logo

Atama mı geliyor..?


Kestel Yöre Gazetesi
kestelyore@gmail.com

AKP’de; Belediye başkan aday adaylıkları 5 Kasım’da başlamasına rağmen, şu saate kadar kimsenin başvuru yapmaması şaşkınlıkla karşılanıyor.
Önceki dönemlere bakıldığında, adaylık tarihi açıklandığı gibi bir yığılma söz konusu oluyordu. Bu dönem herkes bir yerlerden gelecek haberi bekliyor anlaşılan.
İlçe başkanı Mustafa Bayrak’a sordum: “Adaylık için dosya veren oldu mu?”
Aldığım cevap; “Bizdeki arkadaşlar Cuma (bugün)den itibaren verecekler” oldu.
İsmi geçen aday adaylarına baktığımızda, Ki, zaten çoğu meclis üyesi olabilme veya tekrar aynı görevi devam ettirebilme, telaşında olduklarından kuşkum yok. Sadece bendeki merak, “Acaba hangisiyle yola devam” diyecek AKP…
Bazılarının tekrar meclis üyesi olabilirse, en azından birilerinin yarım kalan işlerini devam ettirebilme çıkarı içerisinde olduklarını biliyorum.
Bazılarının iş takipçiliği yaptıklarını da biliyorum.
Onları siz okurlarımız da zaten biliyorsunuz, zamanı geldiğinde de biz de aynı sütunlardan paylaşırız.
Bu tip menfaatkar, ilçesini düşünmeyen, hizmetin önemini idrak edemeyen insanların bu dönem AKP listesinde olmaları, Kestel’in 15 yıllık talihsizliğinin üstüne 5 yıl daha ekleyecektir.
Her parti seçim stratejisini, bu saatten sonra ince eleyip sıkı dokumalıdır.
AKP, için 11 bin oy fark varmış gibi gözükse de, yapılacak olan en ufak yanlış bir tercih, durumu diğer siyasi partilerin lehine çevirmeye yetecektir.
Bu yanlışı bekleyen diğer siyasi partiler, büyük ihtimal adaylarını AKP’nin adayını açılamasından sonra kamuoyuyla paylaşmayı uygun göreceklerdir diye düşünürken, CHP’nin Kestel Belediye başkan adayını herkesten önce açıklamasını ise, siyasi tecrübesizlik olarak görüyorum.
Seçimlerin en kilit partilerinden birisi olmak, en büyük şansın yakalanması gerektiği şu dönemde, CHP’nin böyle bir yola başvurması diğer partilerin özellikle de, AKP’nin ekmeğine yağ sürmüş durumdadır.
Bu durumu; CHP kendi lehine nasıl çevirir, mevcut meclis üye sayısını koruyabilir mi, Daha önceki almış olduğu oy oranının üzerine koyar mı v.s. bu gibi soruların cevabını, çok kısa zaman içerisinde, meclis üyeleri de açıklandığında daha net göreceksiniz.
Yukarıda da yazdığım gibi, herkes bugünü bekliyor, kimisi bir yerlerden bir haber, kimisi Ankara’dan bir işaret.
Ama, şunu sormayı unutuyorlar.
“Başkan Ankara’dan bir atama mı geliyor..?”

Share
234 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Atamalar Şaşırtıyor!

  16 Ekim 2021 Yazarlar

       İlçemizde yerel seçimler bitmiş, seçim çalışmaları süresince Tarikat tarafından Önder Tanır’ın yanına verilen Recep Alper Çelik, görevini tamamlamış ve Tanır’da belediye başkanı seçilince, Rıfat Amil’in yerine Özel Kalem Müdürü olarak Çelik’i atamıştı.      Ve akabinde de “Kestel Belediyesi Menzil tarikatı tarafından mı yönetiliyor?” sorusu akıllarda yer edinmişti.      TÜMSİAD tarafından desteklenen Recep Alper Çelik, 2015 Milletvekili seçimlerinde de AKP’den aday adayı ol...
 • YERLİ VE MİLLİ ÖYLE Mİ !!!

  15 Ekim 2021 Yazarlar

       Yıllar önce bu garantili projeler başlarken, “kimsenin cebinden bir lira çıkmayacak” denmişti hatırlayın dostlar, hazineden ödenen bu geçiş, uçuş, hasta garantili paralar kimin cebinden çıkıyor acaba tam bir komedi. Bu kara deliklere bir yenisi daha ekleniyor Çanakkale köprüsü ve Ulaştırma bakanı bu köprünün geçiş fiyatını açıkladı 15 Euro yanlış duymadınız 15 Euro.      Bu köprünün yapım maliyeti 1,8 milyar Euro olarak hesaplanmış ve yıllık 16 milyon 425 bin araç geçiş garantisi verilmiş yapan ...
 • Şirin görünmenin bedeli mi 100 bin lira..?

  11 Ekim 2021 Yazarlar

       Milyarlarca geliri olmasına rağmen, adı her zaman yolsuzlukla anılan, hiçbir fırsatı kaçırmayıp, vatandaşlara sürekli iban numarası veren Kızılay, Kestel belediyesinden de 100 bin liralık nakdi yardım istemiş.      Ekim ayı meclisine geldi konu.      CHP ve İyi Parti doğru olanı yaparak, “Hayır” oyu kullandılar.      Ama, her zamanki gibi bir acelesi vardı Önder Tanır’ın, konuyu hemen oylatıp, biran önce gündeminden düşürmek istiyordu.   ...
 • DİKTATÖR REFLEKSİ HÜKÜMETLERE Mİ HAS?

  10 Ekim 2021 Yazarlar

  Siyasete ilişkin yorumlarımızda genelde hükümete yönelik eleştirilerimizi belirtiriz. Ülkeyi yöneten ve olanlardan sorumlu olan siyasi iktidar olduğundan bu durum çok doğal. Bugün ise doğrudan CHP ve CHP’de cisimleşmiş bir siyaset yapma biçiminden bahsedeceğiz. Belki görmüşsünüzdür. CHP’de Yüksek Disiplin Kurulu gibi önemli bir yerde üye olan, mesleği avukatlık olan Tuba Torun isimli bir hanımefendi. Fenerbahçe Stadı’nın Kadıköy merkezden taşınması ile ilgili bazı tweet’ler attı. Demokratik toplumlarda her konu tartışılabilir. Elbette bu fikri...