logo

ARTIK DUR DEYİN LÜTFEN


Kestel Yöre Gazetesi
kestelyore@gmail.com

AKP’ oy veren sevgili dostlar; artık bu kötü gidişe bir son verin lütfen, bu kadar yalan, bu kadar talan ve aldatılmışlıktan sonra, buna bir son verin. Hepimiz bu ülkenin insanıyız, hiç birimiz bu kadar kötü yönetilmeyi hak etmedik.
16 yıl bu ülkeyi tek başına yönetmiş, akşam düşündüğünü sabah yasalaştırıp uygulamaya tek başına koymuş bir hükümet tarafından yönetilmedik mi ve hala çıkıp ben bu saatten sonra şunları yapacağım diyen bir anlayışla karşı karşıya kalmadık mı, AKP’nin bu saatten sonra bir seçim bildirgesi yayınlama şansı yoktur, olamaz da. Ancak; şunu söylemeliydi, “Ben 16 yıldır sizlere yapmayı taahhüt ettiğim şeyleri yapamadım. Türk halkından özür diliyorum, aldatıldım, ama bundan sonra şunları yapacağım” demeliydi. O zaman tamam diyebilirdim.
Geçen akşam AKP Genel Başkanı Erdoğan, “FETO’yu biz büyüttük” dedi. Daha önceleri de, “Ne istediniz vermedik” demişti. Bu, FETO terör örgütü için söylenebilecek en büyük suçtur, bu nedenle ceza evlerinde yatan binlerce insan var, adalet bunun neresinde, halen partisinin içinde onlarca bakan ve milletvekili var FETO’yu savunmuş. ABD’ye gidip bu kişiyle resimler çektirmiş ve hepsi görevlerinin başında, hala bunlara ne diyorsunuz Allah aşkına….
FETO’yu ve PKK’yı, anında CHP’ye ve İyi partiye havale etmeye çalıştılar. Buna ilkokul çocukları bile inanır mı, Habur’dan bu teröristleri zafer işaretleriyle kim soktu bu ülkeye, sınırda hakim ve savcılarımıza yasalara aykırı olduğu halde, kim çadır mahkemeleri kurdurdu, Kuzey Irak’tan bu teröristleri ülkemizden geçirip, yeme içme paralarını ödeyip, Suriye’ye kim gönderdi. Kobani’deki PYD’li kardeşlerimize Yardım için bir düşünün lütfen.Valilere; “PKK’ya yani kürtlere müdahele etmeyin” deyip o kadar çukurları kim kazdırdı, bir hatırlayın allah aşkına. Bir ülke böyle yönetilebilir mi. Aklımızı, başımıza toplayalım yönetemediler beceremediler, başaramadılar, hala şunu yapacağız bunu yapacağız diyorlar. Bu ülkenin insanı bu kadar aptal yerine konamaz, kusura bakmayın….
EKONOMİ
Dış borç, cari açık, enflasyon almış başını gidiyor, işsizlik had safhada, açlık sınırı asgari ücreti geçmiş, sen bana büyümeden bahsediyorsun. Bu saatten sonra bunları kimse yemez, bu Erdoğan’ın Bursa mitinginde bu gerçekler ortaya çıkmıştır tam bir fiyasko ile sonuçlandı. Dostlar, bu dönem bitmiştir.
KANDİL
16 Yıldır Kandile ayak basamamışsın, seçime kısa süre kala Kandil’e harekat başlatıyorsun. Bakın, bunları da bu saatten sonra kimse yemez. Hani, CHP’nin baskısıyla emeklilere verdiğin bayram harçlığı gibi, benimde hesabıma geçmiş ama her an geri alırsın diye hesabımda tutuyorum, ne olur ne olmaz. Benime okulum olan, Bursa Erkek Liseliler derneği bir bildiri yayınlamış, çokta hoşuma gitti. Akıllı çocuklar, aynen şöyle yazmışlar…
1000 lirayı aldım stop…
Sana oy vermeyeceğim stop…
Kandırılmaya nasıl olsa alıştın stop….
DEMİRTAŞ MESELESİ
Cumhurbaşkanı adayı sn.Muharrem İnce, için Nilüfer ilçesinin bazı mahallerinde eleştiriler alıyorum. Neden Demirtaş’ı ziyarete gitti diye.
Sn. İnce, bir defa tüm adaylara gitti. Erdoğan, dahil bunu bir kenara koyalım. Sn.Demirtaş, şu an tutuklu. Yasalarımıza göre, henüz suçlu değil. Henüz yargılama süreci başlamadı, bundan sonrasını dikkatle dinleyelim dostlar. Bu kişinin Cumhurbaşkanı adayı olabileceğini önce devletin, Yüksek Seçim kurulu açıkladı, daha sonra Adalet bakanlığı temiz kağıdını verdi, aday olabileceğine dair. Yetmedi devlet partisi olan HDP’ye 90 trilyon seçim parasını aktardı ve devletin televizyonu TRT gidip ceza evinde çekimlerini yaptı. Önümüzdeki günlerde yayınlanacak ekranlarda.
Suçlu Muharrem İnce, öylemi. Pes doğrusu… Herkes aklını başına alsın dostlar, istese reis O halde bir kararname ile Demirtaş’ın adaylığını bitirirdi, neden bitiremedi acaba.
Hepimiz bu ülkenin insanıyız dostlar. Birlikte, beraber, ayrıştırmadan, kardeşçe, dostça nice güzel bayramlara.
Kalın sağlıcakla…

