logo

BAŞKANLAR BİRLİK İÇİN BİRARADA

rmzn
Havaların sıcak gitmesi, hararetimizin aşırı derecede yükselmesi sonucu, 4-5 günlükte olsa soluğu Bodrum’da almamıza neden oldu.
İlçemizde bulunmadığımız süre içerisinde o kadar korkunç olaylar yaşanmış ki, Bodrum’da Pes demekten başka bir şey diyemedik.
Sessizliği ve sakinliği ile tanınan ilçemizde, vahşetin bir anda tavan yapması şaşkınlık yarattı…
Vahşet, artış gösterirken siyasi alanda da değişimler yaşanmış.
Dönelim bir hafta geriye bakalım, biz yokken neler olmuş..!
HAYIRSIZ EVLAT..!
Hani, her şeyin hayırlısıyla başlar, hayırlısıyla bitiririz bazı konuşmaları. Bunlara birde; “Allah evladın bile hayırlısını versin” deriz.
İşte bu noktada ortaya çıkan bir hayırsız, almış olduğu uyuşturucunun da etkisiyle anne katili oldu. 61 yaşındaki annesinin başını duvara vura vura öldüren 25 yaşındaki Tayfun Yılmaz, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.
Annesi ile arasında gayrimenkulleri satıp/satmama konusunda iki kez tartışan bu hayırsız evlat, daha önce de, tartıştığı annesiyle karakolluk bile olmuş.
Sabıkalı olduğu bilinen Tayfun Yılmaz, ifadesinde ise; “Kısa bir süre önce tatilden döndüm ve sonra psikolojim bozuldu. Annemle zaman zaman tartışmalarımız da oldu. Annem bana çok kötü bakıyordu ve içine şeytan kaçtı diye düşündüm. O yüzden onun kafasını duvara vura vura öldürdüm” dediği öğrenildi.
BU NE CANİLİK..!
Hayvanlardan çekmedi, insanoğlundan çektiği kadar.
Geçtiğimiz gün 4 ayağı kesilmiş bir kedinin okul bahçesinde bulunması, hayvan severleri ayağa kaldırdı.
Sıcak yaz günlerinde bir dilim ekmeğe, bir yudum suya hasret kalan hayvanlarımız, ne yazık ki bazı canilerce katledilmekte.
Bir düşünürümüz: “Bir semtin sokak hayvanları sizden kaçmıyorsa, orada yaşayın! Çünkü komşularınız güzel insanlardır.” demiştir.
Demek ki, insanlarımız kötü…
Hayvan düşmanı…Aşağılık…
Böyle bir vahşeti, tinerciler ve bonzai benzeri uyuşturucu madde kullananların yapabileceğine dikkat çeken vatandaşlar, Bu kişilerin bulunmasını istediler.
CHP’DE GEÇİCİ BAŞKAN MEYSUN AYVA
Cumhuriyet Halk Partisinde sancılı süreç devam ediyor.
İlçe yönetiminin istifa etmesiyle birlikte, ilçe başkanlığı düşen Yıldıray Atlı’nın yeniden aday olacağı, CHP kanadında konuşulmakta.
Atlı’ya karşı olanların da bir kaçının delegelik listesinden adının silindiği ifade ediliyor.
Bu süreç böyle sürer giderken, partiyi kongreye götürmesi için, Genel Merkez tarafından Kestel Şoförler Odası Başkanı Meysun Ayva atandı.
20 Temmuz günü kongre kararı alan partide aday olacaklar çalışmalara şimdiden başladı. Fakat, delege listesinin bir türlü aday olacak kişilere verilmemesi sıkıntı doğuruyor.
Meysun Ayva’nın tatile çıktığı, tatilinin de kongre zamanı sona erecek olması, akıllara Meysun Ayva, Yıldıray Atlı’yı mı destekliyor sorusunu getirdi.
Atandığı zaman bir açıklama yapan, Meysun Ayva, kongre süresince eşitlikten yana olacağını ifade etmişti.
Ayva’nın tatili yarıda kesip kesmeyeceği merakla bekleniyor.
BAŞKANLAR BİRLİK İÇİN BİRARADA
Kestel Cumhuriyet Halk Partisinin ilçe yönetiminin istifası ile görevden düşen ilçe başkanının yerine, kayyum olarak; Kestel Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Meysun Ayva atandı.
Ayva’nın atanmasından hemen sonra kendisini ziyaret edeninde ardı arkası kesilmedi.
Bu ziyaretlerin en önemlisi ise; Bu zamana kadar CHP Kestel ilçe örgütünde başkanlık yapmış olanların ziyaretiydi.
Başkanlar bir araya gelerek, birlik ve beraberlik sözü verdiler…
Konuyu; Meysun Ayva ile de paylaştılar.
Meysun Ayva’da konuya oldukça sıcak bakarak, Birlik ve beraberliği önemsediğini dile getirdi.
Bu ziyaretin amacı; Kongreye tek liste halinde gidilmesi, başarısız olmuş bir ilçe başkanının bir kez daha seçime girerek, partiyi daha fazla yıpratmasını istemedikleri idi.
Gerekçe olarakta, Önümüzde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimini gösterdiler.
AKP, Cumhurbaşkanlığı için çalışma yaparken, bizimkiler delegeler üzerinde çalışma yapacaklar ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yerel seçimlerde olduğu gibi, bir başarısızlık daha sağlanacaktı…
Burada eski başkanlara katılmamak elde değil…
Konu, eski ilçe başkanı Yıldıray Atlı’ya götürülmüş birleşmekten yana red cevabı alınmış.
“Ben aday olacağım, karşıma çıkacak olan varsa çıkar” cevabından sonra yapılacak bir şey olmadığını anlayan, Cumhuriyet Halk Partisinin vefakar eski ilçe başkanları bir araya gelerek, bir liste oluşturma ve CHP’nin kaybolan çıtasını yükseltme içine girdiler.
Başarılı olacaklarından, seçimi kazanacaklarından oldukça emin gözüken bu gurup, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dediği gibi; “Ayrıştıran değil, Birleştiren olacağız” diyorlar…
6+1=7 olan meclis üyesi 4’e…
Ana muhalefetten, Yavru Muhalefete…
Bu düşüşün hesabının verilmesi, yanlışların nerede yapıldığının sorgulanması, ticari ilişkilerin değil, ikili ve bireysel ilişkilerin ön planda olması gerektiğine değinen CHP’li eski başkanlar, “Partimizin düştüğü bu durumdan delegelerimizde rahatsız. Kendileri 20 Temmuzda yapılacak olan seçimde, partimizin geleceğinden yana oylarını kullanacaklarından şüphemiz yok” diyerek, delegelere olan güvenlerini ortaya koydular.
Bazen; kenara çekilmekte bir erdemliktir…
Unutulmamalı…
Kalın Sağlıcakla….

Share
189 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?