logo

BAŞKAN TÜRKYILMAZ: “TABELA BELEDİYECİLİĞİNİ BIRAKIN, GÖREVİNİZİ YAPIN”

Mudanya’nın trafik ve otopark sorununa yönelik hazırladıkları trafik projesinin “bilimsellikten uzak, yetersiz” olduğunu iddia eden Büyükşehir Belediyesi’ne Başkan Hayri Türkyılmaz’dan yanıt gecikmedi. Büyükşehir’in benzer projeyi kamuoyuna açıkladığına dikkati çeken Başkan Türkyılmaz, “Tabela belediyeciliğini bırakıp, görevlerini yapsınlar. Destek de veririz ancak Sahil Projesi gibi olmasından endişeliyiz” dedi.

Mudanya’nın özellikle yaz mevsiminde büyük bir kaosa dönüşen trafik ve otopark sorununa yönelik hazırlanarak, UKOME’ye sunulan trafik projesinin “yetersiz”olduğunu iddia eden Büyükşehir Belediyesi’ne Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’dan yanıt gecikmedi. Mudanya Belediyesi’nin teknik ekiplerince hazırlanan projeyi “bilimsellikten uzak, yetersiz” olarak nitelendiren Büyükşehir Belediyesi’nin benzer projeyi kamuoyuna açıkladığını kaydeden Başkan Türkyılmaz, “Büyükşehir’in reklamı bırakıp, söz verdiği gibi trafik sorununu çözüme kavuşturmasını bekliyoruz. Bununla ilgili desteğe de hazırız. Yeter ki 4 yılda yaptıkları ve 4 ayda çürüyen Sahil Projesi gibi olmasın” dedi.
Başkan Türkyılmaz, Bursa’nın denize açılan kapısı Mudanya’nın yaz mevsiminde artan trafik yükünden şikayet eden ilçe sakinlerinin tepkisi üzerine, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ne sunulan trafik projesini yeniden gündeme getirmişti. Büyükşehir Belediyesi de projenin yetersiz olduğunu iddia ederek Mudanya’nın trafik sorununun Ulaşım Ana Planı kapsamında çözüleceğine yönelik açıklama yapmıştı. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Büyükşehir Belediyesi’nin Ulaşım Ana Planı çerçevesinde Mudanya için açıkladığı güzergah çalışmalarının UKOME’ye sundukları projede belirtilen çözümlerden bir farkı olmadığına dikkati çekerek, “Büyükşehir Belediyesi, bilimsellikten uzak dediği projenin aynısını Mudanya’ya uygulamaya çalışıyor.Mudanya Sahil Projesi’nin tamamlayıcısı olarak açıkladığı çözümlerle Halitpaşa ve Mustafa Kemal Paşa caddeleri üzerinde geliştirilmesi ve bu caddelerin araç trafiğine kapatılması öngörülüyor. Bunu biz yıllardır söylüyoruz. Yine aynı açıklamada 4 adet otopark planlandığı belirtilirken, belediye olarak Dolgu Alanı adıyla bilinen bölgede yaptığımız otoparkı elimizden alarak ücretli hizmet vermeye başladılar. Yine, İpar ve Değirmendere caddelerinin Doğu-Batı istikametinde tek yön uygulaması ve Su Deposu, Engin Adıyaman, Şehit Hakan Tamaç caddelerinin, Bursa istikametinde tek yön uygulaması öneriliyor. Biz ne diyorduk? Bizimle aynı çözümde buluşmaları sevindirici ancak kamuoyunu yanıltmasınlar. Görevlerini yapsınlar, biz de destekleyelim” dedi.

SAHİLLERDEKİ PİSLİK VE HAKSIZ İŞGALLERİ DE UNUTMAYIN!
Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, trafik sorununa el atan Büyükşehir Belediyesi’nin sahillerdeki temizliğin yanı sıra, haksız işgallere de göz yumulmaması konusunda da hatırlatmada bulundu. Mudanyalılardan sürekli Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında kalan ilaçlama, sahiller ve haksız işgallerle ilgili şikayet aldıklarına dikkati çeken Başkan Türkyılmaz, “Mudanya Belediyesi olarak görevlerini yapmayan Büyükşehir Belediyesi’nin yetkili müdürleri hakkında sahillerde göz yumulan haksız işgallerle ilgili suç duyurusunda bulunduk. Bu suç duyurusu, halkın kullanımına açtığımız plajlardaki işgallerin de kaldırılmasını kapsıyor. Bir kez daha Büyükşehir Belediyesi’ne çağrıda bulunurken, yapmış olduğumuz suç duyurusuyla ilgili Savcılığı da göreve davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Share
227 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?