logo

“Belediye Başkanı keyfi uygulamalardan kaçınmalıdır”

İyi Parti İlçe Başkanı Emin Elüstü, Kestel Cumhuriyet meydanında CHP Kestel ilçe başkınlığıyla ortaklaşa düzenledikleri basın toplantısında şunları söyledi: “ Değerli Kestel’li hemşehrilerimiz CHP ilçe başkanımız Hatice Doğan hanımefendinin  dediği gibi, bizler de İyi Parti Kestel ilçe başkanlığı olarak, belediye başkanı sayın Önder Tanır beyin keyfi bir karar alarak, ilçemizde şuan bulunduğumuz meydanda, yöresel ürünlerin sergilenmesi ve satılması hususunda kurulan çadırlara karşı olduğumuzu belirtmek isteriz.

    1 yılı aşkın dünya  Covit-19 belası ile uğraşırken, daha 10 gün öncesine kadar ilimiz ve ilçemiz sağlık bakanlığımızın ve il hıfzıssıhha kurulunun verilerine göre, sarı olan ve son açıklanan verilere göre kırmızı olmamıza rağmen, belediye başkanının bu tutumu bizleri hayrete düşürüyor. Bizim buradaki tutumumuz, şuan burada satış yapmak için ilçemize gelen esnaf  arkadaşlara değil. Sonuçta onlarda evlerine ekmek götürmek zorunda olan insanlar. Fakat, kendi vatandaşının sağlığını ve ilçemize misafir olarak gelen ve satış yapan esnafların sağlığını düşünmeden, hareket eden bir yönetim anlayışını kabul etmiyoruz.

     Kestel’imizin ve hatta bütün dünyanın sorunu olan covit-19 ile mücadele nasıl ederiz, nasıl kurallar almalıyız. Hatta sayın sağlık bakanımızın her gün dile getirdiği maske-mesafe-temizlik demesine rağmen, gelin görün ki, çeşmelerimizden akan su budur. Her sağanak yağışta bu sorunu yaşamak zorunda mıyız. Kestel’lilere bunu mu layık görüyorsunuz. Sabah 08:00 akşam 17:00 memur gibi Kestel ile ilgilenen başta belediye başkanı ve belediye personelinden de bu beklenirdi. Nasıl ki, Kestel’imizin hava kirliliği ile yapmış olduğumuz  gerek görsel, gerekse yerinde incelemeler ile sizleri koltuklarınız da rahat oturtmayıp, konuya vakıf ettiysek, çeşmelerimizden akan bu  suyun hesabını da düzeltene kadar soracağız ve takipçisi olacağız.

     Saygıdeğer Kestel’li hemşehrilerimiz malumunuz dün akşam üzeri Çin Ankara başkonsolosluğu Doğu Türkistan da Türk kardeşlerimize uyguladığı zulmü hiçe sayarak ve kendini haklı çıkartmaya çalışarak, Genel başkanımız sayın Meral Akşener, hanımefendiyi tehdit eden bir açıklama yayınlamıştır.

      Ben  İyi Parti Kestel ilçe başkanı Emin Elüstü, ilçe yönetimimiz ve dava arkadaşlarımız olarak, bu kendini bilmezlere pabuç bırakmayacağımızı, genel başkanımıza yapılan bu saygısızlığa gerek dış işleri nezdinde, gerekse cumhurbaşkanlığı nezdinde tepki vermesini beklemekteyiz.

      Buradan o açıklamayı yapanlara  seslenmek istiyorum.

Ne yaparsınız mesela?

Hepimizi toplama kamplarına alıp asimile mi edersiniz?

Bize işkence mi yaparsınız?

Camilerimizi mi yıkarsınız?

Doğu Türkistanlı mazlum kardeşlerimize yaptığınız gibi, bizi de hapse mi atarsınız?

Evlerimize iffetlerimize mi musallat olursunuz?

Ne yaparsınız?

Madem ki unuttunuz Kürşad’ı Atlı Çeriyi

Hatırlatırız size yağmur kokan o geceyi

Saygılar.

Share
973 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?