logo

ARTIK DUR DEYİN LÜTFEN


Kestel Yöre Gazetesi
kestelyore@gmail.com

AKP’ oy veren sevgili dostlar; artık bu kötü gidişe bir son verin lütfen, bu kadar yalan, bu kadar talan ve aldatılmışlıktan sonra, buna bir son verin. Hepimiz bu ülkenin insanıyız, hiç birimiz bu kadar kötü yönetilmeyi hak etmedik.
16 yıl bu ülkeyi tek başına yönetmiş, akşam düşündüğünü sabah yasalaştırıp uygulamaya tek başına koymuş bir hükümet tarafından yönetilmedik mi ve hala çıkıp ben bu saatten sonra şunları yapacağım diyen bir anlayışla karşı karşıya kalmadık mı, AKP’nin bu saatten sonra bir seçim bildirgesi yayınlama şansı yoktur, olamaz da. Ancak; şunu söylemeliydi, “Ben 16 yıldır sizlere yapmayı taahhüt ettiğim şeyleri yapamadım. Türk halkından özür diliyorum, aldatıldım, ama bundan sonra şunları yapacağım” demeliydi. O zaman tamam diyebilirdim.
Geçen akşam AKP Genel Başkanı Erdoğan, “FETO’yu biz büyüttük” dedi. Daha önceleri de, “Ne istediniz vermedik” demişti. Bu, FETO terör örgütü için söylenebilecek en büyük suçtur, bu nedenle ceza evlerinde yatan binlerce insan var, adalet bunun neresinde, halen partisinin içinde onlarca bakan ve milletvekili var FETO’yu savunmuş. ABD’ye gidip bu kişiyle resimler çektirmiş ve hepsi görevlerinin başında, hala bunlara ne diyorsunuz Allah aşkına….
FETO’yu ve PKK’yı, anında CHP’ye ve İyi partiye havale etmeye çalıştılar. Buna ilkokul çocukları bile inanır mı, Habur’dan bu teröristleri zafer işaretleriyle kim soktu bu ülkeye, sınırda hakim ve savcılarımıza yasalara aykırı olduğu halde, kim çadır mahkemeleri kurdurdu, Kuzey Irak’tan bu teröristleri ülkemizden geçirip, yeme içme paralarını ödeyip, Suriye’ye kim gönderdi. Kobani’deki PYD’li kardeşlerimize Yardım için bir düşünün lütfen.Valilere; “PKK’ya yani kürtlere müdahele etmeyin” deyip o kadar çukurları kim kazdırdı, bir hatırlayın allah aşkına. Bir ülke böyle yönetilebilir mi. Aklımızı, başımıza toplayalım yönetemediler beceremediler, başaramadılar, hala şunu yapacağız bunu yapacağız diyorlar. Bu ülkenin insanı bu kadar aptal yerine konamaz, kusura bakmayın….
EKONOMİ
Dış borç, cari açık, enflasyon almış başını gidiyor, işsizlik had safhada, açlık sınırı asgari ücreti geçmiş, sen bana büyümeden bahsediyorsun. Bu saatten sonra bunları kimse yemez, bu Erdoğan’ın Bursa mitinginde bu gerçekler ortaya çıkmıştır tam bir fiyasko ile sonuçlandı. Dostlar, bu dönem bitmiştir.
KANDİL
16 Yıldır Kandile ayak basamamışsın, seçime kısa süre kala Kandil’e harekat başlatıyorsun. Bakın, bunları da bu saatten sonra kimse yemez. Hani, CHP’nin baskısıyla emeklilere verdiğin bayram harçlığı gibi, benimde hesabıma geçmiş ama her an geri alırsın diye hesabımda tutuyorum, ne olur ne olmaz. Benime okulum olan, Bursa Erkek Liseliler derneği bir bildiri yayınlamış, çokta hoşuma gitti. Akıllı çocuklar, aynen şöyle yazmışlar…
1000 lirayı aldım stop…
Sana oy vermeyeceğim stop…
Kandırılmaya nasıl olsa alıştın stop….
DEMİRTAŞ MESELESİ
Cumhurbaşkanı adayı sn.Muharrem İnce, için Nilüfer ilçesinin bazı mahallerinde eleştiriler alıyorum. Neden Demirtaş’ı ziyarete gitti diye.
Sn. İnce, bir defa tüm adaylara gitti. Erdoğan, dahil bunu bir kenara koyalım. Sn.Demirtaş, şu an tutuklu. Yasalarımıza göre, henüz suçlu değil. Henüz yargılama süreci başlamadı, bundan sonrasını dikkatle dinleyelim dostlar. Bu kişinin Cumhurbaşkanı adayı olabileceğini önce devletin, Yüksek Seçim kurulu açıkladı, daha sonra Adalet bakanlığı temiz kağıdını verdi, aday olabileceğine dair. Yetmedi devlet partisi olan HDP’ye 90 trilyon seçim parasını aktardı ve devletin televizyonu TRT gidip ceza evinde çekimlerini yaptı. Önümüzdeki günlerde yayınlanacak ekranlarda.
Suçlu Muharrem İnce, öylemi. Pes doğrusu… Herkes aklını başına alsın dostlar, istese reis O halde bir kararname ile Demirtaş’ın adaylığını bitirirdi, neden bitiremedi acaba.
Hepimiz bu ülkenin insanıyız dostlar. Birlikte, beraber, ayrıştırmadan, kardeşçe, dostça nice güzel bayramlara.
Kalın sağlıcakla…