Share
193 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Çiftçinin Eyüp Kılıç’ı var

  21 Ocak 2021 Yazarlar

       Kestel’in her sorununa sahip çıkan bir Oda başkanı.      Kararlı ve dik duruşuyla, siyaset yapmaya çalışan oynaklara örnek olmayı da ihmal etmiyor.      Kendisini de eleştiriyor, çiftçiye yapılanları da.      Geçtiğimiz hafta, Gölcük köyünün barajında su kalmadığını ve buraya su basmanın toplamda maliyetinin 150 bin lira olduğunu duyunca çılgına dönen Kestel Ziraat Odası Başkanı Eyüp Kılıç, “Bunların Allah’tan korkuları yok” diyerek, görev başındaki i...
 • MUTLU OLMAK

  18 Ocak 2021 Yazarlar

  Üzgünüm, kırgınım kelimeleri yerine, davranışı belirterek, sitem etmek gerekir. Düşünce, kural, eylem bir bütündür. Düşünce, kural, davranış bir bütündür. İnanç kişiseldir. Hayatta inançların yeri vardır. Din, inançlardan biridir. Kurallara göre davranan kişiye, inanılır, güvenilir. Allah bütün, kul parça olur. Toplum bütün, birey parça olur. Toplumsal ilgi düşüncesi, toplumla ilgili ideal davranışları belirtir. Din kuralları, idealist özellik taşır. Toplumsal ilgi düşüncesi kuralları, idealist özellik taşır. Kul, Allah’a karşı sorumlu olur...
 • KİŞİSEL VERİLER VE GİZLİLİK

  18 Ocak 2021 Yazarlar

  Akıllı telefon ve kamera kullanımının artışı ile özel hayatın gizliliği ve kişisel veriler alanı hem büyük yara aldı hem de önemi arttı. İnsanların rızası olmadan görüntüleri, özel konuşmaları ve diğer kişisel bilgileri depolanmaya ve kullanılmaya başlandı. Hemen herkesin kullandığı whatsapp uygulamasının kişisel verilerin ve özel görüşmelerin tümünü kullanma iznini kullanıcılarından talep etmesi ile kullanıcıların büyük kısmı başka uygulamalara geçtiler. Whatsapp ın bu izni istemesi basit ticari kaygıların yanı sıra gerektiğinde istihbarî ...
 • GENÇLİK MECLİSİ ve DÜŞÜNCELERİM

  17 Ocak 2021 Yazarlar

      Değerli Okuyucular,     Kadirşinas  Dostlar;      Kanaatimce herkes istişare etmenin, bilgi paylaşımının önem ve değerini bilir. Şeffaflık, samimiyet ve tarafsızlık esaslı her Şura, her Meclis mükemmele yakın memnuniyet kaynağıdır. Katılımcı üyelerini motive eder. Çözüm bekleyen bir sürü konuda hedefi doğrultusunda üyeleri adına, ait olduğu grubun sesi soluğu olur. İlgili birimlere karşılıklı köprü olur.       Yazımızın konusu Kestel ilçemizde Gençlik...