logo

26 Temmuz 2021

“Bu ihanete ben ortak olmak istemiyorum”


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Ülke genelinde yapılan tüm anketlerde büyük erime gösteren AKP, ilçemizde de aynı doğrultuda eriyor.

     Çözüm üretemeyen, sorunlara çare olamayan ve vatandaşa karşı siyasi güç kullanmayı kendisinde marifet görenler, bu erimede kuşkusuz en büyük pay sahibi.

     AKP adına, Kestel Belediye başkanlığı koltuğuna oturduktan sonra, plansız, programsız çalışmalarıyla, ilçe halkına kan kusturan, aşırı sıcakları yaşadığımız şu günlerde toz, duman ve ses gürültüsünden bunalan ve bir yere gidemeyen vatandaşlar, yaşadıkları bu zulümden dolayı, başkanın ve  yetkililerin kulaklarını günlük ve düzenli bir şekilde çınlatmaya devam ediyorlar.

     Evet, Kestel AKP’de erimenin önüne geçilmiyor…

     Belediye Başkanı Önder Tanır’ın kentin doğusunu çöplük olarak kabul etmesi, Büyükşehir Belediyesine her türlü çirkin, kokulu ve pis projeler için bu bölgeyi göstermesi, köylerimizde yaşayanların canına tak etmiş ve kendilerini sorgulamaya başlamış olacaklar ki, AKP’den istifa etmeye başladılar.

     Seymen, Erdoğanköy ve Turan mahallesinde bulunan bir çok AKP üyesi tepkilerini partiden istifa ederek göstermeye başladılar.

     Bir nevi, uyanış başladı diyebiliriz..

     Bu haftaki köşesinde Mustafa Ülker’de yazdı. Erdoğanköy’de gelişen hayvancılığın ilçemizde 2. sıraya yükseldiğini…

     Bu denli verimli meralarımız, siyasi çıkar ve kirli ilişkilere alet edilmemelidir.

     Gelişen hayvancılığın, bu bölgeye katı atık toplama tesisinin gelmesiyle gerileyeceğini ifade eden, köylüler, “Köyümüzden elinizi çekin” mesajını kaç defa verseler de durum nafile.

     Karşındakinde, Doğa Sevgisi, Hayvan sevgisi, ağaç, bitki yeşillik sevgisi olmadıktan sonra ne desen boş…

     İlçenin değil de, kendi menfaatlerini ön planda tutan siyasetçiler, daha önceden nasıl tarihin çöplüğünde yerlerini aldıysalar, bugün de Kestel’i yönetenler aynı çöplükte yerini alacak ve isimleri sadece “ilçeye ihanet ettiler” diye anılacaktır.

     “Bu ihanete ben ortak olmak istemiyorum” diyerek, istifalarını veren ve kendi köyünün geleceğini düşünenleri önemsiyorum.

     Doğru olanı yapıyorsunuz…

     Umarım, sizlerin bu çıkışı, uyanışın da ilk adımı olacaktır.

     Bugün burada bunlar yaşanırken, Erdoğan köyüne adımını dahi atmayan AKP Kestel ilçe teşkilatının Önder Tanır’ın verdiği yanlış kararların arkasında durduğunun da bir göstergesidir.

     Yanlışa, yanlış diyemeyen, ses çıkartamayan bir zihniyet tarafından yönetilmeye çalışıyor maalesef ilçemiz.

     Bu köylerdeki bazı vatandaşlarla görüştüğümde, AKP ilçe yöneticilerinin, belediye başkanının veya milletvekillerinin, hangi yüzle köylerine geleceklerini çok merak ettiklerini söylüyorlar.

     İşin aslı, bende çok merak ediyorum.

     Gelecek olan yüzsüzlerin, tükürün yüzüne diyeceğim.

     Sonra düşünüyorum, yüzü olsalar zaten gitmezler…

     Kalın Sağlıcakla…

Share
531 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BESOB – BESKOOP-2

  16 Ocak 2022 Yazarlar

       Kadirşinas Okuyucular.      Değerli  Can  Dostlar.      Bu haftada aynı konuyu, aynı başlıkla, edinebildiğim bilgilerin ışığında, dışarıdan bir bakışla değerlendirmelerde bulunacağım. Düşüncelerimi paylaşacağım.       Milletimizin büyük bir kesimini oluşturan esnafımızın dertleri derdimizdir. Onlar halkımızın her kesimi ile sürekli temas halindedirler. Halkımızla iç içe hayat sürmektedirler. Esnaflarımız berber, lokantacı, şoför, tam...
 • Mesleki kıskançlık mı..? MHP Sessizliğini koruyor

  16 Ocak 2022 Yazarlar

       Kestel Belediye başkanının, ne kadar kindar bir insan olduğunu bilmeyen neredeyse yok gibidir.      “Dağları ben yarattım” edasında bir kibire sahip olan Önder Tanır, göreve geldiğinden beri personeller ile oynamaya devam ediyor. Bunu yaparken de belediyeyi zarara uğrattığını da hiç düşünmüyor.      Şöyle ki, Eyüp Özkaya isimli bir mimarı (Mesleki kıskançlık da diyebiliriz), daha öncede Belediyede görmek istemiyorum, onunla çalışmayı düşünmüyorum diyerek, işten çıkarmış so...
 • Bence, Kestel Belediyesine Kayyum Atanmalı!

  08 Ocak 2022 Yazarlar

       Cuma saati öncesi ve sonrasında, Kestel meydanında basın açıklamaları vardı.      Öncesinde; CHP, sonrasında İyi Parti yaptı.      Her iki basın açıklamasına farklı pencereden bakılsa da, hemen hemen konu aynıydı.      Önder Tanır’ın İki ilçe başkanı hakkındaki iftira iddiaları…      Basının karşısına ilk çıkan Hatice Doğan, Önder Tanır ile bugüne kadar bir bardak çay dahi içmediğini, odasına gitmediğini, herhangi bir kişi veya ...
 • İMAMOĞLU ADAY MI OLACAK?

  06 Ocak 2022 Yazarlar

              Ekrem İmamoğlu’na karşı son günlerde artan yıpratma kampanyasının sebebini bilmek zor. Ancak Belediye seçimleri öncesinde muhalefetin adaylarına karşı Belediyelere teröristleri dolduracakları gibi toplumun ciddiye almadığı bazı suçlamalar yapılmıştı. Ankara’da elektrik faturalarını teröristlerin getireceği, İstanbul’da da benzer şekilde teröristlerin istihdam edileceği gibi açıklamalar hafızalarda taze. Bu iddialar ters tepti ve iktidar bloğu seçimleri kaybetti. Ancak bundan ge...