logo

Biri, bu adamı durdursun..!


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Kendisini ilk olarak 1998 yılında tanımıştım.
Genç, atılgan, her şeye öfkelenen ve sinirli birisiydi.
Aradan geçen yıllar, onu da sakinleştirdi. Ama, mücadelesinden, tuttuğunu koparmaktan hiç bir zaman vazgeçmedi.
İlk, “muhtar adayı olacağım” dediğinde, “Başka işin mi yok, O adamı devirmek kolay mı” dediler.
İşin gerçek kısmı da, devrilecek bir isim değildi. Rahmetli Mehmet Ülgen…
Çataltepe muhtarı…
Bizim bu delikanlı oldukça kararlıydı, 25 yıllık muhtarın görevine son verip kendisi muhtar olacaktı.
Sonuç, ezici farkla oldu da…
Muhtar olduktan sonra, hırçınlığını bir kenara bırakıp, daha uysal ve protokollerde yer almaya başladı.
Kendisine muhtarlık yetmemeye, daha farklı bir yerlere yönelmek istiyordu. Muhtarlıkta edinmiş olduğu bilgi ve deneyimlerini başka bir şekilde kullanmasının zamanının geldiğine inanıyordu.
Kestel Ziraat Odasının Çataltepe delegesi oldu.
10 yıl Ziraat Odasının meclisinde ve çeşitli kurumlarında görev almaya başladı.
Bu arada, siyasete olan merakı ve ilgisi Necmettin Erbakan’a olan hayranlığıyla bütünleşince, Saadet Partisi saflarında siyaset yapmaya başladı ve ilçe başkanı oldu.
Dile kolay, yaklaşık 10 yıl bu partinin ilçe başkanlığını başarılı bir şekilde yürüttü.
Kimse partinin kapısından içeri girmezken, o partiyi toparlamak için kahvaltılar, toplantılar ve çeşitli etkinlikler düzenlemeyi ihmal etmedi.
“Davamın her zaman sonuna kadar arkasındayım” diyordu yaptıklarıyla…
Her seçim döneminde, iktidar partisinden çok çalıştı. Ülke genelinde partisinden çok oy çıkardı Kestel’den.
Bu başarılı çalışmalarını gören, yakından bilen herkes kendisine saygı gösteriyordu.
“Siyasete biraz mola vermek gerek, gençlerimiz işin içine girmeli” diyerek, partisinin ilçe başkanlığından istifa edip, Ziraat Odasının delege seçimlerinde delege olup, 30 yıllık Fevzi Fırtına iktidarına ve yönetimine son vermek istiyordu.
Herkes bu düşüncesine “zor” diyordu. O yine yılmadı ve 2-3 aylık ummalı bir çalışmanın ardından, Fevzi Fırtına’nın desteklediği adayın aldığı oyun, iki katını alarak bu hedefine de ulaştı.
“Matematiksel çalışıyoruz, bir oy eksik aldık, o arkadaşımızın da işi vardı gelemedi” diyerek, delegelere nasıl hakim olduğunu anlatıyordu resmen.
Tüm bunlar yaşanırken, geçtiğimiz hafta Bursa’da yapılan Genel Merkez delege seçiminden de başarılı çıkmayı başardı ve Genel Merkez delegesi oldu.
Yukarıda dediğim gibi, tuttuğunu koparmaya devam ediyor.
Bahsettiğim kişi Eyüp KILIÇ…
Genel Merkez delegesi de olduğuna göre, bundan sonra düşünmesi gerek tek kişi kalıyor.
O da, Ziraat Odaları Genel Başkanı Şemsi Bayraktar…
Çünkü, son aldığım tüyoya göre, hedefte Genel Başkanlık var…
Kısaca, biri bu adamı durdursun…!

Share
260 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ekonomi kurmayları Bursa’da

  14 Haziran 2021 Yazarlar

        Esasen ben yazılarımda, genel bilgi ve ulusal ilgi konularından ziyade yerel ölçekte yazmak istiyorum. Gerçi yinede yerel kabul edilebilir bir konu. Özne Bursa idi.  Bursa’nın muhalefet gözünden bakılan ekonomik değerlendirilmesi ve çözüm önerileri anlatıldı.       Geçen hafta benim için özeldi. 4 ve 5 Haziran için önceden bilgilenmiştim, haberim vardı. Doğrudan Konularına hakim, uzmanlıkları bilinen iki akademisyen Prof. Dr. Hoca ve iki kıymetli Bürokrattan oluşan bir ekip olduğu...
 • Kurtuluş hak düzende

  14 Haziran 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım. Kestel YÖRE’nin bundan önceki sayısında, köşe yazarımız Mustafa Ülker, kardeşim yazdığı makalede güzel bir değerlendirme yazısı yazmış.      Tespitlerinin hepsine katılıyorum.      Zira, hepsi çok doğru sözlerdir.      Fakat eksik bırakmış, “niye eksik bırakmış” sorusuna gelince; sayın Mustafa Ülker, var olan gerçeklerin doğru bir analizini yapmış, iyi niyetli bir şekilde bu durumla ilgili fikirlerini dile getirmiş, Türkiye’de dik d...
 • ŞİKE KUMPASI VE FETÖ

  14 Haziran 2021 Yazarlar

              FETÖ illeti devleti devlet yapan tüm ayakları kanser haline getirmişti. Bunlardan en önemlisi kuşkusuz yargıdır. Tüm ihanetlerini ve operasyonlarını yargı üzerinden gerçekleştirdiler. Son on yıla damga vuran, halkı kendi içinde ayrıştıran o dönem iktidarın da sonsuz destek verdiği bu örgüt birçok kirli operasyona imza attı. Balyoz, Ergenekon gibi kumpaslar güncelliğini yitirse de zaman zaman dönüp bu operasyonları hatırlamakta fayda var. Yargının silah olarak kullanılmasını, ba...
 • NE oluyor NELER oluyor

  31 Mayıs 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Kafamız öyle karıştırıldı ki, rahatımız, huzurumuz darmadağın edildi. Kime inanacağız, kimi dinleyeceğiz bilemiyoruz.       İnancımız, umutlarımız yıkılıyor. Kendi mahallemizde şaşkın şaşkın dolanıyoruz.      Toplumsal bir travma yaşanıyor.        Hiç kimsenin yaşadığı hayattan memnun, mutlu olduğuna inanmıyorum. Bu belki varlıklı, zengin...