logo

ARAP BİR GAZETECİNİN SÖZLERİ !!!

GERÇEKLER

Dostlar; biz mi Arapları yönettik, onlar mı bizi yönetmeye devam ediyor. Bu yazıdaki bilgiler bunu çok güzel anlatıyor gerçekten, bir din uğruna ne kadar Araplaştığımız çok açık ortada. Neden biz dinimizi hiç anlamadığımız Arapça üzerinden devam ediyoruz, neden kendi dilimizden anladığımız şekliyle öğrenmiyoruz, biz Arap mıyız. Ama, bilim insanı İlber Ortay’lının şu sözleri her şeyi açık ve net ortaya koyuyor.

Herkes Kuran’ı Türkçe okusa din adamları villada oturamaz, lüks makam araçlarına binemez, şeyh, tarikat, falanda kalmaz, Arapça ısrarda bu yüzden.

Dünyanın bütün ülkelerinde İncil’i, Tevrat’ı, Zebur’u İngiliz İngilizce, Fransız Fransızca, İtalyan İtalyan’ca, Rus Rusça, Bulgar, Yunanlı, İspanyol, Portekiz’li, Romen, Macar daha niceleri hepsi kendi dilinden yani anladığı dilden okurken, biz 21. yüzyılda neden hala Arapça okutulmakta diretiyoruz diyeceğimde; sn. Ortaylı gerekli cevabı vermiş, bu bir rant işi, din simsarlarının işine gelmiyor. Daha geçenlerde ölen Menzil tarikatının servetini gördünüz, ödünç verse ülkemizde ekonomi düzelir.

Aslında bu işler tam rayına giriyordu ki, Menderes iktidarı ülkemizi aldı, yine bu bataklığa gömdü, kötü bir şey miydi ezanın Arapça değil de Türkçe okunması, Kuran kursları denen bu yerlerde o pırıl pırıl beyinleri kendilerine bir ömür boyu hiç lazım olmayacak, hiç bir katkı koymayacak Arapça harflerle doldurmak doğru bir şey midir, çok yazık çok. İşte bu yüzden yerimizde saymaya devam ediyoruz.

Güzel bir söz var; Almanya’yı Almanya yapan endüstri meslek liseleridir, papaz okulları değil.

Japonya’yı Japonya yapan ise elektronik meslek liseleridir. Budist okulları değil, dininizi yaşayın ama okullara asla taşımayın.

Gelelim Arap gazetecinin birazda bizlerle alay eder gibi, yazdığı gerçeklere !!!

Siz Osmanlının 400 yıl bizi yönettiğini söylüyorsunuz, ama biz sizi çocuklarınıza verdiğiniz isimlerden, cenazenizi nasıl defnedeceğinize, düğünlerinize ve selamlaşmanıza kadar 1400 yıllık masallarımızla yönetiyoruz zaten. Arap alfabesini kutsal alfabe, Arapçayı Allah kelamı, sahabe isimlerini kutsal adlar, Arap milletini kavmi necip görenler, günde beş kere minarelerden okunur Arapça….

Nereye baksan minare, cami. İki kelimede Arapça, konuştuğunuz dilde yedi bine yakın kelime Arapça var, Arapça kelime kullanmadan, on tane cümle kuramazsınız. Arapça kökenli isim oranınız % 60, Türkçe kökenli isim oranınız ise sadece % 19, selam verir Arapça, selam alır Arapça, selamün aleyküm, aleyküm selaaam arapça.

Tanrıya ibadet eder Arapça, bütün ömür çalışır, emekli olur, ömründe bir kere yurt dışına çıkma imkanı vardır onu da gider Arapların dedelerinden kalma Beytullah’ı ziyaret eder.

Arabın içtiği suyu kutsal diye parayla satın alır, bidon bidon doldurur getirir, törenle içirir bu bakteri mikrop dolu suyu konuklarına. Orucunu hurmayla açar, neden armut, kayısı üzümle açmaz bir düşünün.

