logo

ATATÜRK BÜSTÜNÜN SON HALİ

Ülkemizin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk üzerinden siyaset ve halkı kandırmaya yönelik politikalar gün geçmiyor ki, bir gün sona ersin.
Başbakan ve kabinesinin Atatürk düşmanlığını, iliklerine kadar hissettiğini bilmeyen yoktur. Ülkenin her yanında bunlar olur biterken, farklı bölgelerden Atatürk posterlerinin çöpte bulunduğu haberlerine şaşırırken, ilçemizde de durumun farklı olmadığını görmek, vatandaşlarımızı bir hayli derinden üzdü.
Yenimahalle ek hizmet binasının önünde bulunan Atatürk, büstünün Belediye garajında atıl hale bırakılması ve yerine daha küçük bir büstün konulması, Atatürkçü ve milliyetçiler tarafından yadırganırken, ülkemizin kurucusu Atatürk’ün heykelinin bu denli kötü bir muameleye maruz kalmasının, zihinlerdeki gericiliğin tavan yapmasına bağlandı.
Konu hakkında, Belediye yetkililerin ne gibi bir açıklama yapacağı merakla bekleniyor. CHP Kestel ilçe örgütünün ise bu konudan habersiz olması şaşkınlık yaratırken, meydanda bulunan At üzerindeki heykelin ise akibeti, daha da bir merak yarattı.

Share
231 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?