logo

08 Kasım 2019

Anılar…


Mustafa Ülker
musstafaulker@kestelyore.com

     Değerli okuyucular,

     Kadirşinas Dostlar;

     Geçen haftaki yazımı çok keyifli bir on günlük 19 – 31 Ekim arası İstanbul, Amsterdam, Brüksel, Paris, Cenevre, Zürih, Stutgart, İstanbul  seyahati vesilesi ile sizlere ulaştıramadım.  Doğrusu bu bir mazeret olmamalıydı, teknik ve teknolojik olarak elimizdeki cihazla gönderebileceğim, yazıyı yazabilecek zamanı organize edemedim. 

     Ancak gerçekten Cumhuriyetimizin kuruluş ve kazanımlarını sizlerle paylaşmak arzu ederdim.

     Evvelki gün, 5 Kasım’da AKKM – Atatürk Kongre Kültür Merkezinde Bursa Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu bir etkinliği takip ettim.

     Beni etkinliğe çeken şey ise, hem milli gurur, hem de Onur konuğu olan şahsiyet Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimur’un katılımı idi.

     Sayın başkan Fatih Çintimur,  gerçekten örnek bir başarı abidesidir. Benimde halen dostluğumu devam ettirdiğim bir arkadaşım, kardeşimdir. Anadolu’nun kalesi Erzurum’un has evlatlarındandır. Milli sporcudur, Sporu yaşam felsefesi yapmış örnek bir kişiliktir.

     Bizim dostluğumuz ise 2005 yılı  “30.Ağustos Ağrı Dağı Zafer tırmanışı” sırasında Doğu Beyazıt’ta Ağrı dağı eteklerinde başladı. Beş gün süren ve 5137m. yüksekliği ile Avrupa ve Anadolu’nun en yüksek zirvesine tırmanıştaki ekip arkadaşlığımızdır. Fatih bey o sıra yanılmıyorsam Erzurum Atatürk Üniversitesinde spor bölümünde öğretim görevlisi idi.

Başarılı bir tırmanışa katılımı ise dağcılık kulübü İki öğrencisi Fatih başkanın nikah Şahidleri olmasını istediklerinde kıramamış, öğrencilerine söz vermiş olması idi. Onlarda nikahlarını bizim de dahil olduğumuz bir seramoni ile 5137 m. de Ağrı dağının zirvesinde kıydılar.   Sözünün eri adamdır. Fatih Başkan.

     Gün onun için de onur günü idi. Çünkü BŞB’nin üç çok başarılı rekortmen, Madalyalı Bursalı Atlet sporcusunun onur töreni idi. Berke AKÇAM 400 m. Bayrak’ta Avrupa şampiyonu, Esra YILMAZ üç adım uzun atlamada Türkiye rekortmeni, Rumeysa ÖKDEM yüksek atlama Türkiye rekortmeni olmuşlardı. Orada diğer BŞB’li sporculara örnek oldular. Onurlarını paylaştılar. İnşallah Kestel’imizden de böyle başarılı sporcular da çıkacaktır, çıkmalıdır. İnanınca, destek olunca oluyor.

     Spor yaşam biçimidir.

     Disiplinli olmaktır.

     Sosyalleşmektir.

     Birlikte ekip olmaktır.

     Sağlıklı olmaktır.

     Güçlü olmaktır.

     Kazanmaktır.

     Centilmenliktir.

     Elhasıl SPOR HAYATTIR.

     Gününüz keyifli bereketli olsun.

     Sağlıcakla kalın.

Share
1052 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İLETİŞİM DURUMU

  19 Nisan 2021 Yazarlar

  Bütün kavramına göre, bütünün parçaları eşit olur. Tanrı bütün, kul parça olur. Toplum bütün, birey parça olur. Kullar ve bireyler eşit olur. Bütün kavramına göre, iletişim kurulur. Bütün kavramı, soyutlama olur. Kullar bir bütün olur. Bütünün adına Allah denir. Bireyler bir bütün olur. Bütünün adına toplum denir. Kadın ve erkek bir bütün olur. Bütünün adına insan denir. Tez-antitez bir bütün olur. Bütünün adına sentez denir. Domates, biber, patlıcan bir bütün olur. Bütünün adına sebze denir. Elma, armut, kayısı bir bütün olur. Bütünün adın...
 • MONTRÖ

  14 Nisan 2021 Yazarlar

               Askerlik yapanlar bilir. Askerlerin bir istek ya da talep dile getirirken toplu hareket etmeleri kesinlikle yasaktır. Hele birden fazla kişinin imzaladığı bir belgeyi amirine sunmak toplu işlenen bir suçtur ve Askeri Ceza Kanunu’na göre ağır suç teşkil eder.             Emekli amirallerin bildirisini görünce aklıma bu geldi. Hangi akla hizmet, gece yarısı adeta bir muhtıra gibi açıklama yapma gereği hissettiler. He...
 • GENÇLİK ve HEMDE GÖNÜLLÜ

  13 Nisan 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas Dostlar ;       O kadar çok konu başlığı var ki, önceliklendiremiyorum. Bazı konuları ise seri olarak yazmak gerekiyor. Örneğin Mahallelerimiz-Köylerimiz veya Fırsat ve Feraset başlıklarının devamları var. İnşallah yazacağım. Hakeza Trafik ve Parklanmayı haftasına devamını yazacağım demiştim. Yazamadım.  Yazmam gereken BESOB-Çataltepe Büyük sanayi sitesi (!!!) aylardır yazamadığım bir konu. Gündemden düşmeyecek bir konu. Umutlar yok edildi. ...
 • Otoparktı Fitnes Salonu oluyor..! AKP’de Kazan kaynamaya başladı

  11 Nisan 2021 Yazarlar

       İlçemizin en büyük sorunlarının başında kuşkusuz Trafik gelmekte.      Trafik sorununu ve parklanmayı önlemek için yapılan, Kestel katlı otoparkın üst katında bu aralar ummalı bir çalışma yapılmakta.      Acaba, buraya ne yapılıyor diye araştırdığımızda; Böyle bir saçmalığın ancak Kestel’de bu yönetimce yapılacağı kanaatine biz de vardık.      Katlı otoparkın en üstüne fitnes spor salonu yapılıyormuş.     Oysa ki, çürümeye terk edilm...