logo

BTÜ’ye 3 Milyonluk Destek

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) ile Kestel Belediyesi arasında önemli bir protokole imza atıldı. Yapılan protokol çerçevesinde Kestel Belediyesi, BTÜ’nün ana kampüsünün inşası için kullanılmak üzere, 3 Milyon Liralık maddi destekte bulundu.
Ana kampüsünün Kestel’e yapılması kesinleşen BTÜ ile Kestel Belediyesi arasında önemli bir protokol gerçekleştirildi. BTÜ’nün Yıldırım’daki 152 Evler Kampüsünde gerçekleştirilen törene, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar ile BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şule Altun katıldı.
Üniversitenin inşaatının bir an önce başlaması adına bir anlamda bir finansman kaynağına sahip olduklarını belirten Prof. Dr. Sürmen, “Üniversitemizin inşaat faaliyetlerinin başlamasına giden yolda çalışmalarımız devam ediyor. İmzalanan protokol de bu çerçevede olup, Kestel Belediyesi’nin BTÜ’ye sağladı finansmanla alakalıdır. Umarım gerçekleştirilen bu protokol, üniversitemizin gelişmesi için hayırlı bir adım olur. Bundan sonra da üniversitemizin inşaat çalışmaları hızlı bir şekilde devam eder” diye konuştu.
Kestel Belediye Başkanı Yener Acar ise, yaptığı açıklamada, “Şehrin doğu yakası için büyük önem taşıyan Bursa Teknik Üniversitesinin inşaat faaliyetlerinde kullanılmak üzere belediyemizce 3 Milyon liralık bir finansman desteği sağladık. Üniversitemizin inşaat çalışmalarının yürütülmesinde bundan sonra da ellerinden gelen desteği belediyemizin imkanları doğrultusunda vermeye devam edeceğiz, bu protokol ile Bursa Teknik Üniversitesinin ilçemize inşası ile ilgili süreç tamamlanmış oldu.Bu Kapsamda Üniversitenin ilçemize kazandırılması sürecinde bizlere destek olan siyasi parti teşkilatlarımıza, milletvekillerimize, Bakanlarımıza ve Sayın Başbakanımıza ilçe halkım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Share
155 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?