logo

ARTIK DUR DEYİN LÜTFEN


Kestel Yöre Gazetesi
kestelyore@gmail.com

AKP’ oy veren sevgili dostlar; artık bu kötü gidişe bir son verin lütfen, bu kadar yalan, bu kadar talan ve aldatılmışlıktan sonra, buna bir son verin. Hepimiz bu ülkenin insanıyız, hiç birimiz bu kadar kötü yönetilmeyi hak etmedik.
16 yıl bu ülkeyi tek başına yönetmiş, akşam düşündüğünü sabah yasalaştırıp uygulamaya tek başına koymuş bir hükümet tarafından yönetilmedik mi ve hala çıkıp ben bu saatten sonra şunları yapacağım diyen bir anlayışla karşı karşıya kalmadık mı, AKP’nin bu saatten sonra bir seçim bildirgesi yayınlama şansı yoktur, olamaz da. Ancak; şunu söylemeliydi, “Ben 16 yıldır sizlere yapmayı taahhüt ettiğim şeyleri yapamadım. Türk halkından özür diliyorum, aldatıldım, ama bundan sonra şunları yapacağım” demeliydi. O zaman tamam diyebilirdim.
Geçen akşam AKP Genel Başkanı Erdoğan, “FETO’yu biz büyüttük” dedi. Daha önceleri de, “Ne istediniz vermedik” demişti. Bu, FETO terör örgütü için söylenebilecek en büyük suçtur, bu nedenle ceza evlerinde yatan binlerce insan var, adalet bunun neresinde, halen partisinin içinde onlarca bakan ve milletvekili var FETO’yu savunmuş. ABD’ye gidip bu kişiyle resimler çektirmiş ve hepsi görevlerinin başında, hala bunlara ne diyorsunuz Allah aşkına….
FETO’yu ve PKK’yı, anında CHP’ye ve İyi partiye havale etmeye çalıştılar. Buna ilkokul çocukları bile inanır mı, Habur’dan bu teröristleri zafer işaretleriyle kim soktu bu ülkeye, sınırda hakim ve savcılarımıza yasalara aykırı olduğu halde, kim çadır mahkemeleri kurdurdu, Kuzey Irak’tan bu teröristleri ülkemizden geçirip, yeme içme paralarını ödeyip, Suriye’ye kim gönderdi. Kobani’deki PYD’li kardeşlerimize Yardım için bir düşünün lütfen.Valilere; “PKK’ya yani kürtlere müdahele etmeyin” deyip o kadar çukurları kim kazdırdı, bir hatırlayın allah aşkına. Bir ülke böyle yönetilebilir mi. Aklımızı, başımıza toplayalım yönetemediler beceremediler, başaramadılar, hala şunu yapacağız bunu yapacağız diyorlar. Bu ülkenin insanı bu kadar aptal yerine konamaz, kusura bakmayın….
EKONOMİ
Dış borç, cari açık, enflasyon almış başını gidiyor, işsizlik had safhada, açlık sınırı asgari ücreti geçmiş, sen bana büyümeden bahsediyorsun. Bu saatten sonra bunları kimse yemez, bu Erdoğan’ın Bursa mitinginde bu gerçekler ortaya çıkmıştır tam bir fiyasko ile sonuçlandı. Dostlar, bu dönem bitmiştir.
KANDİL
16 Yıldır Kandile ayak basamamışsın, seçime kısa süre kala Kandil’e harekat başlatıyorsun. Bakın, bunları da bu saatten sonra kimse yemez. Hani, CHP’nin baskısıyla emeklilere verdiğin bayram harçlığı gibi, benimde hesabıma geçmiş ama her an geri alırsın diye hesabımda tutuyorum, ne olur ne olmaz. Benime okulum olan, Bursa Erkek Liseliler derneği bir bildiri yayınlamış, çokta hoşuma gitti. Akıllı çocuklar, aynen şöyle yazmışlar…
1000 lirayı aldım stop…
Sana oy vermeyeceğim stop…
Kandırılmaya nasıl olsa alıştın stop….
DEMİRTAŞ MESELESİ
Cumhurbaşkanı adayı sn.Muharrem İnce, için Nilüfer ilçesinin bazı mahallerinde eleştiriler alıyorum. Neden Demirtaş’ı ziyarete gitti diye.
Sn. İnce, bir defa tüm adaylara gitti. Erdoğan, dahil bunu bir kenara koyalım. Sn.Demirtaş, şu an tutuklu. Yasalarımıza göre, henüz suçlu değil. Henüz yargılama süreci başlamadı, bundan sonrasını dikkatle dinleyelim dostlar. Bu kişinin Cumhurbaşkanı adayı olabileceğini önce devletin, Yüksek Seçim kurulu açıkladı, daha sonra Adalet bakanlığı temiz kağıdını verdi, aday olabileceğine dair. Yetmedi devlet partisi olan HDP’ye 90 trilyon seçim parasını aktardı ve devletin televizyonu TRT gidip ceza evinde çekimlerini yaptı. Önümüzdeki günlerde yayınlanacak ekranlarda.
Suçlu Muharrem İnce, öylemi. Pes doğrusu… Herkes aklını başına alsın dostlar, istese reis O halde bir kararname ile Demirtaş’ın adaylığını bitirirdi, neden bitiremedi acaba.
Hepimiz bu ülkenin insanıyız dostlar. Birlikte, beraber, ayrıştırmadan, kardeşçe, dostça nice güzel bayramlara.
Kalın sağlıcakla…

