Sevgili dostlar, insanımız inanılmaz duyarsız, tepki vermeyen, korkak, düşündüklerini söyleyemeyen bir hale geldi. Geçenlerde bir futbol kulübümüz ünlü bir oyuncu transfer etti sanırım Falcao ismi. Sokaklar resmen yıkıldı, nedense tarikat yurtlarında tecavüze uğrayan erkek çocukları için tık yok. Vatandaşları bıraktım, bu çocuklarımız aileleri nerede,

Neden ortalığı ayağa kaldırmıyorlar, evladınız bu be ve tecavüze uğramış yine tık yok.

    78 yaşındaki gazeteci Hüseyin Üzmez denen sapık 13 yaşındaki kız çocuğa cinsel istismarda bulunuyor. “İftira” deyip, Türkiye seninle gurur duyuyor diyebilen, İpekçi’nin katili Ağca’ya, AKP kongresinde  Barzaniye, “Ben Türk değilim” diyebilen  Hakan Şükür’e

Kurtlar vadisinin yalakası Polat Alemdar’a, dolandırıcı Jet Fadıl’a, Hrant Dink’in katili O gün Samast’a, Ensar vakfında erkeklere tecavüz edenlere ve onları savunan aile bakanı  Sema Ramazanoğlu’na Tayyip Erdoğan’a ağır hakaretler eden Süleyman Soylu’ya, Soma’da ve Ermenek’te yüzlerce madencinin diri diri gömülmesine seyirci kalan enerji bakanı Taner Yıldız’a  Türkiye sizinle gurur duyuyor diyebilen tüm insanlara sesleniyorum; Nasıl bu hale geldiniz veya getirildiniz.

     İnsanlığımdan utanıyorum. Bu yaşanan rezilliklerle gurur duyabilen insanlar siz bizim insanımız olamazsınız,daha doğrusu siz insan olamazsınız…

     UÇURAMADI ÇÖKERTTİ

     Başkanlık sistemi tutmadı, ekonomiyi uçuracaktı ne yazık ki, çökertti. Daha doğrusu resmen çakıldı. Son yapılan ankete göre MHP seçmenin %53’ü, CHP seçmenin % 90’ı , İYİ Parti’nin %85’i, HDP’nin 93,4’ü “Parlementer sisteme dönülsün” diyor. Sistem faydalı diyenler ise ülke genelinde %37’e düştü. 

     DEĞİŞİNCE NE DEĞİŞECEK

     Kabineden en az 6-7 bakan değişecekmiş diyorlar. Peki ne olacak, Ülkenin kaderi mi değişecek bir kaç gün gündem değişecek o kadar. Hovarda damat giderse her şey düzelecek mi asla, sıkıntı bu tek adam rejiminde, Dünya’da bir örneği olmayan bu sistemde, bir düzelme beklemek resmen hayaldir.

     İŞSİZLİK SAYISI

     İşkur tarafından yapılan açıklamaya göre, işsiz sayısı %47 artarak 4 milyon 44 bini aşmış, Avrupa bizi kıskanıyor, uçuyoruz ama uçurumdan aşağıya.

     ÖDEMEYE DEVAM

     Osmangazi köprüsü geçiş geçiş garantisi 44 milyon araç ortalama geçen araç sayısı 22 milyon yani tam yarısı, aradaki fark hazineden ödendi yani kişi başı vatandaşın cebinden 24 TL çıktı. Bize koymaz dostlar, harca harca bitmez.

    ONUR VE GURUR DUYUYORUZ

     Kıl payı Avrupa Şampiyonluğu’nu kaybettiler ya kazandırdıkları, kadını yok sayan yobaz zihniyete, malı eşyası gibi gören feodal kafaya. Özgür yaşayan kadına tahammül edemeyen maganda kültürüne, kadına şiddete karşı sus pus oturan biat toplumuna, futboldan başka spor tanımayan öküz basına öyle bir ders verdiler ki onurumuz, gururumuz oldunuz filenin sultanları size teşekkür borçluyuz.

Kalın sağlıcakla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir