logo

“Başkan Kendi Bildiğini Okuyamaz”

     Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’ın yerel bir televizyon kanalında, “Kırmızı konutları yıkıp, yerine daha modern binalar” yapacağız açıklamasının ardından, İyi Parti Kestel İlçe Başkanı Emin Elüstü’de Kestel Yenimahalle de bulunan Kırmızı konutlar önünde bir basın açıklamasında bulundu.

    Kırmızı konutlarda oturan vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açıklamaya, İyi Parti Meclis üyeleri de katıldı. Elüstü, yaptığı açıklamasında, “Kimsenin görüşü alınmadan, kimseye haber verilmeden kendi bildiğini okumak yanlıştır. Başkan böyle bir karar almış, ama kimsenin haberi yok. İyi Parti olarak bize bu konuda her hangi bir haber verilmedi. Ben, buradaki gelişmeler hakkında sizleri zaman zaman bilgilendirmeye devam edeceğim. Fakat, konutlarınızın yıkılmasını istemiyorsanız, bizler her zaman sizlerin yanında yer alırız. Bakın arkadaşlar, bu kararı belediye başkanı değil, sizler vereceksiniz. Etrafta, yeşil alan olan tek yer bu konutların olduğu yerdir. O bakımdan başkan buraya gözü dikmiştir. Sizleri mağdur etmeden konut yapılacağı söyleniyor, belki gerçekten hayırlı bir iş olur. Ama, biz İyi Parti olarak sizlerin menfaatleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

     Daha sonra söz alan bir vatandaş ise, “Belediye başkanı önce aşağıdaki çürük binaları düzeltsin, oradaki kentsel dönüşümü tamamlasın. Birkaç tane müteahite rant sağlamak için bizlerin yuvalarıyla uğraşmasın. Biz, halen daha duvarlara çivi çakamıyoruz. Bizim binalarımız gayet sağlam ve dönüşüme gerek yok. Bu binalar, Toplu konutlar yapılırken en son yapılan binalardır. Burada boş alan var rant var. Onun için belediye başkanı buraya gözü dikmiş durumdadır. Eğer, amaç burada rantsal değil de, binalar eskidi diye bir dönüşüm yapacaklarsa, kendilerine başka binalardan kısaca Vani Mehmet mahallesinden başlamayı öneririz” dediler.

     Önder Tanır’ın “Kırmızı konutları yıkacağız” açıklamasının ardından tepkiler durmak bilmiyor.

Share
5795 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?