logo

Atama mı geliyor..?


Kestel Yöre Gazetesi
kestelyore@gmail.com

AKP’de; Belediye başkan aday adaylıkları 5 Kasım’da başlamasına rağmen, şu saate kadar kimsenin başvuru yapmaması şaşkınlıkla karşılanıyor.
Önceki dönemlere bakıldığında, adaylık tarihi açıklandığı gibi bir yığılma söz konusu oluyordu. Bu dönem herkes bir yerlerden gelecek haberi bekliyor anlaşılan.
İlçe başkanı Mustafa Bayrak’a sordum: “Adaylık için dosya veren oldu mu?”
Aldığım cevap; “Bizdeki arkadaşlar Cuma (bugün)den itibaren verecekler” oldu.
İsmi geçen aday adaylarına baktığımızda, Ki, zaten çoğu meclis üyesi olabilme veya tekrar aynı görevi devam ettirebilme, telaşında olduklarından kuşkum yok. Sadece bendeki merak, “Acaba hangisiyle yola devam” diyecek AKP…
Bazılarının tekrar meclis üyesi olabilirse, en azından birilerinin yarım kalan işlerini devam ettirebilme çıkarı içerisinde olduklarını biliyorum.
Bazılarının iş takipçiliği yaptıklarını da biliyorum.
Onları siz okurlarımız da zaten biliyorsunuz, zamanı geldiğinde de biz de aynı sütunlardan paylaşırız.
Bu tip menfaatkar, ilçesini düşünmeyen, hizmetin önemini idrak edemeyen insanların bu dönem AKP listesinde olmaları, Kestel’in 15 yıllık talihsizliğinin üstüne 5 yıl daha ekleyecektir.
Her parti seçim stratejisini, bu saatten sonra ince eleyip sıkı dokumalıdır.
AKP, için 11 bin oy fark varmış gibi gözükse de, yapılacak olan en ufak yanlış bir tercih, durumu diğer siyasi partilerin lehine çevirmeye yetecektir.
Bu yanlışı bekleyen diğer siyasi partiler, büyük ihtimal adaylarını AKP’nin adayını açılamasından sonra kamuoyuyla paylaşmayı uygun göreceklerdir diye düşünürken, CHP’nin Kestel Belediye başkan adayını herkesten önce açıklamasını ise, siyasi tecrübesizlik olarak görüyorum.
Seçimlerin en kilit partilerinden birisi olmak, en büyük şansın yakalanması gerektiği şu dönemde, CHP’nin böyle bir yola başvurması diğer partilerin özellikle de, AKP’nin ekmeğine yağ sürmüş durumdadır.
Bu durumu; CHP kendi lehine nasıl çevirir, mevcut meclis üye sayısını koruyabilir mi, Daha önceki almış olduğu oy oranının üzerine koyar mı v.s. bu gibi soruların cevabını, çok kısa zaman içerisinde, meclis üyeleri de açıklandığında daha net göreceksiniz.
Yukarıda da yazdığım gibi, herkes bugünü bekliyor, kimisi bir yerlerden bir haber, kimisi Ankara’dan bir işaret.
Ama, şunu sormayı unutuyorlar.
“Başkan Ankara’dan bir atama mı geliyor..?”

Share
184 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Lider Olmak

  28 Şubat 2021 Yazarlar

       2002’de Ak parti nasıl iktidar olmuştu. öncelik 3-Y hatırlayın yani Yolsuzluk – Yoksulluk - Yasaklar sloganı çokta iyi bir girişti ve önemli konulardı. Erdoğan’ın parmağındaki tek yüzük hikayesi, her kesimi çok etkilemişti ve devlette bir türlü iyi gitmeyen işler sık sık değişen hükümetler insanları bunalttı ve bir lider arayışına itti. Erdoğan ve AKP’nin bu samimi söylemleri umutları arttırdı ve ciddi bir destekle iktidar oldular. İlk başlarda güzel şeylerde yapıldı, tam umutlar bir kat daha artarken hatalar başladı, ...
 • GÖRDÜM HİSSETTİM

  28 Şubat 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Yaklaşık beş aydır ziyaret vesilesi ve ilçemizde bulunan bazı firmalarımızın İhracaat imkanlarına destek olmak, kendimi de meşgul etmek amacıyla bulunduğum Amerika Birleşik Devletlerinden bu hafta döndüm.                     Gerçekten büyük bir tüketim pazarı olan Amerika Birleşik Devletlerinde pandemi v...
 • Adana’da Büyük Buluşma!…. Zabıta Müdürü Neden Görevden alındı?

  27 Şubat 2021 Yazarlar

       Audi A6 arabasını Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’a makam aracı olarak satan ve bu davranışıyla ilçe siyasetinin gündeminden düşmeyen Fatih Amil, daha sonrasında ilçe başkanlığı tarafından gurup sözcülüğünden alınmıştı.      İlçemiz tarihinde hiç yaşanmayan bu olay, birden herkesin gündemine oturdu.      Kimisi, Fatih Amil’in işlerinin bozukluğunu öne sürdü, kimisi de Önder Tanır’ın böyle yaparak, MHP gurubunu bir şekilde bağladığını söyledi.     ...
 • 16 Canımız son şehitlerimiz olsun

  26 Şubat 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım;      Eğer bir coğrafyada insan öldürmenin çok fazla gerekçeleri varsa, o coğrafyada yaşayan toplumlarda cana kıymak rutin bir olay olur.      İnsan hayatı önemini kaybettiği noktada, başka sorunları konuşmanın bir anlamı yoktur.      Ben kendimi bildim bileli, islam coğrafyasında kan dökmek adeta sıradan bir olaydır.      Herkes kafasına göre bir neden buluyor, bu nedene göre öldürmesi gereken düşmanı oluyo...