logo

Atama mı geliyor..?


Kestel Yöre Gazetesi
kestelyore@gmail.com

AKP’de; Belediye başkan aday adaylıkları 5 Kasım’da başlamasına rağmen, şu saate kadar kimsenin başvuru yapmaması şaşkınlıkla karşılanıyor.
Önceki dönemlere bakıldığında, adaylık tarihi açıklandığı gibi bir yığılma söz konusu oluyordu. Bu dönem herkes bir yerlerden gelecek haberi bekliyor anlaşılan.
İlçe başkanı Mustafa Bayrak’a sordum: “Adaylık için dosya veren oldu mu?”
Aldığım cevap; “Bizdeki arkadaşlar Cuma (bugün)den itibaren verecekler” oldu.
İsmi geçen aday adaylarına baktığımızda, Ki, zaten çoğu meclis üyesi olabilme veya tekrar aynı görevi devam ettirebilme, telaşında olduklarından kuşkum yok. Sadece bendeki merak, “Acaba hangisiyle yola devam” diyecek AKP…
Bazılarının tekrar meclis üyesi olabilirse, en azından birilerinin yarım kalan işlerini devam ettirebilme çıkarı içerisinde olduklarını biliyorum.
Bazılarının iş takipçiliği yaptıklarını da biliyorum.
Onları siz okurlarımız da zaten biliyorsunuz, zamanı geldiğinde de biz de aynı sütunlardan paylaşırız.
Bu tip menfaatkar, ilçesini düşünmeyen, hizmetin önemini idrak edemeyen insanların bu dönem AKP listesinde olmaları, Kestel’in 15 yıllık talihsizliğinin üstüne 5 yıl daha ekleyecektir.
Her parti seçim stratejisini, bu saatten sonra ince eleyip sıkı dokumalıdır.
AKP, için 11 bin oy fark varmış gibi gözükse de, yapılacak olan en ufak yanlış bir tercih, durumu diğer siyasi partilerin lehine çevirmeye yetecektir.
Bu yanlışı bekleyen diğer siyasi partiler, büyük ihtimal adaylarını AKP’nin adayını açılamasından sonra kamuoyuyla paylaşmayı uygun göreceklerdir diye düşünürken, CHP’nin Kestel Belediye başkan adayını herkesten önce açıklamasını ise, siyasi tecrübesizlik olarak görüyorum.
Seçimlerin en kilit partilerinden birisi olmak, en büyük şansın yakalanması gerektiği şu dönemde, CHP’nin böyle bir yola başvurması diğer partilerin özellikle de, AKP’nin ekmeğine yağ sürmüş durumdadır.
Bu durumu; CHP kendi lehine nasıl çevirir, mevcut meclis üye sayısını koruyabilir mi, Daha önceki almış olduğu oy oranının üzerine koyar mı v.s. bu gibi soruların cevabını, çok kısa zaman içerisinde, meclis üyeleri de açıklandığında daha net göreceksiniz.
Yukarıda da yazdığım gibi, herkes bugünü bekliyor, kimisi bir yerlerden bir haber, kimisi Ankara’dan bir işaret.
Ama, şunu sormayı unutuyorlar.
“Başkan Ankara’dan bir atama mı geliyor..?”

Share
165 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Şampiyonun Ardından

  28 Kasım 2020 Yazarlar

       Değerli Okuyucular,     Kadirşinas  Dostlar;      Bir şampiyonun ardından yazmak zormuş. Hemde bayağı zormuş. Ne yazacaksın, nasıl başlayacaksın. Giden uğurlanıyor, ama unutulmuyor...     Güle güle Reşit ağabey.  Güle güle ŞAMPIYON. Güle güle güzel insan. Allah rahmet eylesin. Mekanın aydınlık , sorgulanman kolay olsun.        Seni unutamayız. Seni unutmayacağız. Çünkü sen Dadaşlar diyarı Erzurumumuz’un bu millete hediye ettiği, Ana...
 • Cevabı kendiniz bulun

  28 Kasım 2020 Yazarlar

       Sevgili okurlarım.      Dünyadaki bütün insanların kusurları vardır. Yani mükemmel insan yoktur.      Kusursuz sandığımız ve kendimize idol seçtiğimiz kişilerin  bir çok hata ve kusurları vardır, zira hata yapmak insanın fıtratında vardır.      Fakat kişinin kusurlu davranışı konusunda bilmemiz icap eden çok önemli bir durum var.      Kişi yanlış davranışı; bile isteye, kasten mi yapıyor, yoksa istemediği halde bilinçsiz...
 • TESPİH

  23 Kasım 2020 Yazarlar

  Tespih, Allah adını anmak-zikretmek- anlamı taşır. Tespih aynı zamanda, kutsal sözlerin tekrar edilmesini saymak için kullanılan bir aracın adı olur. Tespih taneleri, bir ipe dizilerek, tespih halkası oluşturulur.  Müslümanlar, otuz üç ya da doksan dokuz tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Müslümanlar, namazdan sonra, tespih duası yaparlar. Otuz üçer defa, sübhânallah, elhamdülillâh, Allâhüekber sözlerini tekrar ederler. Budistler, yüz sekiz, Katolikler, altmış dört tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Ortodoks Y...
 • Homeopati ile savunmamızı nasıl canlandırabiliriz?

  14 Kasım 2020 Yazarlar

  Homeopati, savunmamızı geliştirmek için harika bir müttefik olabilir Enfeksiyonlara yanıt verme yeteneği, temelde bağışıklık sistemimizin durumuna ve savunmalarımıza bağlıdır. Yemek, duygusal dengemiz ve yaşamsal alışkanlıklarımıza dikkat etmek, bağışıklığımızın düzgün çalışması için temel dayanaklardır. Homeopati ayrıca Savunmamızı geliştirmek için farklı eylem ve düzeylerde büyük müttefikimiz olabilir. Her doktor ve hastası, her bir vakada bu olasılıkları nasıl uygulayacaklarını bulmalı ve tanımlamalıdır. Homeopatik ilaçları...