seda çıkmıyor.
Üniversitenin yapımının şu an için muallakta kalması ve kimsenin bu konudan net bir haberinin olmaması, “üniversite ilçeden gitti” yorumlarına neden oluyor.
Bir önceki rektörün Üniversitenin Kestel’ yapılmasına sıcak bakmaması, şuanki rektör Arif Karademir’in de tayin zamanının yaklaşması ve sonrasında gelecek olan rektörün nasıl bir yol izleyeceği, şimdiden merak konusu…

Share
35 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?