logo

BAŞARILI SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

DSC_1946
Kestel Kaymakamlığı, Kestel Belediyesi, İlçe Spor Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü ve KOSAB sponsorluğunda düzenlenen, yaz kuran kursları arası Futsal Şampiyonası ödül töreni, Yaz spor okulları kapanış programı ve başarılı sporcular ödül töreni kapalı spor salonunda düzenlendi.
Programa; İlçe Kaymakamı Ziya POLAT, İlçe Jandarma Komutanı Murat BAYTAŞ, Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, İl Spor Müdürü Süleyman Şahin, Protokol mensupları ve sporcular iştirak etti.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan program, şehitler için okunan kuranı kerim tilaveti ile devam etti. Açılış konuşmalarının ardından gerçekleştirilen ödül töreni program sona erdi.
Program ile İlgili bir açıklama yapan Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR; “Yaz spor okulları kapanış programı ve başarılı sporcular ödül törenimizi görkemli bir program ile gerçekleştirdik. Spor alanında çok değil, 12 yıl öncesine kadar en sorunlu ilçesi olan Kestel’imize kazandırdığımız tesisler ile bugün artık milli formayı terleten uluslar arası müsabakalarda ödül alıp, istiklal marşımızı dinleten sporcular yetiştiriyoruz. Yaz aylarında okulların kapanmasıyla boşta kalan çocuklarımızın, boş zamanlarını değerlendirmeleri amacı ile açılan yaz spor okulları ve yaz kuran kursları arası futsal turnuvası gibi etkinlikler çocuklarımızın hem zamanlarını iyi değerlendirmelerine, hem de spor ile tanışmalarına imkan sağlamakta. Geçmişte bu şekilde spor ile tanışan ve sporla yaşamaya karar veren lisanslı sporcularımızın arasında; bölgesel ve ülke genelinde yapılan müsabakalarda derece alan sporcularımızı da ödüllendirerek başarıyı teşvik ediyoruz.” dedi.

Share
376 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?