Share
210 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İLETİŞİM DURUMU

  19 Nisan 2021 Yazarlar

  Bütün kavramına göre, bütünün parçaları eşit olur. Tanrı bütün, kul parça olur. Toplum bütün, birey parça olur. Kullar ve bireyler eşit olur. Bütün kavramına göre, iletişim kurulur. Bütün kavramı, soyutlama olur. Kullar bir bütün olur. Bütünün adına Allah denir. Bireyler bir bütün olur. Bütünün adına toplum denir. Kadın ve erkek bir bütün olur. Bütünün adına insan denir. Tez-antitez bir bütün olur. Bütünün adına sentez denir. Domates, biber, patlıcan bir bütün olur. Bütünün adına sebze denir. Elma, armut, kayısı bir bütün olur. Bütünün adın...
 • MONTRÖ

  14 Nisan 2021 Yazarlar

               Askerlik yapanlar bilir. Askerlerin bir istek ya da talep dile getirirken toplu hareket etmeleri kesinlikle yasaktır. Hele birden fazla kişinin imzaladığı bir belgeyi amirine sunmak toplu işlenen bir suçtur ve Askeri Ceza Kanunu’na göre ağır suç teşkil eder.             Emekli amirallerin bildirisini görünce aklıma bu geldi. Hangi akla hizmet, gece yarısı adeta bir muhtıra gibi açıklama yapma gereği hissettiler. He...
 • GENÇLİK ve HEMDE GÖNÜLLÜ

  13 Nisan 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas Dostlar ;       O kadar çok konu başlığı var ki, önceliklendiremiyorum. Bazı konuları ise seri olarak yazmak gerekiyor. Örneğin Mahallelerimiz-Köylerimiz veya Fırsat ve Feraset başlıklarının devamları var. İnşallah yazacağım. Hakeza Trafik ve Parklanmayı haftasına devamını yazacağım demiştim. Yazamadım.  Yazmam gereken BESOB-Çataltepe Büyük sanayi sitesi (!!!) aylardır yazamadığım bir konu. Gündemden düşmeyecek bir konu. Umutlar yok edildi. ...
 • Otoparktı Fitnes Salonu oluyor..! AKP’de Kazan kaynamaya başladı

  11 Nisan 2021 Yazarlar

       İlçemizin en büyük sorunlarının başında kuşkusuz Trafik gelmekte.      Trafik sorununu ve parklanmayı önlemek için yapılan, Kestel katlı otoparkın üst katında bu aralar ummalı bir çalışma yapılmakta.      Acaba, buraya ne yapılıyor diye araştırdığımızda; Böyle bir saçmalığın ancak Kestel’de bu yönetimce yapılacağı kanaatine biz de vardık.      Katlı otoparkın en üstüne fitnes spor salonu yapılıyormuş.     Oysa ki, çürümeye terk edilm...