logo

“BU KAÇAK MAHALLE NASIL OLUŞTU..?”

     İlçemiz Burhaniye mahallesi Kahveciler mevkiinde, doğanın, yeşilin içerisinde gözlerden uzak kaçak olarak inşa edilen mahalleye tepkiler sürüyor. Konu hakkında bir basın açıklaması yapan Cumhuriyet Halk Partisi Kestel İlçe Başkanı Doğan, şunları söyledi:

“Burhaniye kahveciler mevkii köy yerleşik alanı dışında imarsız ve plansız kocaman kaçak bir mahalle kuruldu, böylelikle mahalle sayımızda artmış oldu. Belediye başkanı ve ilgili birimler kontrol görevini yapmayarak görevlerini kötüye kullanmışlardır.

2017 sonrası yapılan yapılar için, Belediye başkanı yapması gereken ve uygulaması gereken imar affı yasasını su istimal edip, yancı ve taraflı davrandığı, aidiat duygusu ile harekat ettiği partili olana ödül, olmayana yıkım uygulaması yaptığı kamuoyu vicdanında en çok  sorgulanan hadisedir. Çünkü, göreve geldiğinin hemen başında gerek mecliste olsun, gerekse basında olsun, “Kesinlikle kaçak yapıya göz yummayacağım. Kimin olursa olsun bu yapıları kimsenin gözünün yaşına bakmadan yıkacağım” demişti. Görüyoruz ki, işin ucu kendi düşüncelerine ve partililerine gelince başkan bu sözünü unutuyor.

     Üst düzey ensesi kalın AKP yöneticilerinin yıkımdan muaf tutulması vatandaşın vicdanında açılan yaradan başka bir şey değildir. Oysa ki, imar affı yasası uygulanırken her vatandaşın beklentisi; tarafsız uygulama yapılmasıdır. Ne yazık ki, bu tarafsızlığı Kestel Belediyesinde göremiyoruz.

     “KÖYLERİMİZİN DOKUSU BOZULMASIN”

CHP olarak, yapılan şuulandırma çalışmalarında beklentimiz, kişiye özel değil, köylerimizin doğal yapısını bozmadan, çıkar gruplarına hizmet etmeden, köy yerleşik yapısını koruyarak bütüncül plan yapılmasından yanadır. Doğal, tarihi, turistlik ve kültürel güzelliğe ve öneme sahip köylerimizin dokusu bozulmadan, betona teslim etmeden, otantik plan çalışmalarının yapılmasının önemli olacağını düşünüyoruz. Kişiye özel turizm planı yapılamaz, eğer bir köyümüzün tarihi ve turistik yapısı var ise, bütüncül ve kapsayıcı bir plan yapılmasını arzu ediyoruz.

     “SON ZAMANLARDA BELEDİYEYE BAĞIŞLAR ARTTI”

     Maalesef, Kestel Belediye başkanı Önder Tanır, kişiye özel günü birlik turizm planı yapmaktan, kendi partililerini ihya etmekten çekinmiyor. Önder Tanır Belediye başkanı seçildikten sonra, Kestel belediyesine çok farklı ve yüklü şekillerde bağışlar olduğu gözlerimizden kaçmıyor. Özellikle belediyeye yapılan araç bağışları dikkat çektiği gibi, bu bağışların kaçak yapılarla ilgisi olduğunu düşünüyoruz. Çünkü, işini doğru yapan devlete vergi verir, eğri yapan diyet ödercesine bağış yapar.

     Araştırmalarımıza devam ettiğimizde, Burhaniye mahallesi Kahveciler mevkiinde bulunan parsellerin İlçemizden olmayan, ilçemizde yaşamayan eski Bakan, ilçemizde yıldızı parlayan yeni milletvekili ile ilgisi var mı..?

     Fakat, buradaki parsellerin, Mustafa Bülbül, Hüseyin Çakır, Hayrullah Dündar ve Hüseyin Kambers’e ait olduğu ortaya çıkıyor. Bu kişilerle eski bakanın ne gibi bir bağlantısı var merak ediliyor..

    “ YAĞMAYA KİMSENİN GÖZ YUMMAYA HAKKI YOKTUR”

     18 yıldan beri Kestel’de iktidarı elinde bulunduran AKP ve onun belediye başkanları yapılan bu haksız kazanç ve kaçak yapıların tek sorumlularıdır. Benim seçmenin yaparsa sorun yok, başka bir partili yaparsa hemen yıkarım zihniyetinden biran önce vazgeçilmeli ve Kestel sahipsiz olmaktan kurtarılmalıdır. Yapılan bu yağmaya kimsenin göz yummaya hakkı yoktur.”diyen CHP İlçe Başkanı Hatice Doğan, “Buralarda gerekli cezalar, yıkımlar ve düzenlemeler yapılıncaya kadar da bu konunun takipçisi olacağız” dedi.

Share
10042 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?

#

“BU KAÇAK MAHALLE NASIL OLUŞTU..?”” için 1 yorum

  1. Kerem : diyor ki:

    Peki bu durumun takipçisi olduğunuzu yazınızda belirttiniz ya şu an sonuç ne durumda onuda yazarmısınız