logo

ANTALYA TARIM FUARINA ÇIKARMA

Kestel Ziraat Odası Başkanlığınca, Antalya Tarım Fuarına yapılan 4 günlük gezi sona erdi. İlçemizden yaklaşık 50 kişinin katıldığı gezinin ilk durağı, LabEn Toprak analizleri oldu. Burada toprağın nasıl analiz edildiği, hangi süreçlerden geçtiği, firma genel müdürü Neşet GÜREL tarafından geziye katılan Kestel’li çiftçilere, burada yapılan kahvaltı sonrası bir bir anlatıldı. Bursa’lı işadamının 2001 yılında kurduğu Laben Tarımsal Analiz laboratuarı toprak, bitki, su ve gübre analizi konularında tarımsal üretim yapan üreticilere hizmet vermek için kurulmuş ve her yıl hizmet kapsamını geliştirerek büyümeye devam etmektedir.
Alanya Kalesini, Alanya Mağarasını ve turistik yerleri gezen Kestel Ziraat Odası heyeti, bu gezinin ardından, Alanya Ziraat Odası Başkanı Turgut Musluoğlunu da makamında ziyaret etti. Kestel Ziraat Odası heyeti, buradaki fikir alış-verişinin ardından, Kestel’de kaymakamlık yapan ve Alanya Kaymakamlığı görevine atanan Erhan Özdemir’i de makamında ziyaret etti. Özdemir buradaki konuşmasında, Kestel Ziraat Odasının gücünün Türkiye’de çok büyük olduğunu, bu gücün mimarisinin ise Fevzi Fırtına’dan kaynaklandığını ifade ederek, Alanya Ziraat Odasının bu ikili görüşmelere önem vermesini istedi.
Fevzi Fırtına ve Turgut Musluoğlu ile yakından ilgilenen Kestel eski kaymakamı Erhan Özdemir, aynı gece Kestel heyetini otelde de ziyaret etti.
Tarım fuarındaki plaket töreninin ardından yola çıkan Kestel’li çiftçiler, düzenlenen bu organizasyondan memnun olduklarını ifade ederek, “Bu gibi geziler biz çiftçiler için büyük bir önem taşımaktadır. Değişik yerlerde görmüş olduğumuz sistemleri, bu sayede kendi bahçelerimizde uygulayarak, çiftçiliklerimizi geliştiriyoruz. Kestel Ziraat odasına, meclisine ve yönetim kuruluna bu gibi etkinlikler yaptıklarından dolayı teşekkür ediyoruz” dediler.

Share
146 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?