logo

08 Kasım 2019

Anılar…


Mustafa Ülker
musstafaulker@kestelyore.com

     Değerli okuyucular,

     Kadirşinas Dostlar;

     Geçen haftaki yazımı çok keyifli bir on günlük 19 – 31 Ekim arası İstanbul, Amsterdam, Brüksel, Paris, Cenevre, Zürih, Stutgart, İstanbul  seyahati vesilesi ile sizlere ulaştıramadım.  Doğrusu bu bir mazeret olmamalıydı, teknik ve teknolojik olarak elimizdeki cihazla gönderebileceğim, yazıyı yazabilecek zamanı organize edemedim. 

     Ancak gerçekten Cumhuriyetimizin kuruluş ve kazanımlarını sizlerle paylaşmak arzu ederdim.

     Evvelki gün, 5 Kasım’da AKKM – Atatürk Kongre Kültür Merkezinde Bursa Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu bir etkinliği takip ettim.

     Beni etkinliğe çeken şey ise, hem milli gurur, hem de Onur konuğu olan şahsiyet Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimur’un katılımı idi.

     Sayın başkan Fatih Çintimur,  gerçekten örnek bir başarı abidesidir. Benimde halen dostluğumu devam ettirdiğim bir arkadaşım, kardeşimdir. Anadolu’nun kalesi Erzurum’un has evlatlarındandır. Milli sporcudur, Sporu yaşam felsefesi yapmış örnek bir kişiliktir.

     Bizim dostluğumuz ise 2005 yılı  “30.Ağustos Ağrı Dağı Zafer tırmanışı” sırasında Doğu Beyazıt’ta Ağrı dağı eteklerinde başladı. Beş gün süren ve 5137m. yüksekliği ile Avrupa ve Anadolu’nun en yüksek zirvesine tırmanıştaki ekip arkadaşlığımızdır. Fatih bey o sıra yanılmıyorsam Erzurum Atatürk Üniversitesinde spor bölümünde öğretim görevlisi idi.

Başarılı bir tırmanışa katılımı ise dağcılık kulübü İki öğrencisi Fatih başkanın nikah Şahidleri olmasını istediklerinde kıramamış, öğrencilerine söz vermiş olması idi. Onlarda nikahlarını bizim de dahil olduğumuz bir seramoni ile 5137 m. de Ağrı dağının zirvesinde kıydılar.   Sözünün eri adamdır. Fatih Başkan.

     Gün onun için de onur günü idi. Çünkü BŞB’nin üç çok başarılı rekortmen, Madalyalı Bursalı Atlet sporcusunun onur töreni idi. Berke AKÇAM 400 m. Bayrak’ta Avrupa şampiyonu, Esra YILMAZ üç adım uzun atlamada Türkiye rekortmeni, Rumeysa ÖKDEM yüksek atlama Türkiye rekortmeni olmuşlardı. Orada diğer BŞB’li sporculara örnek oldular. Onurlarını paylaştılar. İnşallah Kestel’imizden de böyle başarılı sporcular da çıkacaktır, çıkmalıdır. İnanınca, destek olunca oluyor.

     Spor yaşam biçimidir.

     Disiplinli olmaktır.

     Sosyalleşmektir.

     Birlikte ekip olmaktır.

     Sağlıklı olmaktır.

     Güçlü olmaktır.

     Kazanmaktır.

     Centilmenliktir.

     Elhasıl SPOR HAYATTIR.

     Gününüz keyifli bereketli olsun.

     Sağlıcakla kalın.

Share
1029 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Çiftçinin Eyüp Kılıç’ı var

  21 Ocak 2021 Yazarlar

       Kestel’in her sorununa sahip çıkan bir Oda başkanı.      Kararlı ve dik duruşuyla, siyaset yapmaya çalışan oynaklara örnek olmayı da ihmal etmiyor.      Kendisini de eleştiriyor, çiftçiye yapılanları da.      Geçtiğimiz hafta, Gölcük köyünün barajında su kalmadığını ve buraya su basmanın toplamda maliyetinin 150 bin lira olduğunu duyunca çılgına dönen Kestel Ziraat Odası Başkanı Eyüp Kılıç, “Bunların Allah’tan korkuları yok” diyerek, görev başındaki i...
 • MUTLU OLMAK

  18 Ocak 2021 Yazarlar

  Üzgünüm, kırgınım kelimeleri yerine, davranışı belirterek, sitem etmek gerekir. Düşünce, kural, eylem bir bütündür. Düşünce, kural, davranış bir bütündür. İnanç kişiseldir. Hayatta inançların yeri vardır. Din, inançlardan biridir. Kurallara göre davranan kişiye, inanılır, güvenilir. Allah bütün, kul parça olur. Toplum bütün, birey parça olur. Toplumsal ilgi düşüncesi, toplumla ilgili ideal davranışları belirtir. Din kuralları, idealist özellik taşır. Toplumsal ilgi düşüncesi kuralları, idealist özellik taşır. Kul, Allah’a karşı sorumlu olur...
 • KİŞİSEL VERİLER VE GİZLİLİK

  18 Ocak 2021 Yazarlar

  Akıllı telefon ve kamera kullanımının artışı ile özel hayatın gizliliği ve kişisel veriler alanı hem büyük yara aldı hem de önemi arttı. İnsanların rızası olmadan görüntüleri, özel konuşmaları ve diğer kişisel bilgileri depolanmaya ve kullanılmaya başlandı. Hemen herkesin kullandığı whatsapp uygulamasının kişisel verilerin ve özel görüşmelerin tümünü kullanma iznini kullanıcılarından talep etmesi ile kullanıcıların büyük kısmı başka uygulamalara geçtiler. Whatsapp ın bu izni istemesi basit ticari kaygıların yanı sıra gerektiğinde istihbarî ...
 • GENÇLİK MECLİSİ ve DÜŞÜNCELERİM

  17 Ocak 2021 Yazarlar

      Değerli Okuyucular,     Kadirşinas  Dostlar;      Kanaatimce herkes istişare etmenin, bilgi paylaşımının önem ve değerini bilir. Şeffaflık, samimiyet ve tarafsızlık esaslı her Şura, her Meclis mükemmele yakın memnuniyet kaynağıdır. Katılımcı üyelerini motive eder. Çözüm bekleyen bir sürü konuda hedefi doğrultusunda üyeleri adına, ait olduğu grubun sesi soluğu olur. İlgili birimlere karşılıklı köprü olur.       Yazımızın konusu Kestel ilçemizde Gençlik...