logo

Başkan Acar, kentsel dönüşümün altında kaldı

Kestel Belediyesi’nin beceriksiz ve iş bilmez yöneticilerinin yüzünden yapımı şehir efsanesine dönen Vani Mehmet Mahallesi kentsel dönüşüm projesi, fiyaskoyla sonuçlandı.
Belediye Başkanı Yener Acar, günlerdir müteahhit arayıp istediği şekilde yapılmasını şart koyduğu projeye hiç kimse yanaşmayınca son çare olarak en başa dönerek TOKİ’ye “Gel bizi bu dertten kurtar” diye yalvarır duruma geldi.
Kentsel dönüşümün, halka sahipleriyle uzlaşı anlamına geldiğini bilemeyecek kadar bilgiye sahip olamayan zihniyet, altı yıldır beklenti içine soktuğu iki bin vatandaşı mağdur etti. Yıldırım, Osmangazi, Büyükşehir belediyeleri kentsel dönüşümde vatandaş memnuniyetiyle başarı elde edilirken, Kestel Belediyesi ise altı yılda bir arpa boyu ilerleyememiştir.
Kestel Belediyesi’nin yüzüne gözüne bulaştırdığı kentsel dönüşüm projesinden kurtulabilmek için yeni bir oyun hazırlığı içinde. “Gel bizi bu terkten kurtar” diye 4 Temmuz’da ilçeye çağırılan TOKİ yetkilileri beşevler mahallesi halkıyla görüşmesi sağlanacak.
Aslında görüşmelerine dahi gerek yok. Çünkü, vatandaşın istediğiyle TOKİ’nin isteği arasında ciddi farklar var. Bu görüşmenin amacı Kestel Belediyesi’nin, “Biz elimizden geleni yaptık ama olmadı” diyerek işin içinden sıyrılması amacıyladır. Göreceksiniz aynen böyle olacaktır gelişmeler.
Son olarak da kentsel dönüşümden vaz geçilince bu kez Riskli Alan ilan edilen yerin eski haline dönüşebilmesi için hak sahipleri yargıya başvurması gerekecek. Yani her tarafı boklu değnek misali, olan yine vatandaşa olacak.
Her şeyi kendisinin bildiğini, başkasının bilmediğini zanneden Yener Acar, tıpkı 10 trilyon lira üzerinde para harcanarak yaptırdığı Sosyal Tesis’e kimse gitmediği için kapanmıştır. Bunun gibi daha pek çok başarısız proje var. Onları da daha sonraki haftalarda sizlerle paylaşacağız…

Share
294 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?