logo

Alıcı da, Satıcı da Dertli

Kurban bayramına girmemize sayılı günler kala, Kestel Belediyesinin kurban satış yerini belirlemede gecikmesi, kurban alacakları başka yerlere yönlendirdi.
Daha önce, Kestel BUSKİ binasının yanında kurulan kurban satış yeri, bu yıl Aksu köyü yolu üzerinde kuruldu. Buranın oldukça uzak bir yer olduğunu dile getiren hayvan satıcıları, buraya ilgi göstermedi. Her işi baştan savma yapan Kestel belediyesi bu konuda da sınıfta kalmayı başardı.
Bu konu hakkında gazetemize şikayette bulunan bazı vatandaşlar, “Aksu köyü yoluna kurulan kurban pazarı ne satıcının, ne de alıcının işine yarar. Burada bir hayvan alsak nakliyesi bile pahalıya mal oluyor. O bakımdan İsabey mahallesindeki kurban pazarına gitmek bizim için daha kolay” şeklinde konuşurlarken, bazı hayvan satıcıları da, “Bayram üstü elimizdeki kurbanlıkları satar, biraz rahatlarız diye düşünüyorduk. Hem pazarın geç açılması, hem de şehre uzak olması hayvanların elimizde kalmasına neden olacaktır” diyerek, Kestel belediyesini iş bilmemekle suçladılar.

Share
293 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?