logo

08 Kasım 2019

Anılar…


Mustafa Ülker
musstafaulker@kestelyore.com

     Değerli okuyucular,

     Kadirşinas Dostlar;

     Geçen haftaki yazımı çok keyifli bir on günlük 19 – 31 Ekim arası İstanbul, Amsterdam, Brüksel, Paris, Cenevre, Zürih, Stutgart, İstanbul  seyahati vesilesi ile sizlere ulaştıramadım.  Doğrusu bu bir mazeret olmamalıydı, teknik ve teknolojik olarak elimizdeki cihazla gönderebileceğim, yazıyı yazabilecek zamanı organize edemedim. 

     Ancak gerçekten Cumhuriyetimizin kuruluş ve kazanımlarını sizlerle paylaşmak arzu ederdim.

     Evvelki gün, 5 Kasım’da AKKM – Atatürk Kongre Kültür Merkezinde Bursa Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu bir etkinliği takip ettim.

     Beni etkinliğe çeken şey ise, hem milli gurur, hem de Onur konuğu olan şahsiyet Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimur’un katılımı idi.

     Sayın başkan Fatih Çintimur,  gerçekten örnek bir başarı abidesidir. Benimde halen dostluğumu devam ettirdiğim bir arkadaşım, kardeşimdir. Anadolu’nun kalesi Erzurum’un has evlatlarındandır. Milli sporcudur, Sporu yaşam felsefesi yapmış örnek bir kişiliktir.

     Bizim dostluğumuz ise 2005 yılı  “30.Ağustos Ağrı Dağı Zafer tırmanışı” sırasında Doğu Beyazıt’ta Ağrı dağı eteklerinde başladı. Beş gün süren ve 5137m. yüksekliği ile Avrupa ve Anadolu’nun en yüksek zirvesine tırmanıştaki ekip arkadaşlığımızdır. Fatih bey o sıra yanılmıyorsam Erzurum Atatürk Üniversitesinde spor bölümünde öğretim görevlisi idi.

Başarılı bir tırmanışa katılımı ise dağcılık kulübü İki öğrencisi Fatih başkanın nikah Şahidleri olmasını istediklerinde kıramamış, öğrencilerine söz vermiş olması idi. Onlarda nikahlarını bizim de dahil olduğumuz bir seramoni ile 5137 m. de Ağrı dağının zirvesinde kıydılar.   Sözünün eri adamdır. Fatih Başkan.

     Gün onun için de onur günü idi. Çünkü BŞB’nin üç çok başarılı rekortmen, Madalyalı Bursalı Atlet sporcusunun onur töreni idi. Berke AKÇAM 400 m. Bayrak’ta Avrupa şampiyonu, Esra YILMAZ üç adım uzun atlamada Türkiye rekortmeni, Rumeysa ÖKDEM yüksek atlama Türkiye rekortmeni olmuşlardı. Orada diğer BŞB’li sporculara örnek oldular. Onurlarını paylaştılar. İnşallah Kestel’imizden de böyle başarılı sporcular da çıkacaktır, çıkmalıdır. İnanınca, destek olunca oluyor.

     Spor yaşam biçimidir.

     Disiplinli olmaktır.

     Sosyalleşmektir.

     Birlikte ekip olmaktır.

     Sağlıklı olmaktır.

     Güçlü olmaktır.

     Kazanmaktır.

     Centilmenliktir.

     Elhasıl SPOR HAYATTIR.

     Gününüz keyifli bereketli olsun.

     Sağlıcakla kalın.

Share
1129 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • UYUMUŞ ÖYLE Mİ

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Dostlar; AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın partisi ile yaptığı bayramlaşma konuşmasında, uyuduğu buna rağmen konuşmaya devam ettiği, dilinin dolaştığı bu kadar zaman geçtiği halde muhalefet tarafından dile getirilmeye halen devam ediliyor. Ülkede o kadar çok gündem var ki, bunu dikkate alan bile yok. Türkiye gibi bir ülkeyi tek başına yönetmeye kalkarsan buna yetişemezsin haklı olarak yorgun düşüp uyursun, ha sağlığında bir sorun varsa bu başka bir şey ve oldukça da önemli durum, hepimizi de ilgilendirir. Günü gününe sağlığ...
 • Gaflet ve delalet uykusu

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Kişinin usulüne uygun doğru işler yapabilmesi için, yaşadığı çağda insanlığın ne gibi sorunlarla karşı karşıya olduğunu algılaması, çözümünün nasıl olabileceğini ve kendisinin ne yapması gerektiği konusunda fikir sahibi olması lazım. Söz konusu şeylerin yapılması için akıl etmek ve düşünmek icap eder. Zira, akıl etmeyen, düşünmeyen kişinin doğru şeyler yapmasının olanağı yoktur. O her zaman gaflet ve delalet içinde olur,  çağımızın şu anki aşamasında genel anlamda bütün insanlığın, özelikle kend...
 • Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi

  14 Eylül 2021 Yazarlar

       Hikaye şöyle başlıyor:      "Bayburt halkı Senfoni Orkestrası'nı dinlemek için konser salonunu doldurur. Konser sonunda, bir gazetecinin "Konseri nasıl buldunuz?" sorusuna bir seyirci, "Bayburt Bayburt olalı böyle zulüm görmedi" cevabını verir."      Bende şöyle değiştireyim;      Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi.      Ana caddelerin büyütülmesi, kaldırımların genişletilmesi, sağlam parke taşlarının sökülmesi, yeniden y...
 • İşgal ve Kurtuluş

  11 Eylül 2021 Yazarlar

        Kadirşinas  Okuyucular,       Değerli Can Dostlar.        Eylül ayının ikinci haftası hepimizi ilgilendirmelidir.  Çünkü Yunan işgalinin sonlandırıldığı günleri barındırır.  İlçemiz Kestel’in 10 Eylül  de, payitaht Osmanlı’nın ilk başkenti Bursamızın 11 Eylülde kurtuluşunu yaşadığımız günlerdendir.        Birinci dünya savaşı sonrası yapılan 12 Mayıs 1919 Paris konferansı kararları ile İzmir Yuna...