logo

“AKTAŞTEPEYİ UNUTTULAR”

     Cumhuriyet Halk Partisi Kestel İlçe Başkanı Hatice Doğan, Aktaştepede yaşanan mağduriyeti, İlçe Yönetim Kurulu ve meclis üyeleriyle birlikte yerince inceledi.

Elektrik tellerine çocuklar uzansa tutabilecek….

     Doğan, sonrasında yaptığı basın açıklamasında, şöyle dedi.

     “İlçemize bağlandığı günden beri mağdur edilen ve hizmetin neredeyse hiç gitmediği yerin adıdır, Aktaş Tepe…

Aktaştepede asfaltın hali….

     İlçemiz Yenimahalle Aktaş tepe mevkiinden gelen talepler üzerine, Kestel Cumhuriyet Halk Partisi İlçe yönetimimiz ve Meclis üyelerimiz ile birlikte, Aktaş Tepeye gittiğimizde durumun içler acısı olduğunu gördük.

Aktaştepede sokaklarda yağan yağmurdan dolayı çukurlar oluşuyor

     AKP’nin oy deposu olarak gördüğü, bu yerde maalesef ki, vatandaşlara ikinci sınıf muamele yapılıyor. Yolların çatladığı, sokakların pislikten geçilmediği, park diye yapılan yerde elektrik kablolarının ortalıkta dolaşıyor, buna bir önlem alınması için illaki bir canın mı gitmesi lazım, “Sağlık Ocağı yapacağız” diye vaat edilen yerin, neredeyse kullanılamaz olduğunu gördük. Yağan her yağmurda, oluşan su birikintilerinden ve gider olmadığından dolayı yaşanan çamur deryasından şikayetçi vatandaş.

yerin adıdır Aktaştepe…

     İlçemizde her gün yanlış hesaplamalar yüzünden bir sürü kaldırım sökülüyor, dağıtılıyor. Şehir merkezine yapılan bu israfın yüzde biri Aktaş Tepeye yapılmış olsaydı, en azından burada yaşayan insanların sorununa bir nebze olsun çözüm olurdu.

     Ulaşım ve Pazar sıkıntısı çektiğini belirten Aktaş Tepeliler, kendilerine hiçbir hizmet yapılmadığını, burada yaşamanın zor olduğundan bahsediyorlar. Sanayiden gelen yolun devamının dahi yapılmadığını belirterek, “Biz ikinci sınıf insan muamelesi görmekten bıktık. Elektriğimiz var, suyumuz var, Doğalgazımız yok. Her türlü vergilerimizden faydalanan Kestel Belediyesi hizmet noktasına gelince, bize bilinçli olarak hiçbir yatırım yapmıyor. Bu bölgede 28 hanenin doğalgazı yok. Önümüz kış, zorluklar yine bizleri bekliyor” diyerek şikayetlerini dile getirdiler.

       Biz, Kestel Cumhuriyet Halk Partisi olarak, AKP’li belediye başkanı Önder Tanır’ın söz verip de bir daha uğramadığı, Aktaş Tepeye yeniden gitmesini ve orada yaşanan sıkıntıları çözmesini bekliyoruz.”

16 Eylül 2021 07:10:01Son Güncelleme:
Share
652 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?