logo

Aydın Kırtasiye de Biletler Tükenmek Üzere…

Yılbaşı Milli Piyango büyük ikramiyesi belli olduktan sonra, milyon liralar hayalleri süslemeye başladı. Büyük ikramiyenin 70 milyon Türk Lirası olduğu Yılbaşı Milli Piyango biletleri satışa çıktığı gibi, büyük bir umut olmaya devam ediyor.
Bursa’mızın ve ilçemizin rekortmen bayisi, Aydın Kırtasiyede bu yıl da Milli Piyango biletleriyle şans dağıtmaya devam edecek. Yılbaşı biletlerine piyasaya çıktığından beri yoğun ilgi olduğunu söyleyen Aydın Kırtasiye Sahibi Müstakim Aydın, “Şanssızlıktan yakınanların, şanslarını bir kerede burada denemesinde fayda var. Çünkü, biz Bursa’nın Nimet Ablası gibiyiz. Bugüne kadar çok yüksek rakamda ikramiyeler bizim işyerimizden çıkmıştır. Umarım, bu yıl da bu gelenek değişmez ve büyük ikramiye ilçemize çıkar” diyerek vatandaşları sahte bilet konusunda uyardı.
Aydın, Sahte bilet almamak için şunlara dikkat edilmelidir, 1) Filigrama dikkat edin. Bilette filigram bulunuyor. Bilet ışığa getirilince milli piyango amblemi gözüküyor. Bilette filigram gözükmüyorsa, sahtedir.
2) Kağıdın her tarafına homojen olarak dağılmış ve sadece mor ışık (ultraviyole) altında görülebilen uzunluğu en az 3 milimetre olan parlayan ve kesin çizgiler şeklinde mavi ve sarı renkli görünmez elyaf da yer alıyor ve en önemlisi de güvendiğiniz yer olan Aydın Kırtasiye’den alın” uyarısında bulundu.

ÇEYREK BİLET KAÇ LİRA? İŞTE MİLLİ PİANGO BİLET FİYATLARI…
Milli Piyangonun yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiye 70 milyon lira oldu. Tam bilet 70, yarım bilet 35, çeyrek bilet 17,5 liradan satılacak.

MİLLİ PİYANGO’DA BÜYÜK İKRAMİYE KAÇ LİRA?
Milli Piyango büyük ikramiyesi 70 milyon TL olarak belirlendi. 31 Aralık 2018’de yapılacak yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiyenin yanı sıra 1 adet 7 milyon lira, 10 adet 1 milyon lira, 30 adet de 100 bin liralık ikramiye verilecek. Yılbaşı çekilişinde en büyüğü 70 milyon lira, en küçüğü ise 70 lira olmak üzere toplam 2 milyon 950 bin 905 adet ikramiye dağıtılacak.
BİLETLERDE YENİ DÖNEM
Vatandaşlar, seyyar Milli Piyango bileti bayilerinin yanı sıra, Sayısal Loto bayilerinden de sayısal olarak üretilmiş bilet alabiliyor. Buna göre, çekiliş planındaki numaraların bir kısmı basılı, bir kısmı da sayısal olarak satışa sunuluyor. Sayısal olarak satılan biletler, merkezi oyun sisteminden düşülüyor.
Milli Piyango yılbaşı özel çekişinde de vatandaşlar artık bayiler önünde uzun kuyruklar oluşturmak yerine, ülke çapında sayıları 5 bini bulan sayısal oyun bayilerindeki makinelerden de bu biletleri temin edebilecek.

Share
328 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?