logo

Anılar…

     Değerli okuyucular,

     Kadirşinas Dostlar;

     Geçen haftaki yazımı çok keyifli bir on günlük 19 – 31 Ekim arası İstanbul, Amsterdam, Brüksel, Paris, Cenevre, Zürih, Stutgart, İstanbul  seyahati vesilesi ile sizlere ulaştıramadım.  Doğrusu bu bir mazeret olmamalıydı, teknik ve teknolojik olarak elimizdeki cihazla gönderebileceğim, yazıyı yazabilecek zamanı organize edemedim. 

     Ancak gerçekten Cumhuriyetimizin kuruluş ve kazanımlarını sizlerle paylaşmak arzu ederdim.

     Evvelki gün, 5 Kasım’da AKKM – Atatürk Kongre Kültür Merkezinde Bursa Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu bir etkinliği takip ettim.

     Beni etkinliğe çeken şey ise, hem milli gurur, hem de Onur konuğu olan şahsiyet Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimur’un katılımı idi.

     Sayın başkan Fatih Çintimur,  gerçekten örnek bir başarı abidesidir. Benimde halen dostluğumu devam ettirdiğim bir arkadaşım, kardeşimdir. Anadolu’nun kalesi Erzurum’un has evlatlarındandır. Milli sporcudur, Sporu yaşam felsefesi yapmış örnek bir kişiliktir.

     Bizim dostluğumuz ise 2005 yılı  “30.Ağustos Ağrı Dağı Zafer tırmanışı” sırasında Doğu Beyazıt’ta Ağrı dağı eteklerinde başladı. Beş gün süren ve 5137m. yüksekliği ile Avrupa ve Anadolu’nun en yüksek zirvesine tırmanıştaki ekip arkadaşlığımızdır. Fatih bey o sıra yanılmıyorsam Erzurum Atatürk Üniversitesinde spor bölümünde öğretim görevlisi idi.

Başarılı bir tırmanışa katılımı ise dağcılık kulübü İki öğrencisi Fatih başkanın nikah Şahidleri olmasını istediklerinde kıramamış, öğrencilerine söz vermiş olması idi. Onlarda nikahlarını bizim de dahil olduğumuz bir seramoni ile 5137 m. de Ağrı dağının zirvesinde kıydılar.   Sözünün eri adamdır. Fatih Başkan.

     Gün onun için de onur günü idi. Çünkü BŞB’nin üç çok başarılı rekortmen, Madalyalı Bursalı Atlet sporcusunun onur töreni idi. Berke AKÇAM 400 m. Bayrak’ta Avrupa şampiyonu, Esra YILMAZ üç adım uzun atlamada Türkiye rekortmeni, Rumeysa ÖKDEM yüksek atlama Türkiye rekortmeni olmuşlardı. Orada diğer BŞB’li sporculara örnek oldular. Onurlarını paylaştılar. İnşallah Kestel’imizden de böyle başarılı sporcular da çıkacaktır, çıkmalıdır. İnanınca, destek olunca oluyor.

     Spor yaşam biçimidir.

     Disiplinli olmaktır.

     Sosyalleşmektir.

     Birlikte ekip olmaktır.

     Sağlıklı olmaktır.

     Güçlü olmaktır.

     Kazanmaktır.

     Centilmenliktir.

     Elhasıl SPOR HAYATTIR.

     Gününüz keyifli bereketli olsun.

     Sağlıcakla kalın.

Share
977 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?