logo

31 Ekim 2022

Başkanı da yardımcısı da Ego tatmini peşinde..!


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Göreve geldiği günden beri yaptığı atamalar ve personel değişiklikleri ile şaşırtan ve kendi ego kavramını personel üzerinde tatmin eden Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, Zabıtaya iki memur alımı daha gerçekleştirdi.

     Daha önce, Zabıta kadrosunun fazla olduğunu öne sürerek, burada çalışan personeli vezneye, kaçak yapıya ve belediye içerisinde bazı bölümlere yerleştirmişti.

     Şimdilerde de zabıta personelinin yetmediği gündeme gelmiş olmalı ki, iki uzman çavuş daha zabıta olarak Kestel belediyesinde iş yapacak.

          Asaletlerle değil, vekaletlerle görev süresini tamamlamaya çalışan Tanır’ın kafası karışık anlaşılan…!

     Belediye personeli yaşadığı sorun ve sıkıntıları kendisiyle görüşmek istediğini, fakat personeliyle yüz yüze gelmek istemediği ifade ediliyor. Bir belediye başkanı, personeliyle neden görüşmek istemez, yüz yüze neden gelmek istemez anlaşılır gibi değil.

      Görüşmemesinin sebebi, haksızlık yaptığının farkında olduğundan dolayı, suçluluk psikolojisine kapıldığından da olabilir heralde.

     Diğer taraftan, Kestel Belediyesinde öyle ilginç olaylar oluyor ki, Belediye Başkan yardımcısı Hasan Aras’ın bazı personeli sosyal medya kullanımı konusunda uyardığı söylentisi dolaşıyor.

     Yapılan yorumlara kadar müdahale edildiği, neyi paylaşıp paylaşılmayacağından tutun, üstü kapalı tehditlerin yapıldığı bile söyleniyor.

     Anlaşılan, Önder Tanır’dan sonra Hasan Aras’ta egosunu personel üzerinde tatmin edenlerden olmaya başlamış…

     Haliyle, boynuz kulağı bir şekilde geçmesi lazım…

      Kısaca, Belediye içerisinde hiç kimse ne başkandan, ne siyasi kadrodan, ne de idari kadrodan memnun…

     Onlarda bizim gibi, biran önce seçim sandığının gelmesinden yanalar…

      KARDEŞLERİMİZ ÇOĞALIYOR

     Önder Tanır’da bir Bulgaristan sevdası başladı ki, sormayın gitsin.

     Meclis üyesi olmadan önce, bir defa bile gitmediği, Bulgaristan topraklarını şimdilerde mesken tutmuş durumda.

     Eğer, Tanır’ı Kestel’de göremezseniz bilin ki, Bulgaristan’da kardeş arıyordur.

     Bulgaristan Koşukavak,  Kirkova ve Kosova Podujeva ile kardeş şehir anlaşması bulunan Kestel Belediyesi bu kez  Bulgaristan Rusçuk iline bağlı Vetovo Belediyesi ile de kardeş oldu.

     Bakalım, görev süresinin bitmesine sayılı günler kala Tanır, kaç kardeş daha ilçemize kazandıracak.

Share
461 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 10 Numara 5 yıldız yönetim!

  18 Eylül 2023 Yazarlar

       Babasının ani ve beklenmedik vefatı dolayısıyla, çok genç yaşta ticaretin göbeğinde kendisini bulan ve aldığı ticari terbiyeyle önce muhtarlığa 2 dönem soyunan ardından, Bursaspor yönetim kurulu üyeliğinde bulunan, hatta Bursaspor’a destek olabilmek adına bir tır bağışlayan, Bursaspor camiası içerisinde de ayrı bir yeri olan, MHP Kestel İlçe Başkanlığı yapan, ardından muhtarlık görevinden istifa ederek, siyasete MHP Kestel ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak devam eden, son yapılan yerel seçimlerde de, milletvek...
 • Sentez olmuş halkların vilayetidir Kerkük

  16 Eylül 2023 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Eğer çok boyutlu bir sorunla karşı karşıya iseniz o sorunu bütün boyutlarıyla ele alıp, kapsamlı bir çözüm bulmak zorundasınız. Eğer, çok boyutlu sorunun sadece bir parçasına odaklanarak bütününü çözmeye yeltenirseniz, kısır döngü içine düşersiniz, sorunu çözdüğünüzü zannederken kendinizde sorun olursunuz.      Bugün, yaşadığımız coğrafyada yaşayan toplumların maddi ve manevi sorunları iç içe geçmiştir, onun için bölge halklarının sorunları parça parça değil de, top yekün ele a...
 • CHP il kongresi

  15 Eylül 2023 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar.       Kanaatimce bu hafta sonu, 17 Eylül 2023 Pazar günü, Atatürk kongre ve kültür merkezinde yapılacak olan CHP il kongresi Bursa’mız siyaseti ve hatta ilçemiz Kestel siyasetinin bence belirleyen bir aktivitesi olacaktır diye düşünüyorum. Kaybedilmiş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, demoralize olmuş millet ittifakının taraflarının yine yeniden ilimizde seçmelerin umutlarının yenilenmesi olacaktır.  &...
 • 101 YIL ÖNCE

  02 Eylül 2023 Yazarlar

       Evet… Tam 101 yıl önce Ordunun durumu iyi değil, askerin çoğunda ayakkabı yok yalın ayak, geceler soğuk, kaput, iç çamaşırı yok, yeterli suyu yok, süngüsü yok, süvarilerin kılıcı yok.      Köyde, kentte çocuklarını cepheye göndermiş anne, babaların unu, şekeri, Tuz’u, bezi yok, kaynamış mısırla, kavrulmuş buğdayla karınlarını doyurduğu günler, İstanbul’da bile açlıktan can vermiş bir sürü insan cesedi var çöplüklerde.      Birinci dünya savaşı galipleri Osmanlı’ya Sevr anla...