logo

BİZİ KİM ÜYE YAPTI..?


Türkiye genelinde olduğu gibi, ilçemizde de bazı CHP’lilerin kendilerinden habersiz AKP’ye üye olarak yazılmalarına tepkiler sürüyor.
Ülke genelinde 57 bin CHP’li üyenin AKP’ye üye olarak yazılmasına cevap veremeyen AKP Genel Merkezi, gibi Kestel AKP ilçe teşkilatı da, bu konuda herhangi bir açıklama yapamıyor.
İlçemizde, uzun yıllar aktif siyasetin içinde bulunan eski SHP ilçe başkanı CHP üyesi üyesi Hatice DOĞAN’ın da, Kestel AKP teşkilatında üye olarak gözükmesine ilk tepki kendisinden geldi.
Kendisiyle görüştüğümüz DOĞAN, “Bu konu hakkında ilçe başkanından tarafımıza aydınlatıcı bir bilgi vermesini istedik. Görüyoruz ki, ilçe başkanı bizlere bilgi verme cesaretini gösteremeyerek, duyarsız kalmayı tercih etmektedir. AKP’li bazı yöneticilerle görüştüğümde, ‘Genel merkezin bilgi işleminden kaynaklıdır’ diyorlar. Benim üyeliğimi kim yaptı, mutlaka bu üyeliği yapan kişinin üye formunda ismi vardır. Ben bu konu hakkında beni üye yapanlarla yüzleşmek istiyorum. Halen tarafımıza ciddi bir cevap verilmedi” diyen Hatice DOĞAN, kendisinden hariç 14 kişinin daha AKP’ye habersiz üye yapıldıklarını dile getirerek, “Arkadaşlarımızla birlikte, kişilik haklarına saldırı olduğu gerekçesiyle yargıya başvurup, bireysel davalarımızı açacağız. Bu siyasi skandala kayıtsız kalmayacağız. Buradan da Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyoruz. Çünkü haberi olmadan, bir insanı siyasi partiye üye yapmak gayri ahlaki bir durumdur. Siyasi partilerde yıllarca yöneticilik yaptık. Biz üye kaydederken, partimizin üye formu var. Bizzat kişinin gelerek müracaat etmesi ve üzerinde ıslak imzasının olması gerekir. Ama AKP’de üyelik böyle yapılmıyor. Vatandaşlara iş, aş vaat edilerek üye olmaları isteniyor. Bizim üyelerimiz menfaat için CHP’ye üye olmazlar. İnandıkları değerler için bu partiye gelirler. Ama, AKP nasıl üye yapar? Diğer partilerden üye çalarak. Ülkemizin bir çok yerlerinde binlerce CHP üyesinin üyelikleri, ‘AKP’ye üye oldukları’ gerekçesiyle Yargıtay tarafından silinmiştir. İçlerinde il, ilçe yönetim kurullarında görev yapan arkadaşlarımız ve eşleri de var. Yani kişileri kendi bilgileri dışında AKP’ye üye yapıyorlar. Ama vatandaşın haberi yok. Bu yapılan siyasi ahlaksızlıktan başka bir şey değildir” şeklinde konuştu.
AKP’de kendilerinden habersiz üye yazılan 15 CHP’linin içinde, Belediye Meclis üyesi Zeynel Üngör’ün kızı, Duygu Üngör’ünde isminin geçtiği ifade edildi.

Share
225 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?