Share
258 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Avrupa’daki Kestel’liler

  29 Kasım 2021 Yazarlar

      Kıymetli Okuyucular,      Değerli Can Dostlar.      Herkes gibi bende seyahat etmekten keyif alıyorum. Fırsat buldukça da imkanlarımı kullanıyorum. Kendimi yeniliyorum. Dağarcığımda yeni ufuklara yelken açıyorum. Yeni yeni şeyler öğreniyorum. Pandemi dolayısı ile uzun bir süredir bu imkanı bulamadık.  Esasen Mimarlık öğrencisi kızımla 29 Ekim Cumhuriyet bayramı tatiline odaklanmıştık.   İstanbul da okuyan kızımızın online eğitimi sonlanınca ev, yurt vs. d...
 • Neden yok edilmeli

  29 Kasım 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Şu anda Türkiye çok ciddi anlamda tarihi bir maddi ve manevi kriz yaşıyor. Bu kriz, her geçen gün hayatımızı daha güçlü bir şekilde etkiliyor. Bu beladan nasıl kurtulacağımız konusunda her hangi bir çare bulmuş değiliz. Şu anda ülkede topluma siyasi öncülük yapan kurumların başvurduğu yöntemler ve kullandığı argümanlara baktığımızda var olan krizi çözmeleri mümkün değil, benim kanaatim böyle. Zira kimse sorunu neden sonuç ilişkisi babında ele almıyor, dolayısıyla sorunu çözmeleri de mümkün değil. ...
 • KESBELTAŞ’TA USULSÜZLÜK..!….. İŞLER YOLUNDA…

  27 Kasım 2021 Yazarlar

       AKP; Ülkeyi yönetemediği gibi, onun uzantısı olan Kestel Belediyesi de iyi yönetilemiyor.      Geçtiğimiz günlerde, Kebeltaşı ve belediyeyi incelemek üzere ilçemize bir müfettiş gelir. Hatta, aldığım duyumlara göre de, bu müfettişin Menzil tarikatıyla bağlantısı olduğu bile söyleniyor.      Hazırlamış olduğu raporda, Kestel Belediyesinin yan kuruluşu olan Kesbeltaş’ta yaklaşık 2 milyonluk usulsüzlük tespit eder.      Bende bu duyum sonrası, bazı mec...
 • DÜŞÜNCENİN ANLATILMASI

  16 Kasım 2021 Yazarlar

  Ruh kavramı, Aristo’ya aittir. Aristo, diyaloglarında, bir aleti insanın kullandığını, yönettiğini belirtir. İnsan vücudunu, bir alete benzetir. İnsan vücudunu kullananın, yönetenin ruh olduğunu belirtir. Tıp bilgisine göre, insan vücudunu, beyin organı yönetir. Hareket ettirir. Beyin, elektrik üreterek vücudun her yeriyle iletişim kurar. Tıp bilgisi, dünya bilgisi olur. Yaratılış teorisine göre, canlı-cansız varlıkları ve insanı Allah yarattı. Ruhlar, Kalübela’da Allah tarafından yaratıldı. Kalübela, ruhların yaratıldığı zaman olur. All...