logo

BAKLAVANIN GÜCÜ

Kestel Belediyespor, kendi saha ve seyircisi önünde karşılaştığı Merinosspor’u 2-0 bir skorla yenmeyi başardı.
Hafta içinde Çağrı Kuyumcu sahibi Süleyman Cifci ve Sultan Pide sahibi Fuat Kurt, Kestel Belediyesporlu futbolculara tatlı ikramında bulunmuş, Tatlının hakkının Merinos maçında verilmesini istemişlerdi, nitekimde futbolcular 2-0 net bir skorla tatlının hakkını vermeyi başardılar.
Kestel Belediyespor antrenörü İsmail Vurgun’un da büyük çaba ve verdiği taktikler eşliğinde kazanılan Merinos maçından sonra, Süleyman ve Fuat’ın keyfine diyecek yoktu. Her ikisi de, “Galibiyette bizim büyük payımız var” demekten kendilerini alamıyorlar.
Tatlının gücünün Merinos maçında ortaya çıktığını iddia eden Fuat ve Süleyman, Bu haftaki Ayvalık deplasmanına da gitmek için anlaşmış bulunmaktalar.
Kestelspor ile yakından ilgilenmek, yaşadıkları şehrin takımına herkesin destek olması gerektiğini dile getiren bu ikili, diğer esnaflara da seslenerek, “Takımımızı gerek deplasmanda, gerekse kendi sahamızdaki karşılaşmalarda yalnız bırakmayalım” diyorlar.
Haksızda değiller hani…
Gelelim, şu tatlı hikayesine….
Ben, işyerimin önünde dikildiğim bir esnada, Fuat Kurt yanıma gelerek, “Ramazan, birazdan Süleyman ve ben Kestel Belediyespor’un antremanına gidip, futbolculara tatlı ikramında bulunacağız, sende gel. Hem resim çekersin, hemde bol bol tatlı yersin” teklifini geri çevirmeyerek, fotoğraf makinasını kaptığım gibi, soluğu Süleyman’ın İstanbul’dan aldım diye sürekli reklamını yaptığı jeep’inde aldım.
Bir tepsi baklava yanımızda tuttuk sahanın yolunu. Sahaya vardığımızda, kimsenin olmaması bizlerde; geç kaldık futbolcular idmanı yapıp gitmişler galiba diye düşünce yer alırken, Süleyman’ın İsmail hocayı aramasıyla, takımın henüz idmana başlamadığını öğrenmiş olduk.
Elimizde bir tepsi baklava, bekle ki, futbolcular sahaya çıksın da, tatlı yiyelim..
Derken, İsmail hoca ve eski yöneticilerden Ferhat Erol yanımıza geldi de gündeme dair sohbetler başladı.
Daha öncede böyle bir baklava alındığını, fakat futbolcuların beğenmediğini ve baklavanın telef olduğu anlatıldıktan sonra, Süleyman ve Fuat tarafından masrafı yarı yarıya karşılanan baklavanın akibetinin ne olacağı da merak uyandırdı bizde.
Futbolcular sahaya çıkınca, bizde onları takip ederek, yeşil sahalara ayak bastık. Tatlı tepsisini elinden bırakmayan Süleyman, o ana kadar kenarda duran ve bir şeye karışmayan Fuat’ın ustalıkla gidip, tepsinin ucundan tutup, tepsi hep benim elimdeydi izlenimi verip, bu konuda Süleyman’ı çırak çıkarması, Süleyman tarafından şaşkınlıkla izlendi.
İkram edilen tatlıyı İsmail hoca ,”futbolcular idmandan sonra yiyecek” deyince, bizimde baklava yeme hayallerimizi o akşam suya düşürdü.
Bu ikram esnasında; gözüme takılan diğer bir konuda, Süleyman’ın elinde tepsi ile futbolcuların yanına gidip, ustaca kelimeler kullanması, futbolcuların gururunu okşaması ve onlardan başarı bekliyorum diye hitap etmesi, usta siyasetçilere taş çıkarır gibiydi.
Yaklaşan şu seçim sürecinde, Süleyman Cifci’nin bu şekilde hitap etmesi hafızalarda, “siyasete göz mü kırpıyor” acaba diye düşünmemize yetti bile…
Velhasıl, o gece tatlı felan yiyemedik. Sahadan çıkarken futbolculardan, “Birer dilim alsaydınız” diye bir teklifi çok bekledik. Fakat, bu beklentimizde boş çıkınca, kafalar önümüzde araçlara doğru ilerledik.
Son dakika golü ise, Fuat Kurt’tan geldi. Bizimle beraber sahaya kadar gelen Fuat, bizimle dönmek yerine, Ferhat Erol’un aracını tercih edince, Süleyman ve ben çıtır bir satışın kurbanı olduk.
Merinos karşılaşma sonrası, İsmail hocaya, “Hocam tatlı işe yaradı galiba” dediğimde, “Devamını bekliyoruz” dediğini de buradan belirteyim ki, futbolcular idman sonrası tatlı yeyip, tatlı galibiyetler getirsin.
Bu arada; Antreman da yiyemediğimiz tatlıyı; geçtiğimiz gün Bursa’da Güllooğulların da, söyleyen Fuat Kurt’a teşekkür ederiz.

Share
377 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?