logo

Biri, bu adamı durdursun..!


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Kendisini ilk olarak 1998 yılında tanımıştım.
Genç, atılgan, her şeye öfkelenen ve sinirli birisiydi.
Aradan geçen yıllar, onu da sakinleştirdi. Ama, mücadelesinden, tuttuğunu koparmaktan hiç bir zaman vazgeçmedi.
İlk, “muhtar adayı olacağım” dediğinde, “Başka işin mi yok, O adamı devirmek kolay mı” dediler.
İşin gerçek kısmı da, devrilecek bir isim değildi. Rahmetli Mehmet Ülgen…
Çataltepe muhtarı…
Bizim bu delikanlı oldukça kararlıydı, 25 yıllık muhtarın görevine son verip kendisi muhtar olacaktı.
Sonuç, ezici farkla oldu da…
Muhtar olduktan sonra, hırçınlığını bir kenara bırakıp, daha uysal ve protokollerde yer almaya başladı.
Kendisine muhtarlık yetmemeye, daha farklı bir yerlere yönelmek istiyordu. Muhtarlıkta edinmiş olduğu bilgi ve deneyimlerini başka bir şekilde kullanmasının zamanının geldiğine inanıyordu.
Kestel Ziraat Odasının Çataltepe delegesi oldu.
10 yıl Ziraat Odasının meclisinde ve çeşitli kurumlarında görev almaya başladı.
Bu arada, siyasete olan merakı ve ilgisi Necmettin Erbakan’a olan hayranlığıyla bütünleşince, Saadet Partisi saflarında siyaset yapmaya başladı ve ilçe başkanı oldu.
Dile kolay, yaklaşık 10 yıl bu partinin ilçe başkanlığını başarılı bir şekilde yürüttü.
Kimse partinin kapısından içeri girmezken, o partiyi toparlamak için kahvaltılar, toplantılar ve çeşitli etkinlikler düzenlemeyi ihmal etmedi.
“Davamın her zaman sonuna kadar arkasındayım” diyordu yaptıklarıyla…
Her seçim döneminde, iktidar partisinden çok çalıştı. Ülke genelinde partisinden çok oy çıkardı Kestel’den.
Bu başarılı çalışmalarını gören, yakından bilen herkes kendisine saygı gösteriyordu.
“Siyasete biraz mola vermek gerek, gençlerimiz işin içine girmeli” diyerek, partisinin ilçe başkanlığından istifa edip, Ziraat Odasının delege seçimlerinde delege olup, 30 yıllık Fevzi Fırtına iktidarına ve yönetimine son vermek istiyordu.
Herkes bu düşüncesine “zor” diyordu. O yine yılmadı ve 2-3 aylık ummalı bir çalışmanın ardından, Fevzi Fırtına’nın desteklediği adayın aldığı oyun, iki katını alarak bu hedefine de ulaştı.
“Matematiksel çalışıyoruz, bir oy eksik aldık, o arkadaşımızın da işi vardı gelemedi” diyerek, delegelere nasıl hakim olduğunu anlatıyordu resmen.
Tüm bunlar yaşanırken, geçtiğimiz hafta Bursa’da yapılan Genel Merkez delege seçiminden de başarılı çıkmayı başardı ve Genel Merkez delegesi oldu.
Yukarıda dediğim gibi, tuttuğunu koparmaya devam ediyor.
Bahsettiğim kişi Eyüp KILIÇ…
Genel Merkez delegesi de olduğuna göre, bundan sonra düşünmesi gerek tek kişi kalıyor.
O da, Ziraat Odaları Genel Başkanı Şemsi Bayraktar…
Çünkü, son aldığım tüyoya göre, hedefte Genel Başkanlık var…
Kısaca, biri bu adamı durdursun…!

Share
297 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Atamalar Şaşırtıyor!

  16 Ekim 2021 Yazarlar

       İlçemizde yerel seçimler bitmiş, seçim çalışmaları süresince Tarikat tarafından Önder Tanır’ın yanına verilen Recep Alper Çelik, görevini tamamlamış ve Tanır’da belediye başkanı seçilince, Rıfat Amil’in yerine Özel Kalem Müdürü olarak Çelik’i atamıştı.      Ve akabinde de “Kestel Belediyesi Menzil tarikatı tarafından mı yönetiliyor?” sorusu akıllarda yer edinmişti.      TÜMSİAD tarafından desteklenen Recep Alper Çelik, 2015 Milletvekili seçimlerinde de AKP’den aday adayı ol...
 • YERLİ VE MİLLİ ÖYLE Mİ !!!

  15 Ekim 2021 Yazarlar

       Yıllar önce bu garantili projeler başlarken, “kimsenin cebinden bir lira çıkmayacak” denmişti hatırlayın dostlar, hazineden ödenen bu geçiş, uçuş, hasta garantili paralar kimin cebinden çıkıyor acaba tam bir komedi. Bu kara deliklere bir yenisi daha ekleniyor Çanakkale köprüsü ve Ulaştırma bakanı bu köprünün geçiş fiyatını açıkladı 15 Euro yanlış duymadınız 15 Euro.      Bu köprünün yapım maliyeti 1,8 milyar Euro olarak hesaplanmış ve yıllık 16 milyon 425 bin araç geçiş garantisi verilmiş yapan ...
 • Şirin görünmenin bedeli mi 100 bin lira..?

  11 Ekim 2021 Yazarlar

       Milyarlarca geliri olmasına rağmen, adı her zaman yolsuzlukla anılan, hiçbir fırsatı kaçırmayıp, vatandaşlara sürekli iban numarası veren Kızılay, Kestel belediyesinden de 100 bin liralık nakdi yardım istemiş.      Ekim ayı meclisine geldi konu.      CHP ve İyi Parti doğru olanı yaparak, “Hayır” oyu kullandılar.      Ama, her zamanki gibi bir acelesi vardı Önder Tanır’ın, konuyu hemen oylatıp, biran önce gündeminden düşürmek istiyordu.   ...
 • DİKTATÖR REFLEKSİ HÜKÜMETLERE Mİ HAS?

  10 Ekim 2021 Yazarlar

  Siyasete ilişkin yorumlarımızda genelde hükümete yönelik eleştirilerimizi belirtiriz. Ülkeyi yöneten ve olanlardan sorumlu olan siyasi iktidar olduğundan bu durum çok doğal. Bugün ise doğrudan CHP ve CHP’de cisimleşmiş bir siyaset yapma biçiminden bahsedeceğiz. Belki görmüşsünüzdür. CHP’de Yüksek Disiplin Kurulu gibi önemli bir yerde üye olan, mesleği avukatlık olan Tuba Torun isimli bir hanımefendi. Fenerbahçe Stadı’nın Kadıköy merkezden taşınması ile ilgili bazı tweet’ler attı. Demokratik toplumlarda her konu tartışılabilir. Elbette bu fikri...