logo

26 Temmuz 2021

“Bu ihanete ben ortak olmak istemiyorum”


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Ülke genelinde yapılan tüm anketlerde büyük erime gösteren AKP, ilçemizde de aynı doğrultuda eriyor.

     Çözüm üretemeyen, sorunlara çare olamayan ve vatandaşa karşı siyasi güç kullanmayı kendisinde marifet görenler, bu erimede kuşkusuz en büyük pay sahibi.

     AKP adına, Kestel Belediye başkanlığı koltuğuna oturduktan sonra, plansız, programsız çalışmalarıyla, ilçe halkına kan kusturan, aşırı sıcakları yaşadığımız şu günlerde toz, duman ve ses gürültüsünden bunalan ve bir yere gidemeyen vatandaşlar, yaşadıkları bu zulümden dolayı, başkanın ve  yetkililerin kulaklarını günlük ve düzenli bir şekilde çınlatmaya devam ediyorlar.

     Evet, Kestel AKP’de erimenin önüne geçilmiyor…

     Belediye Başkanı Önder Tanır’ın kentin doğusunu çöplük olarak kabul etmesi, Büyükşehir Belediyesine her türlü çirkin, kokulu ve pis projeler için bu bölgeyi göstermesi, köylerimizde yaşayanların canına tak etmiş ve kendilerini sorgulamaya başlamış olacaklar ki, AKP’den istifa etmeye başladılar.

     Seymen, Erdoğanköy ve Turan mahallesinde bulunan bir çok AKP üyesi tepkilerini partiden istifa ederek göstermeye başladılar.

     Bir nevi, uyanış başladı diyebiliriz..

     Bu haftaki köşesinde Mustafa Ülker’de yazdı. Erdoğanköy’de gelişen hayvancılığın ilçemizde 2. sıraya yükseldiğini…

     Bu denli verimli meralarımız, siyasi çıkar ve kirli ilişkilere alet edilmemelidir.

     Gelişen hayvancılığın, bu bölgeye katı atık toplama tesisinin gelmesiyle gerileyeceğini ifade eden, köylüler, “Köyümüzden elinizi çekin” mesajını kaç defa verseler de durum nafile.

     Karşındakinde, Doğa Sevgisi, Hayvan sevgisi, ağaç, bitki yeşillik sevgisi olmadıktan sonra ne desen boş…

     İlçenin değil de, kendi menfaatlerini ön planda tutan siyasetçiler, daha önceden nasıl tarihin çöplüğünde yerlerini aldıysalar, bugün de Kestel’i yönetenler aynı çöplükte yerini alacak ve isimleri sadece “ilçeye ihanet ettiler” diye anılacaktır.

     “Bu ihanete ben ortak olmak istemiyorum” diyerek, istifalarını veren ve kendi köyünün geleceğini düşünenleri önemsiyorum.

     Doğru olanı yapıyorsunuz…

     Umarım, sizlerin bu çıkışı, uyanışın da ilk adımı olacaktır.

     Bugün burada bunlar yaşanırken, Erdoğan köyüne adımını dahi atmayan AKP Kestel ilçe teşkilatının Önder Tanır’ın verdiği yanlış kararların arkasında durduğunun da bir göstergesidir.

     Yanlışa, yanlış diyemeyen, ses çıkartamayan bir zihniyet tarafından yönetilmeye çalışıyor maalesef ilçemiz.

     Bu köylerdeki bazı vatandaşlarla görüştüğümde, AKP ilçe yöneticilerinin, belediye başkanının veya milletvekillerinin, hangi yüzle köylerine geleceklerini çok merak ettiklerini söylüyorlar.

     İşin aslı, bende çok merak ediyorum.

     Gelecek olan yüzsüzlerin, tükürün yüzüne diyeceğim.

     Sonra düşünüyorum, yüzü olsalar zaten gitmezler…

     Kalın Sağlıcakla…

Share
478 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • AKP’DEN İSTİFA EDEN EDENE…

  25 Eylül 2021 Yazarlar

       Türk siyaseti, tarihinde hiç olmadığı kadar içine düştüğü çıkmazı kendi siyasi döngüsü içerisinde yol bulmaya çalışsa da, maalesef toplumun beklentilerine hala çözüm bulabilmiş değildir. Ülkenin uzun süre iktidarında olan siyasetçiler şunu çok iyi öğrendiler; “Bu ülkede, halkın beklentilerine cevap bulamayan siyaset hiçbir zaman iktidarda kalamayacak, halkın beklentilerine cevap veremeyenlerde kendilerini siyasetin dışında bulacaktır.      Ülkede yaşanan siyasi ve ekonomik krizi dış güçlere veya...
 • AŞISIZLARA GETİRİLEN KISTLAMALAR HUKUKA UYGUN MU?

  21 Eylül 2021 Yazarlar

              Aşı olmayanlara getirilen yasaklar sadece Türkiye’de değil, dünyada da tartışma konusu. Şehirlerarası yolculuklarda, okullarda, işyerlerinde ya aşı ya da PCR testi zorunluluğu insanları hem aşıya zorlamak için, hem de toplum sağlığını korumak adına yapılan bir uygulama.             Son dönemde yoğun bakım istatistiklerinden de açıkça anlaşıldığı üzere Covid-19 nedeniyle yoğun bakımda yatan hastaların çok büyük bir kısmı...
 • UYUMUŞ ÖYLE Mİ

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Dostlar; AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın partisi ile yaptığı bayramlaşma konuşmasında, uyuduğu buna rağmen konuşmaya devam ettiği, dilinin dolaştığı bu kadar zaman geçtiği halde muhalefet tarafından dile getirilmeye halen devam ediliyor. Ülkede o kadar çok gündem var ki, bunu dikkate alan bile yok. Türkiye gibi bir ülkeyi tek başına yönetmeye kalkarsan buna yetişemezsin haklı olarak yorgun düşüp uyursun, ha sağlığında bir sorun varsa bu başka bir şey ve oldukça da önemli durum, hepimizi de ilgilendirir. Günü gününe sağlığ...
 • Gaflet ve delalet uykusu

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Kişinin usulüne uygun doğru işler yapabilmesi için, yaşadığı çağda insanlığın ne gibi sorunlarla karşı karşıya olduğunu algılaması, çözümünün nasıl olabileceğini ve kendisinin ne yapması gerektiği konusunda fikir sahibi olması lazım. Söz konusu şeylerin yapılması için akıl etmek ve düşünmek icap eder. Zira, akıl etmeyen, düşünmeyen kişinin doğru şeyler yapmasının olanağı yoktur. O her zaman gaflet ve delalet içinde olur,  çağımızın şu anki aşamasında genel anlamda bütün insanlığın, özelikle kend...