İşe Bismillah ile başlar, çok şükür ile bitirir, vukuunu dilediği işler ise, olur inşaallahtır, beğenir maşallah, istemediği bir durum varsa maazallah, Tanrı dersin kızar, ille de Arapça Allah diyeceksin, çocuğu doğar kulağına ezan okunur Arapça, pipisini keser sünnet, yemeği sıyırır sünnet, yerde yemek yer sünnet, ölür cenaze namazı kılınır arapça, mezar taşına yazılır hüvalbaki oda arapça ne demektir; bin kişide bir kişi bilmez. Sonra der ki; biz Araplaşmadık, Müslüman olduk, fesuphanallah Müslüman olmak demek Araplaşmaktır. İtiraz eden önce adının bir arap adımı, Türk adımı olduğuna baksın, mesela benim iki adımda Osman ve Fahri ikisi de arap adı, abim Osman, Sezai, kayın biraderlerim Mümün ve Münür onunda ikisi de arap adı, daha yüzlerce isim sayabiliriz, Arabistan da bir Türk 20 yılda Araplaşır, arabı

Türkiye’ye getir 100 yıl yıl geçse Türkleşmez. Türk’ü Araplaştırır, bu gün olduğu gibi dostlar hastanede doktor Suriyeli sığınmacıya; Türkçe konuş diyor ve aslında biliyor, cevap ne biliyor musunuz hayır sen arapça konuşacaksın diyebiliyor. Tam da anlattığı gibi değil mi.

Nedeni arap kültürünün din diye pompalanmasıdır, vatan, millet, ezan bayrak diyerek

ülke yönetiliyor. Araplar dünyanın en katı ırkçılarıdır. Bilim yok, sanat yok, edebiyat yok, felsefe yok, üretim yok. Şeyh çok, türbe çok, cami çok, imam çok lakin din yok, iman yok çünkü vicdan yok, vicdansızca yönetebilir.

Bakın 14. Yüzyılın devlet adamı ve tarihçisi ilk Müslüman düşünürü İbni Haldun ne diyor; Arap, hırsız ve talan ruhludur. Vahşi, kaba ve haşindir. Ayak bastığı yeri çöle çevirir. Hırsız ve yalancıdır. Başkasına ait ne varsa ganimet olarak götürür ve çalar. Uygarlık düşmanıdır. Öküzün öküzlüğü doğallığından geliyor. Beyin vardır ama zekâ yoktur. İnsanın ise, İnsanlığı her ne kadar doğal yapısından geliyor ise de, beyni ve işleyen, işletilen zekâya sahiptir. Ancak beyin hurafelerle doldurulmuş ise, üstümüzü başımızı yırtsak doğruları anlatamayız, karanlıktan aydınlığa çıkaramayız. Hala depremin bizim sınanmamız için gerçekleştiğini sananların çoğunlukta olduğu bir toplumda yaşıyoruz.

Bu nedenle bu tehlikeyi çok iyi gören, Atatürk 1932 yılında Türk dil kurumunu kurdu, kuruluş amacı ise Türk dilinin öz güzelliğini ve zenginliğini meydana çıkarmak, onu yeryüzü dilleri arasında değerine yaraşır yüksekliğe eriştirmektir. Tamamen Milliyetçilik ilkesi doğrultusunda kurulmuştur. Dünyada en zengin diller arasında İngilizce 1. Sırada yer alırken, Türkçe 20. Sırada, Arapça ise 45. sırada yer almaktadır.

1299 da Oğuz Türkleri Kayı boyu tarafından kurulan Osmanlı imparatorluğu, 1579 yılına kadar 3 asır yükselmiş, 1 asır durakladıktan sonra 1699 – 1919 yılları arasında gerilemiş ve yıkılmıştır, neden mi Yavuz Sultan Selim 1517 yılında halifeliği Arapların elinden almış ve Araplaştıkça, koca imparatorluk batmıştır.

Kalın Sağlıcakla…

Osman Fahri Ünal

Share
712 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?