logo

BODO’DA GREV SÜRÜYOR

Bursa’da sendikaya üye oldukları için bazı arkadaşlarının iş yerinden çıkartıldığını ve baskı uygulanmaya başlandığını iddia eden işçiler şalter kapatıp greve gitti

     Kestel’de otomotiv yan sanayi üretimi yapılan fabrikada çalışan işçilere, iddiaya göre sendikaya üye oldukları için işveren tarafından baskı uygulanmaya başlandı. Hatta bazı çalışanların bu yüzden işten çıkarıldığını öne süren işçiler, işvereni protesto ederek greve gitti.. Sloganlar atarak işvereni protesto eden işçiler, işten çıkartılan arkadaşları geri alınana kadar bu eylemi devam ettireceklerini söyledi.

     İşten çıkartılan arkadaşları olduğu için greve gittiklerini söyleyen işçiler, Ekim ayında anayasal hakkımızı kullanarak başkanımız önderliğinde sendikaya üye olduk. Bunun üzerine işveren bize mobbing uygulamaya başladı ve işten atılan arkadaşlarımız oldu. Biz de işten çıkartılan arkadaşlarımızın geri dönmesi için greve gitme kararı aldık. İçeride üretim hattı tamamen durdu. İşten çıkarılan arkadaşlarımız geri dönene kadar bu eyleme devam edeceğiz şeklinde konuştular.

     İlçemizde faaliyet gösteren Bodo/Bode otomotiv yan sanayi fabrikasında devam etmekte olan greve, siyasi partilerimizde destek ziyaretinde bulunuyorlar. Bu anlamda Geçtiğimiz akşam İyi Parti Kestel İlçe yönetimi ve sonrasında da CHP Kestel ilçe yönetimi grevdeki işçileri ziyaret ederek, “yanınızdayız” mesajı verdiler.

Share
4347 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?