logo

Bedrettin Yıldırım Kestel’e aday olacak mı?… CHP’de Aday Av. Ercan Korkmaz mı..?

Geçtiğimiz gün, siyaseten duyduğum bir habere şaşırsam mı, sevinsem mi bende bilemedim.
Duyduğum haber: Bedrettin Yıldırım’ın Kestel’e Belediye Başkanı olacağı yönünde idi.
Bedrettin Yıldırım ismi, Kestel’e yabancı bir isim değildir.
Özellikle, Vani Mehmet mahallesi sakinlerinin bu isimi duyduğu an kafalarından neler geçtiğini söylememize gerek yok.
Hani şu, 6-7 yıl önce yapılan Kentsel dönüşüm toplantısında, Vani Mehmet mahallelileri susturan ve “Siz konuşmayı bırakın, bu projeye ben kefilim” deyip, daha sonra da kendisinden haber alınamayan, eski milletvekili Bedrettin Yıldırım, şimdilerde Kestel’den belediye başkan adayı olmak için kolları sıvamış.
Gel de bu duruma gülme, hayret etme…
Bu, şimdilik bir söylenti gibi gözükse de, demek ki; Yıldırım, yakın çevresine böyle bir düşünceyi açmış olmalı ki, ortalıkta adı geçmeye başlandı.
Bedrettin Yıldırım, bir zamanlar ulusal basının gündeminden düşmeyen, “Cumhurbaşkanından fazla maaş alan memur”, “Kral Memur” gibi başlıklarla ön sayfa haberlerinde yer alıyordu.
Siyasette ve memurlukta popüler bir isim olan Bedrettin Yıldırım’a Ben şahsım adına, kendisine kırmızı kart gösteririm de, Vani Mehmet mahallesi kentsel dönüşüm mağdurları olaya nasıl bakar orasını bilemem…

CHP’de Aday Av. Ercan Korkmaz mı..?
Her ne kadar, önümüzde genel seçimler olmuş olsa da, ilçemizde yerel seçimler daha çok konuşuluyor.
Şimdiden birilerine göre, birileri partilere adayları ama yakıştırıyor, ama bölüştürüyor. Milletvekilliği aday adaylığı için sizlerin de bildiği gibi, AKP’ye Bursa’da 303 başvuru yapılmış, resmen bir adaylık enflasyonu yaşanmıştı.
Bu yerel seçimlerde de aynı olacaktır.
CHP’de de, bu dönem adı geçecek olan isimler, bir bir ortaya çıkmaya başladı.
İlk olarak, her zaman olduğu gibi siyasi partilerde ilçe başkanının ismi ortaya çıkar, daha sonra diğer adaylar ortaya çıkmaya başlayınca, birileri yavaş yavaş sahneden çekilir.
Av. Güner Aklan, ismi son zamanlarda Kestel CHP’de anılmaya başlandı. Kendisi Milletvekili aday adaylığını her ne kadar açıklasa da, Kestel Belediye başkanlığına göz kırpanlardan…
Son olarak almış olduğum bir duyum. Yine bir avukat ve Kestel ile yakın bağları olan Ercan Korkmaz, isimi şu sıralar ortalıkta.
İlçemize yabancı bir isim olmayan, CHP içerisinde de tanınan bir isim olan Ercan Korkmaz’ın belediye başkan adayı olması için, ilçemizden bazı kişilerin ısrarcı olduğu yönündeki duyumlar oldukça güçleniyor.
Genel seçimler sonrası netleşecek olan tabloyu, hep beraber bekleyip göreceğiz.

Share
214 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?