logo

ASKIDA EKMEK PROJESİ İLGİ GÖRÜYOR

askıda ekmek 2
Kestel Belediyesince, ilçe genelinde faaliyet gösteren fırın işletmelerinin işbirliğinde düzenlenen, Askıda ekmek sosyal sorumluluk projesi büyük ilgi görüyor.
Konu hakkında bir açıklama yapan Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR, “ Yardımlaşma ve dayanışma duygumuz, bizi güçlü kılan, toplum olarak birbirimize kenetlenmemizi sağlayan en temel hassasiyetlerimizdendir. İnsanoğlunun yaratılışında var olan bu yardımlaşma, yüce dinimiz İslam’da ayet ve hadislerle anlatılarak toplumlara ışık tutmuştur. Bu hususa ecdadımız da büyük önem vermiş, veren el ile alan el arasında çok zarif ve onurluca çeşitli yardımlaşma usulleri geliştirmiştir. Ahlaki ve manevi değerlere sahip toplum sayesinde yıllarca ayakta kalmayı başarabilmiş ecdadımızın izinden hareketle tarihimizde var olan cömertlik ve yardımseverlik mekanizmasını “askıda ekmek” sosyal sorumluluk projemizle hayata geçirmiş olduk.
Askıda ekmek kampanyası ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar, onuru zedelenmeden ekmeğini alacak, ” Askıda ekmek projesi modern çağda toplumsal yardımlaşmanın yeni adıdır. insanlarımızı da sosyal sorumluluğa vesile kılmak, alan elle veren eli buluşturmak, alan eli huzurlu, veren eli mutlu yapmak ve bu anlamda da birbirlerini görmeden bu işi bir vesileyle yapmak istedik. Projemize tüm Kestellilerden destek bekliyoruz. Herkes karınca kaderince askıya bir ekmek bırak bıraktığında ihtiyaç sahiplerine direk ulaşarak projemiz katlanarak büyüyecektir. İlçemiz genelinde faaliyet gösteren Fırıncı esnaflarımız ile işbirliğinde hayata geçirilen çalışmamızda ihtiyaç sahipleri ilçe genelinde yer alan tüm fırınlarımızdan özel olarak hazırlanmış Kampanya ekmek sepetlerimiz yer almaktadır. Bu sosyal sorunluluk projesine tüm vatandaşlarımızın desteklerini bekliyoruz” dedi.

Share
234 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?