logo

AMATÖR SPOR HAFTASI YÜRÜYÜŞÜNE BÜYÜK İLGİ

amatör
13-19 Ekim 2014 tarihleri arasında kutlanan Amatör Spor Haftası kapsamında düzenlenen yürüyüşe Kestel Kaymakamı Ziya POLAT, Belediye Başkanı Yener ACAR, İlçe Jandarma Komutanı Murat BAYTAŞ, Emniyet Müdürü Bekir YAVAŞ, Ak Pati İlçe Başkanı Mehmet GÜREL, MHP İlçe Başkanı Nuh ÇİL, İlçe Spor Müdürü Halim TUĞLUOĞLU protokol mensupları ve ilçe halkı iştirak etti.
Kestel Kapalı Spor Salonu önünden başlayan yürüyüş Kent Meydanında sona erdi. Yürüyüşe Kestel Engelliler derneği mensupları akülü tekerlekli sandalyeleri ile iştirak ederek destek verdiler. Kestel İlçe Spor Müdürü Halim TUĞLU Programda yaptığı konuşmada Spor kavramını, insanın hareket ihtiyacından kaynaklanan aktivitelerin planlı ve devamlı olarak yapılması olarak tanımladı. Amatör Spor Haftası kapsamında ilçede düzenlenen organizasyonlara değinerek, organizasyonlara destek veren başta Kestel Kaymakamı Ziya POLAT ve Kestel belediye başkanı Yener ACAR ve katılımcı sporculara teşekkür etti.
TUĞLUOĞLU, spor yapan gençlerin hedeflerini yüksek tutarak, sporun zirvesi olan olimpiyat oyunlarda yer almayı ve madalya kazanmayı hedeflemelerini söyledi.Ülkemizin geleceği olan gençlerimizin hepsini spor yapmaları için sevdikleri bir spor dalına davet ediyoruz. Amacımız sağlıklı fiziksel yapılarıyla birlikte, güçlü, zeki insanlara katkı vermektir. Spor yapan gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Daha sağlıklı bir Türkiye için herkesi spor yapmaya davet ediyoruz” dedi

Share
190 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?