logo

Aydın Kırtasiye Yılbaşında da şans dağıtmaya devam ediyor

Yılbaşı Milli Piyango büyük ikramiyesi belli olduktan sonra, milyon liralar hayalleri süslemeye başladı. Büyük ikramiyenin 60 milyon Türk Lirası olduğu Yılbaşı Milli Piyango biletleri satışa çıktığı gibi büyük bir umut olmaya devam ediyor.
Bursa’mızın ve ilçemizin rekortmen bayisi, Aydın Kırtasiyede bu yıl Milli Piyango biletleriyle şans dağıtmaya devam edecek. Yılbaşı biletlerine piyasaya çıktığından beri yoğun ilgi olduğunu söyleyen Aydın Kırtasiye Sahibi Müstakim Aydın, “Şanssızlıktan yakınanların, şanslarını bir kerede burada denemesinde fayda var. Çünkü, biz Bursa’nın Nimet Ablası gibiyiz. Bugüne kadar çok yüksek rakamda ikramiyeler bizim işyerimizden çıkmıştır. Umarım, bu yıl da bu gelenek değişmez ve büyük ikramiye ilçemize çıkar” diyerek vatandaşları sahte bilet konusunda uyardı.
Aydın, Sahte bilet almamak için şunlara dikkat edilmelidir, 1) Filigrama dikkat edin. Bilette filigram bulunuyor. Bilet ışığa getirilince milli piyango amblemi gözüküyor. Bilette filigram gözükmüyorsa, sahtedir.
2) Kağıdın her tarafına homojen olarak dağılmış ve sadece mor ışık (ultraviyole) altında görülebilen uzunluğu en az 3 milimetre olan parlayan ve kesin çizgiler şeklinde mavi ve sarı renkli görünmez elyaf da yer alıyor ve en önemlisi de güvendiğiniz yer olan Aydın Kırtasiye’den alın” uyarısında bulundu.
Yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiye tam bilete çıkarsa, 61 milyon lira ile Milli Piyango tarihinin en büyük ikramiyesi sahibini bulacak.
Milli Piyango İdaresinin Merkez Bankası Banknot Matbaası’nda bastırdığı yılbaşı özel çekiliş biletleri bayilere ulaştırıldı. Tam bilet 60 liradan, yarım bilet 30 liradan, çeyrek bilet ise 15 liradan satılıyor.
Yılbaşı özel çekilişinin ikinci büyük ikramiyesi bu yıl 10 milyon lira olacak. Talih kuşu, yılbaşı gecesi ayrıca 1 adet 5 milyon lira, 1 adet 2 milyon lira, 1 adet 1 milyon lira ve 1 adet de 500 bin liralık ikramiye verecek.
Böylece ikramiyelerin tam, yarım ya da çeyrek bilete çıkma durumuna göre en az 5 kişi yeni yıla milyoner girebilecek.
2 MİLYON 950 BİN 269 ADET İKRAMİYE DAĞITILACAK
Milli Piyango İdaresi, yılbaşı özel çekilişinde 20 adet 100 bin lira, 30 adet 50 bin lira, 50 adet 10 bin lira, 100 adet 5 bin lira, 200 adet 3 bin lira, 300 adet 2 bin lira ve 500 adet de bin lira verecek. Çekilişte bin adet 500 lira, 8 bin adet 400 lira, 40 bin adet 300 lira, 200 bin adet 200 lira, 700 bin adet 120 lira dağıtılacak.
Umudunu piyangoya bağlayanların 2 milyonu, yılbaşı gecesi amortiyle yetinecek. 61 milyon liralık büyük ikramiyeyi kıl payı kaçıran 63 kişiye de teselli ikramiyesi olarak 61 bin lira ödenecek. Böylece yılbaşı özel çekilişinde 2 milyon 950 bin 269 adet ikramiye dağıtılacak. Toplam ikramiye tutarı da 349 milyon 243 bin lirayı bulacak.
Yılbaşı özel çekilişinde biletlerin tümünün satılmaması durumunda, büyük ikramiye satılan bilete çıkana kadar çekilişe devam edilecek. Yılbaşı özel çekilişinin büyük ikramiyesinin tam bilete çıkması halinde Milli Piyango tarihinin en yüksek ikramiyesi verilmiş olacak.

Share
377 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?