logo

“BİZ GELDİK” PROJESİ UYGULAMAYA KONULDU

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan “Biz Geldik” projesinin tanıtım toplantısı BTSO Başkanı İbrahim Burkay, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’in katılımıyla Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda  (BTSO) gerçekleştirildi.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan araştırmalar sonucunda Bursa’nın sanayi şehri olması nedeniyle öğrenci velilerinin yoğun bir şekilde çalıştığı ve bu nedenle okullara gelmekte güçlük çektikleri tespit edildi. Bu değerlendirmeler neticesinde “Onlar Gelemiyorsa Biz Gideriz” fikrinden yola çıkan Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Birimi “Biz Geldik” projesini uygulamaya koydu.

Türkiye’de ilk kez uygulamaya konulan proje kapsamında işletme ve kurumlarla işbirliği yapılarak buralarda çalışan velilere yönelik bilgilendirme ve eğitimler yapılacak. Eğitimler, Bursa’daki okullarda yetişkin eğitiminde deneyimli öğretmenler arasından görevlendirilen öğretmenler tarafından gerçekleştirilecek. Bilgilendirme ve eğitim faaliyetinin sonunda okul müdürleri ve alanında uzman rehber öğretmenlerden oluşan ekipler, velilere merak ettikleri konularla ilgili yerinde danışmanlık hizmeti verecek.

Projenin lansman toplantısında konuşan Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, “Bu ülkede yaşayan herkesin ortak hedefi bu ülkenin geleceğini teslim edeceğimiz çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesini sağlamak. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çocukların, ülkenin geleceğine katkı sağlayacak güçlü bireyler olabilmesi için öğretmen-veli iletişiminin sağlanmasına, ailenin öğretmenle aynı dili konuşmasına ve aynı duyguyu paylaşmasına ihtiyaç olduğundan hareketle farklı uygulamalar gerçekleştiriyoruz. İçinde yaşadığımız Bursa önemli bir sanayi kentidir. Dolayısıyla kentte yaşayan kadın-erkek tüm insanlar alanda, sanayinin içinde bir şekilde bulunuyor ve elbirliğiyle bu ülkenin istihdamına, üretimine katkı vermek için hep birlikte katkıda bulunuyor.” dedi.

Share
2742 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?